Szerintetek mennyire elfogadható és/vagy önző, ha csak örökbefogadás útján szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat küzdöttem azért, hogy olyan alakom legyen, amivel meg vagyok elégedve. Több, mint 40 kilót fogytam és nem akarom a szülés miatt ezt újra megkockáztatni, mert nem tudnám végigcsinálni megint.


Egy szenvedés volt az egész és valószínűleg ezért is rettegek annyira az elhízástól és magától a gondolattól is.


A környezetem szerint viszont önző vagyok és nem elfogadható, hogy ilyen indokkal állok elő, mert szerintük egy gyerek mindennél többet ér és nem számít, hogy utána hogyan nézek ki, mert a lényeg, hogy van gyerek.


A szülők, barátok, ismerősök is folyamatosan ezt mondogatják. A párom elfogadja ezt a dolgot és többször mondta már, hogy neki jó az örökbefogadás, de lehet hogy csak miattam mondja ezt és valójában ő sem ért egyet vele.


Valóban ennyire gonosz vagyok és önző emiatt?



2022. febr. 17. 20:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
66%

Ha önző dolog, ha nem, nem számít, a te döntésed.

De ha majd eljutsz oda, hogy el is indítod a folyamatot, akkor motivációként ne ezt mondd a pszichológusnak, mert nem fogja megadni az alkalmasságot.


Félre ne érts, ezt nem rosszindulatból mondom, épp ellenkezőleg, segítő szándékkal.

2022. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
61%

Én meg úgy gondolom, hogyha nem vágysz annyira gyerekre, hogy bekockáztass a szülés után 3-4kg pluszt - mert a többi az a gyerekkel lemegy, ha egyáltalán felszedsz, mert nem törvényszerű - akkor inkább ne legyen semmilyen gyereked! Örökbefogadott sem, mert a gyerekvállalás neheze a szülés után kezdődik és tart normális esetben minimum 25 évig, vagy tovább, attól függően, hogy hogyan akarod elindítani az életben.

Nem kötelező gyereket vállalni! ... neked sem!

2022. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
61%

#21

Akkor egy ilyen, több személyt, elsősorban a kisgyereket érintő, súlyos döntésnél indítson a motivációját eltagadó hazugsággal? Csorbítva a meddő, gyerekért mindent feláldozó párok érdekeit?

Gondold át azért, a tanácsod hasznosságát!

2022. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
16%

#23,


nem "eltagadja" a valódi motivációját, hanem egész egyszerűen nem tartozik senkire, hogy miért nem akar szülni. Ettől még vágyhat gyerekre, szeretheti ugyanúgy, mint egy vér szerinti gyereket és lehet csodálatos szülő. Tetszik vagy sem, nem csak a meddő pároknak van joguk örökbefogadni és nem sérülnek senkinek a jogai, ha valaki szülhetne ugyan, mégis az örökbefogadás mellett dönt bármilyen okból.

2022. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
61%

#24

Tényleg nem fogod fel amit írtam?

És tényleg nem tartozik senkire, hogy valaki miért nem akar gyereket, de speciel örökbefogadásnál igenis a gyereket örökbe adó szervre rátartozik!

De te is érezted, hogy igazam van és szánalmasan felszínes az indok (nem akarok elhízni) ezért is javasoltad, hogy hazudjon valami mást.

Leírtad, le sem tagadhatod!

Biztos, hogy nem fogok veled ezen vitatkozni, mert úgy hülyeség és morálisan nulla a válaszod, ahogy van. Befejeztem!

2022. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
42%

#25,


remélem, te nem akarsz örökbefogadni soha, mert ha ilyen hisztérikusan voltál képes reagálni, akkor súlyos indulatkezelési problémáid lehetnek.


Tudod, a pszichológus is csak ember, aki az alkalmassági vizsgálatot végzi és lehetnek hülye előítéletei, vagy tévedhet is.


Nekem nem adták meg az alkalmasságot első körben, amiért őszintén elmondtam, hogy gyerekkori szexuális bántalmazás és rendszeres nemi erőszak áldozataként PTSD-m van és rettegek a szüléstől. A pszichológusnő szerint ez nem valid motiváció az örökbefogadásra. Nem hagytam annyiban, reklamáltam, kértem másik pszichológust. Az alkalmasságot megkaptam, ennek már több éve és azóta boldog szülei vagyunk egy csodálatos örökbefogadott kislánynak. Ennyit erről.

Nem, én nem tekintem felszínes indoknak azt, ha valaki bármilyen okból fél a szüléstől, legyen az akár az elhízás is. Családdá válni nem kizárólag teherbeesés és szülés útján lehetséges akkor sem, ha valaki nem meddő, ilyen esetben is lehet alternatíva az örökbefogadás. Sőt, erősebb motiváció az, ha valaki úgy is inkább örökbefogadni szeretne, hogy lehetne vér szerinti gyereke is, hisz nála nem kényszer ez, mint a meddő pároknál. Neki van választása és mégis ezt szeretné.

2022. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző, de sztem úgy igazán nem is vágysz gyerekre. Ezzel sincs baj , amúgy.
2022. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!