Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 8 éves gyereknek mit mondjunk,...

8 éves gyereknek mit mondjunk, hová tűnt a testvére?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, ami nagy felelőtlenség volt, ma már látom. Rengeteg beúszott hitelünk is van, ami szintén nagy hiba volt.

Egyszerűen képtelenek vagyunk hónapról hónapra kijönni a bevételeinkből. Az albérlet, a hitelek és a rezsi szinte mindent elvisz. És még a legkisebb kicsi, de később már ő is nagyon sokba fog kerülni. Egyszerűen könnyebben lehetnénk 2 gyerekkel, így én bármennyire is fáj, lemondanék róla. 1 éves, biztos vagyok benne, hogy hamar családra találna, minket is hamar elfelejtene még és talán esélye lenne egy normális életre, ahol nem kell visszatenni a polcra a sajtot, ha új cipőre van szükség.

A férjem nem szeretné, de próbálom meggyőzni, mert a babánk érdeke is ez.

Viszont a legnagyobb fiunk 8 éves. Mit mondjak neki? Hol a testvére? Nem akarom hogy azt higgye, hogy ő is kikerül a családból, mert ha csak nem csúszunk lejjebb és a gyámügy nem veszi el őket, én nem tudnék tőle megválni.


2023. máj. 13. 11:30
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/224 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem szereted a kicsit, ha felmerult benned az örökbeadas gondolata. Őt akarod örökbe adni, nem q nagyokat, holott ő a "legolcsobb" köztük. Neki nincs osztalypenz és nem motorozza le a cipőjét se.
2023. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/224 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg depressziós is vagy, de ez mi nem tudhatjuk, nem látunk a képernyőn mögé.

És ilyenkor egy pszichológusnál kezdenék, mert ilyen lelki állapotban nem csoda, ha az ember nem tud mit kezdeni magával.

De hangsúlyozom, nem látok a képernyő mögé...

2023. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/224 anonim ***** válasza:
95%

Én írtam, hogy egyetek zabkását, meg valaki mondta a krumplit sertéshússal is. Ezeket írástudatlan, félkripli, leszázalékolt munkanélküliként is meg lehetne tenni, nem kell hozzà külföld, se semmi és napi szinten spórolnátok.

Cipőből is írtam a használt cipő vásárlást, ráadásul a használt márkás cipő talán kibír 2 gyereket is. Nálunk legalábbis a használt adidas cipőt nem bírta tönkretenni egy évszak alatt a kismotorozó gyerekem se. Picit kopott, de közel se lepusztult.

A tv előfizetés egy felesleges luxus nálatok jelenleg. Nekem 20 éve nincs, és teljesen jól meg lehet lenni nélküle, nem fogtok belehalni.

De még a családsegítőbe is mehetnétek, hogy amíg munkába nem állsz, támogassanak kajával, ruhával, ha csak egy évnyi költségben segítenek, azzal is beljebb vagytok.

Persze rinyálni könnyebb, de ezek még csak nem is nehéz megoldások és mások is írtak egy csomó jó ötletet.

2023. máj. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/224 anonim ***** válasza:
61%

Azért a tv előfizetést többen írtátok, de abban neg kell védenem a posztolót, hogy nem mindig lehet ám csak úgy lemondani, hogy "feleslges luxus" vagy "nincs rá pénz".

Mi sem használjuk a telefont és a tévét se nézzük már, de hűségidő alatt nem lehet lemondani. És nekik alighanem hűségidős. Főleg mivel írta, hogy eszközrészlet is van hozzá. A szolgáltatót nem fogja érdekelni, hogy ők néznek-e tévét, ha a szerződést aláírta.

2023. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/224 anonim ***** válasza:
81%
Plusz, a családsegítő, önkormányzat és társai nem igazán támogat, ha az egy főre eső jövedelmed elér egy öeszeget. Ilyenkor általában a bevételt nézik. Kiadást nem igazán, max ha hivatalosan bizonyítható. De ha az albérletet mondjuk feketén bérlik, az máris nem igazolható kiadás.
2023. máj. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/224 A kérdező kommentje:
Nem értem miért van mindenki ellenem. Egyértelmű hogy nem érdemlem meg a babámat. Talán életem egyetlen helyes döntését hoztam meg és még ezért is mindenki támad. Mikor helyre akarok hozni legalább egy valamit azok közül amiket elrontottam. Egészen tegnapig úgy éreztem esélyem van valamit jól csinálni, de úgy tűnik én már soha semmit nem fogok jól csinálni. Egyszerűen nem megy
2023. máj. 14. 12:13
 97/224 anonim ***** válasza:
94%

95-96-os válaszolóval egyetértek, a tv előfizetés és társai a legkisebb gond itt. Alapvetően arról van szó, hogy teljesen felelőtlenül vállalt 3 gyereket a kérdező és a férje, most meg itt van a baj - és ahelyett, hogy azon törné a fejét a kérdező, ő mit tud tenni a helyzet javítása érdekében, inkább lepasszolná a kicsit.

Számomra döbbenet. Mindezt úgy mondom, hogy meg tudom érteni azt, ha valaki várandósan úgy dönt: nem tudja vállalni a kicsit és születésekor lemond róla, örökbe adja. De nem így, hogy már nevelte egy évig! A kicsi is megsínylené, de a nagyobbak meg életük végéig szoronganának, hogy mikor következnek ők.

2023. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/224 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, legalább ne sajnáltasd magad.... eltoltad, nem kicsit. Rohadtul nem kellett volna ilyen helyzetben bevállalni a harmadik gyereket.

De nincs még minden veszve, kapd össze magad és tegyél valamit: igenis keress jobban fizető állást magadnak, a férjed is tegyen így. Nem lehetetlen.

Ha annyi eszetek volt, hogy 3 gyereket is összehoztatok, akkor ezt a bulit már végig kell tolni és nem egyesével kidobálni a gyerekeket, hogy "majd úgy könnyebb lesz, látjátok, milyen jó anya vagyok én, neki legalább jobb lesz." Szégyelld magad, hogy ilyesmi egyáltalán eszedbe jutott.

2023. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/224 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, pesten csak az nem talál munkát aki nem akar. Nem kell 10 órát dolgoznod. menj éjszakai takarítónak, vagy jön a nyár, jelentkezz bébiszitternek. Én azt csinálom nyári szünetben, heti 4 napot megyek 6 órában, és havi száz ezret kapok.


Nem túl sok, de végszükség esetén ez sem rossz. Ha órabérben vagy, akkor meg 2-3 ezret simán elkérhetsz óránként.

2023. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/224 anonim ***** válasza:
93%

Annyi megoldás van, de te csak kifogásokat keresel. Semmin nem lehet változtatni, csak úgy lehetséges minden, ahogy most csináljátok. Mert ez annyira bejött eddig. Egy cipő muszáj egy gyereknek, nem kell papucs, benti cipő, csizma, színházi, egy darab cipő, hogy ne szúrja a kavics a talpát. Ha nyávognak az oviban, mondd meg, hogy nincs pénz bentire. Mit fognak csinálni?

Előbb mennék anyaotthonba a gyerekkel, a férjem meg Ausztriába pár hónapra, amíg visszafizetjük a hiteleket, elmennék dolgozni BÁRMILYEN munkát, nem nyávogni kell, hogy az fárasztó meg nem bírja a tappancsotok az állómunkát. Vállaltátok azokat a gyerekeket, mostmár nem ti vagytok a lényegek. Az a baj, hogy hiába szeditek össze a pénzt, egy olyan szülő, aki azért eldobná a gyerekét, hogy tudjon színházba menni, és inkább árván hagyna 3 gyereket azért, hogy ne kelljen visszatennie a sajtot a polcra, az nem lesz jó szülő. Szedd össze magad és ne nyafogj, hanem csinálj valamit.

2023. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!