Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 8 éves gyereknek mit mondjunk,...

8 éves gyereknek mit mondjunk, hová tűnt a testvére?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, ami nagy felelőtlenség volt, ma már látom. Rengeteg beúszott hitelünk is van, ami szintén nagy hiba volt.

Egyszerűen képtelenek vagyunk hónapról hónapra kijönni a bevételeinkből. Az albérlet, a hitelek és a rezsi szinte mindent elvisz. És még a legkisebb kicsi, de később már ő is nagyon sokba fog kerülni. Egyszerűen könnyebben lehetnénk 2 gyerekkel, így én bármennyire is fáj, lemondanék róla. 1 éves, biztos vagyok benne, hogy hamar családra találna, minket is hamar elfelejtene még és talán esélye lenne egy normális életre, ahol nem kell visszatenni a polcra a sajtot, ha új cipőre van szükség.

A férjem nem szeretné, de próbálom meggyőzni, mert a babánk érdeke is ez.

Viszont a legnagyobb fiunk 8 éves. Mit mondjak neki? Hol a testvére? Nem akarom hogy azt higgye, hogy ő is kikerül a családból, mert ha csak nem csúszunk lejjebb és a gyámügy nem veszi el őket, én nem tudnék tőle megválni.


2023. máj. 13. 11:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/224 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan használtok el 22 cipőt?

3 gyerekem van a legkisebb baba, de a két nagyobbnak minden ősszel veszek ha kinőtték az előzőt, és azt még tavasszal is hordják,+van egy játszós cipőjük amit gyapálnak, illetve nyáron egy szandi és télen egy bakancs. Így csinálom lassan 12 éve mindig elég volt ennyi cipő, sőt Nekem egy cipőm egy szandim egy csizmám van és nekem évekig tökéletes el se használom. Ráadásul amíg kisebbek gyorsabban nő a lábuk simán eladhatom vagy elajándékozhatom olyan szuper állapotvan van.

Attól mert még csak 1 éves iszonyat trauma lenne Neki, a legtőbb probléma magzati és kisgyernekkori traumák miatt alakul ki...ha nem is emlékszik akkor is...

Tessék elmenni dolgozni, férjed keressen másik munkát..készítsetek havi menüt mikor mit főzől célirányosan vásárolj..

Barmrnnyire is el vagy keseredve nem hiszem,hogy ennyire nem kötődsz a babádhoz...attól nem lesz jobb élete,hogy kirakod a csaladból..megoldást keress ne egérutat a saját hülyeségetek miatt..

2023. máj. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/224 anonim ***** válasza:
94%

Megegyszer megkerdezem, a behajtas mire van és kinek a jovedelmere van terhelve? Az egy éves mehet bölcsibe,mte meg dolgozni, máris van plusz bevétel. A gyümölcs nem kötelező, a vitamint zöldségből is be lehet vinni: uborka, répa, savanyú káposzta olcsóbb, mint a gyumolcs.

Menutervet kell írni, listáról vasarolni és máris sokkal olcsóbban jössz ki.

2023. máj. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/224 anonim ***** válasza:
96%
Milyen építő jellegű választ vártál? Buksi simogatást, hogy micsoda jólelkű anya vagy? Menj el dolgozni, a férjed meg kössön rá csomót, mert legközelebb még nagyobb carban lesztek. Remélem egyszer lesz törvény rá, hogy bizonyos intelligencia szint alatt vegetálók nem szülhetnek, max egyet csak.
2023. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/224 anonim ***** válasza:
96%

"A mi életünk meglehet, hogy már sosem lesz jobb, de az övé még lehet. Élhet normális körülmények között vagy nyomoroghat velünk."

Bocs, de undorító vagy! Előadod, hogy te csak a gyereknek akarsz jót, hogy normális élete legyen, holott süt rólad, hogy k*rvára nem akarsz megoldani semmit sem, csak a legkisebbiket akarod leadni. Kérdem én, ha a kisebbiket leadod, utána melyik gyerek jön?!

Undorító.

Simán meg lehetne oldani, hogy legalább a bevásárlás ne okozuon gondot. De ezt már 8 oldalon leírtuk. De nem. Te inkább lemondasz a gyerekről. Hát grat. És ebben még az a szomorúbb, hogy van aki 10 éveket küzd egy gyerekért, megszakad a munkában, hogy meg legyen mindene, de aztán nem jön össze. Aztán az ilyeneknek, mint te...

2023. máj. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/224 anonim ***** válasza:
96%

Engem mondjuk alapból érdekelne, hogy milyen alapokra vállalatok eleve 3. gyereket. Albérletbe már a kettő is rizikós Magyarországon.

Behajtásra akkor kerül egy adósság, ha az már huzamosabb ideje nincs fizetve. Nálatok kettő ilyen is van. Ezek a hitelek kb biztosan fenn álltak már a terhesség előtt is. Tehát tisztában kellett hogy legyetek vele, havi 72e ki kell hogy legyen fizetve a hitelekre. Az is alap kellett volna hogy legyen, hogy az albérlet költségeit is figyelembe veszitek, ami úgy plusz 220e, tehát eleve úgy indultok, hogy bármennyi is q bevétel, 292e a fix kiadás.

2023. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/224 anonim ***** válasza:
94%

Tipikus példája vagy annak, hogy minden megoldási lehetőségre van kifogásod, hogy miért nem lehet megvalósítani... Rajtad nem lehet segíteni. Egy kicsit próbáld meg fejleszteni magad, a lehetőségeket, megoldásokat meglátni. Hogy csak 2t mondjak, nem kell tv, és süsd magadnak a kenyeret. Rögtön kijön 1 kg kenyér max 400ftból. (Én sütöm, 300 valamennyire számoltam ki az 1 kgt.) 4ünkre amúgy kb 3 naponta főzök, tehát a 3 napi pénzt nézve azért elég jó, laktató, és nagy adagokat lehet főzni.

Mi a végzettségetek? Mindenben lehet továbbfejlődni, tanulni, jobb munkához jutni, csak akarni kéne. Vannak olyan tanfolyamok, amit sok cég áll, mert nekik is érdekük, hogy a munkavállaló tudja. (Pl egy raktárban egy targoncás jogsi. Én is letettem, csak úgy, hogy legyen valami plusz a kezemben, nekem egy fillérembe nem került. Férjemnek is van egy ingyen plusz szakmája cég által.) Lehet otthon angolt tanulni, vagy németet, máris jobbak a lehetőségek. Vagy informatikát. Persze, meló, de el lehet érni egy jobb életszínvonalat. Gyerekek dolgait is ki lehet olcsóbban gazdálkodni. Nekem 2 van, sokszor veszek helyi licites csoportban nagyobb adag ruhát, cipőket, 1000ért kaptam néhány pólót, 500-1000ftért jó állapotú cipőket. És megtehetném, hogy újat veszek, mert van pénzünk, csak nem akarok feleslegesen kiadni, ha meg lehet olcsóbban is úszni.


Kérdésedre válaszolva, ezt nem fogod tudni egy 8 évesnek úgy elmondani, ahogy te szeretnéd. Örökre benne marad. Plusz pszichológus kiadásával számolj majd a kicsi ellátása helyett.

2023. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/224 anonim ***** válasza:
12%

"Hogy csak 2t mondjak, nem kell tv, és süsd magadnak a kenyeret. Rögtön kijön 1 kg kenyér max 400ftból. (Én sütöm, 300 valamennyire számoltam ki az 1 kgt.) 4ünkre amúgy kb 3 naponta főzök, tehát a 3 napi pénzt nézve azért elég jó, laktató, és nagy adagokat lehet főzni."


Az a 400 egészen biztosan nem 400. A sütő áramot vagy gázt fogyaszt, a mosogatás vizet és ha pl bojler van, szintén áramot. Az alapanyag lehet, hogy 400ft.

2023. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/224 A kérdező kommentje:

Milyen jobban fizető állásra váltson? Keresgél, de képesítés nélkül ennél jobbat nem talál, ami nem fizikai vagy állómunka. (Egészségügyi állapota miatt nem tud olyat vállalni)

70: nem, nem hittük hogy megszűnik a tartozás. Amikor nem fizettük, munkanélküli volt a férjem. Több mint egy évig nem dolgozott, mert műtétek során esett át. Tudom, te a hitelt fizetted volna inkább, mint a lakhatást.


Nagyszerű ötletek vannak itt. Menjen a férjem külföldre. Nyelvtudás és szaktudás nélkül milyen ülőmunkát tudna végezni egy idegen országban? Mellette meg menjek én dolgozni. A munkahelyemen napi 10 óra sem ritka, plusz egy óra az út. Persze költözzünk a világ végére és akkor még 2 óra az út. Akkor az már 13 óra. Addig a gyerekeket a zsebembe tegyem?

Komolyan mondom egyszerűbb lenne kinyírni magam. Ahogy azt már akartam is. A férjemnek kellett volna hagyni, hogy végigmenjek az úton, ha már elindultam rajta.

2023. máj. 14. 11:23
 79/224 anonim ***** válasza:
100%

"70: nem, nem hittük hogy megszűnik a tartozás. Amikor nem fizettük, munkanélküli volt a férjem. Több mint egy évig nem dolgozott, mert műtétek során esett át. Tudom, te a hitelt fizetted volna inkább, mint a lakhatást."


Nem. Leultem volna a hitelezovel és részlet csökkentett kértem volna. Amúgy ha apu nem dolgozott egy évig, akkor miért vállalatok be ezt a harmadik gyereket?

2023. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/224 A kérdező kommentje:

Mindenki a cipőn akad ki. Ha a gyereknazt mondja, hogy szorítja a lábát, nem fogom ráadni a tavaszit ősszel, hogy márpedig jó lesz az. Ha ki van lyukadva az orra, nem adhatom rá. Tudom, a mi időnkben anyám a kinőtt cipő orrát kivágta szandálnak, de itt Budapesten ez nagyon kínos lenne a gyerekeknek.

Én is hordtam két számmal nagyobbat, kinőttet is (el is nyomorodott a lábfejem), de a gyerekeim lábát nem akarom töbkretenni.

És az is milyen már, hogy a kisebb a testvére lyukas cipőjét hordja. A kicsi lehet tudna majd valamit hordani a nagyobbról, de olyan állapotban vannak, hogy ingyen sem adnám oda senkinek.

Magamnak nem veszek cipőt, gondolhatjátok. Egy magasszárú cipőm van, azt hordom ősztől nyárig. Nyáron meg egy flipflop papucsot. És egy 6 éves fekete alkalmi cipőm. Azt veszem fel, ha temetés vagy ilyesmi van. Nem rám megy el a pénz.

2023. máj. 14. 11:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!