Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 8 éves gyereknek mit mondjunk,...

8 éves gyereknek mit mondjunk, hová tűnt a testvére?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, ami nagy felelőtlenség volt, ma már látom. Rengeteg beúszott hitelünk is van, ami szintén nagy hiba volt.

Egyszerűen képtelenek vagyunk hónapról hónapra kijönni a bevételeinkből. Az albérlet, a hitelek és a rezsi szinte mindent elvisz. És még a legkisebb kicsi, de később már ő is nagyon sokba fog kerülni. Egyszerűen könnyebben lehetnénk 2 gyerekkel, így én bármennyire is fáj, lemondanék róla. 1 éves, biztos vagyok benne, hogy hamar családra találna, minket is hamar elfelejtene még és talán esélye lenne egy normális életre, ahol nem kell visszatenni a polcra a sajtot, ha új cipőre van szükség.

A férjem nem szeretné, de próbálom meggyőzni, mert a babánk érdeke is ez.

Viszont a legnagyobb fiunk 8 éves. Mit mondjak neki? Hol a testvére? Nem akarom hogy azt higgye, hogy ő is kikerül a családból, mert ha csak nem csúszunk lejjebb és a gyámügy nem veszi el őket, én nem tudnék tőle megválni.


2023. máj. 13. 11:30
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/224 A kérdező kommentje:

72

Egy nagyon régen felvett áruhitel. Igen, hülyeség volt, az is hogy nem egyezkedtünk a bankkal.

Nincs ráterhelve senki fizetésére. Minden hónapban utaljuk a behajtónak.

2023. máj. 14. 11:32
 82/224 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten azért lehet munkát találni. Ha mást nem, lehetsz arufeltolto. De azt már a gyerek előtt is tudtad, hogy mennyit kell a jelenlegi helyeden dolgozni és mennyi az utazas oda vissza. A kedves férj meg képezze magát és máris lesz vegezettsege
2023. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/224 anonim ***** válasza:
100%
Valakire rá van terhelve, különben nem lehetne vegrehajtani. Amúgy meg milyen aruhitel az, ami havi 65e? Mit vettetek?
2023. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/224 A kérdező kommentje:

74

Persze, az is az én hibám, ha valaki meddő. A világon mindenről én tehetek. Tisztában vagyok vele, hogy a saját és a családom életét elrontottam. Tudom, hogy szar ember vagyok. Szar feleség. Szar anya. Ezekkel tisztában vagyok, hidd el minden percben szenvedek is miatta. De mások problémáját már nem veszem magamra

2023. máj. 14. 11:35
 85/224 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztában vagy vele, hogy xarul csináltad, akkor miért akarod most még xarabba tenni, ahelyett, hogy javítani akarnál rajta? Mert az orokbeadassal csak rontanal mindenen. A nagyobb 8 éves, a középső mennyi, 4? Szerinted milyen érzés lenne nekik radobbenni, hogy anyu meg apu megszabadult a Janikatol, mert nem volt elég pénzük. Ha rosszabb lesz a helyzet, akkor melyikünk következik, a Pisti vagy en?
2023. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/224 A kérdező kommentje:

Műszaki cikkeket vettünk. Az áruhitel nem 65 ezer.

Itt egy párszáz ezres hitelért fizetünk vissza több mint egy milliót. A másik pedig tulajdonképpen egy előfizetés, amit tartozás miatt felbontott a szolgáltató.

2023. máj. 14. 11:39
 87/224 anonim ***** válasza:
94%

"70: nem, nem hittük hogy megszűnik a tartozás. Amikor nem fizettük, munkanélküli volt a férjem. Több mint egy évig nem dolgozott, mert műtétek során esett át."

Tehát magyarán már akkor is a férjed padlón volt,tartozást nem fizettétek, szóval nem tegnap keletkezett az a két behajtás meg a hitelek. De ti így is bevállaltatok egy gyereket. Akkor miért sápítozol, ha tisztában lehettetek volna, hogy jobb nem lesz? Mindegy is, ez már a múlté.


"Nagyszerű ötletek vannak itt. Menjen a férjem külföldre. Nyelvtudás és szaktudás nélkül milyen ülőmunkát tudna végezni egy idegen országban?"

Ne is haragudj, de neked próbálunk segíteni, nem fogod fel??? Jó, akkor a férjed nem tud váltani.


"Mellette meg menjek én dolgozni. A munkahelyemen napi 10 óra sem ritka, plusz egy óra az út."

Vagy az van, hogy próbálsz beszélni a főnökkel, hogy ne adjon már 10 órás műszakot három gyerekkel. Vagy váltasz. Vagy legvégsőbb esetben bevállalod 10 órával is.


De komolyan, csak sírsz, meg se próbálsz csinálni akármit is. Mindig találsz valami kifogást, vagy a munkára, vagy arra, hogy miért vállaltatok így is még egy gyereket. Kérdező, ez így nem mehet tovább. Nektek lenne egyszerűbb, ha nem sápítoznál és kifogásokat keresnél, hanem próbálnál segíteni magadon, meg velünk együttműködni.

2023. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/224 anonim ***** válasza:
94%

Össze-vissza beszélsz. Pár oldallal ezelőtt még jól éltetek, színházba jártatok, utána meg 1 évig munkanélküli volt a férjed. Akkor most milyen körülmények között vállaltátok a 3.gyereket?

Mindig a legegyszerűbb megoldást választod. Az az öngyilkosság. Ja, nem jött össze? Akkor passzoljuk le az egyik gyereket. Végülis ahhoz se kell tenni semmit.

Mindenre van 5 kifogásod. A válaszolók rengeteg ötletet írtak. Te megmagyarázod, hogy nem lehet megvalósítani az összeset. Nem kell az összeset! Azokat kell, ami megvalósítható. Nem kell a férjednek külföldre menni dolgozni+neked 13 órás munka🤦🏽‍♀️HA nem tud külföldre menni, akkor menjél te vissza dolgozni+faragjatok le a kiadásokból. A 20 leírt módszerből azzal az öttel, ami számotokra megvalósítható.

Mondjuk nem létezik olyan 8 éves, akinek MUSZÁJ, hogy tablete legyen🙄Durva, de kábeltévé nélkül is lehet élni. Én pl.úgy élek és képzeld, még életben vagyok.

2023. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/224 anonim ***** válasza:
93%

#85

Jó, legalább beismerted. De miért hiszed azt, hogy ha megszabadulsz a legkisebbtől, akkor jó lesz minden? A két nagyobbik csak bele fognak őrülni ebbe, hogy egyszer ők is mennek majd örökbeadádra.

2023. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/224 A kérdező kommentje:

Nem akarom szarabbul csinálni. De jobban sem tudom. Hagynám a francba az egészet és befejeznék mindent. Tudom, hogy önző dolog, de egyszerűen nem bírok még éveket, évtizedeket végigkínlódni. Csak a nagyokat sajnálnám, mert annyira ragaszkodnak hozzám. Nem akarnék nekik fájdalmat okozni. De minden nap úgy érzem, hogy egyre kevesebb és kevesebb öröm ér és egyre kevesebb vagyok én is. Minden este imádkozom, hogy ne kezdődjön számomra új nap, de mindig elkezdődik.

Igenis szeretem a kicsit is, és tudom hogy jobbat érdemel. A nagyok is többet érdemelnek. Mindenki többet érdemel és nem azt hogy az én hibáimat szenvedjék meg.

2023. máj. 14. 11:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!