Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 8 éves gyereknek mit mondjunk,...

8 éves gyereknek mit mondjunk, hová tűnt a testvére?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, ami nagy felelőtlenség volt, ma már látom. Rengeteg beúszott hitelünk is van, ami szintén nagy hiba volt.

Egyszerűen képtelenek vagyunk hónapról hónapra kijönni a bevételeinkből. Az albérlet, a hitelek és a rezsi szinte mindent elvisz. És még a legkisebb kicsi, de később már ő is nagyon sokba fog kerülni. Egyszerűen könnyebben lehetnénk 2 gyerekkel, így én bármennyire is fáj, lemondanék róla. 1 éves, biztos vagyok benne, hogy hamar családra találna, minket is hamar elfelejtene még és talán esélye lenne egy normális életre, ahol nem kell visszatenni a polcra a sajtot, ha új cipőre van szükség.

A férjem nem szeretné, de próbálom meggyőzni, mert a babánk érdeke is ez.

Viszont a legnagyobb fiunk 8 éves. Mit mondjak neki? Hol a testvére? Nem akarom hogy azt higgye, hogy ő is kikerül a családból, mert ha csak nem csúszunk lejjebb és a gyámügy nem veszi el őket, én nem tudnék tőle megválni.


2023. máj. 13. 11:30
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/224 A kérdező kommentje:

Köszönöm 56-os, ez a válasz nagy segítség volt. Eső után köpönyeg.

Miért érezted úgy, hogy ez annyira építő, hogy meg kell osztanod?

2023. máj. 13. 21:34
 62/224 anonim ***** válasza:
87%
Azért ilyen gyorsan nem nő a lábuk az iskolásoknak...ezt tudod kinek fogod beadni...a tavaszi cipő ősszel is jó még. Tornacsukát meg most is lehet még 1000 ft körül venni. Na meg nem kell márkás drága cipő mindig. Nem rendelni kell pl. a kaját meg a legdrágábbat venni mindenből és probléma megoldva. Ja és takarodj el dolgozni. Elherdáljátok a pénzt az a bajotok. Bár az ilyen undormányoktól mindhárom gyereket elvenném. Remélem majd azért ha megvénültök és már segítség kell, akkor azt nem a gyerekeitektől fogjátok elvárni. Bár az ilyen anyával remélem megszakítják majd a kapcsolatot.
2023. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/224 anonim ***** válasza:
96%
Miért a válaszolókat akarod meggyőzni? Győzd meg a férjedet, mert a kérdésed alapján ő nem akar megszabadulni a kicsitől. Esetleg próbálj meg felajánlani egy másikat, hátha neki is útban van valamelyik🙄
2023. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/224 anonim ***** válasza:
97%
54#-es válaszoló olyan szépen összeszedte kérdező. Lehet,hogy több mindenre lesz szüksége a kicsinek,de jóval több lesz a bevétel is,ha visszamész dolgozni te is. Szépen lematekozta. Közben lehet nézni esetleg jobban fizető munka után vagy bármi. Lehet még olcsóbb albérletet is nézni akár. Ha így alakul,közbe beadtad a kicsit,nem lesz lelkiismeret furdalásod,hogy most már jobban álltok,őt meg oda adtad?De már nincs visszaút. Én dolgozni mennék vissza,nem tudnám odaadni így senkinek sem,inkább ások kertet pluszmunkáért vagy bármi. Nekem volt egy jó barátnőm,aki nagyon rosszul állt anyagilag,egyedül maradt gyerekkel,stb.,de nem adta be így sem,hanem bevállalt 2 állást,sokszor letelt a nappali műszak és onnan átment az éjjelibe. Nagyon durván tolta szegény,de meglett a gyümölcse és utána abbahagyhatta ezt. Nem adta fel.
2023. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/224 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy te szereted a gyerekeidet? Azt a kicsi csecsemőt? Mert ha szeretnéd ez eszedbe sem jutna. Te is csak azért szültél, hogy a társadalmi "elvárásnak" eleget tegyél, vagy mert így akartad bepalizni a pasidat, esetleg hitelre. És akkor még a gyermekmenteseket önzőzik meg hordják össze minden emberi hulladéknak, nem az ilyeneket meg a sok gyermekbántalmazót, akiknek nem szabadott volna gyereket vállalniuk. Komolyan mondom, hogy alkalmassági vizsgálathoz kellene kötni a gyermekvállalást. Más ölni tudna a gyerekeiért, más évek óta sír, mert nem lehet neki, van aki a gyerekét eltemeti és mit megnem adna azért, ha élne és nem a sírját kellene látogatnia és csak gondolatban azon töprengeni, hogy most ennyi éves lenne, vajon milyen lenne, mit csinálna most éppen stb., te meg eldobnád csak mert lusta vagy. Csak tudnám miért az ilyeneknek adatik meg a gyerek...
2023. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/224 anonim ***** válasza:
100%

A fiam cipői majdnem mind eladható, vagyis még 1 gyerek vígan tudja használni.

Ő is sokáig hordja mert nem olyat veszek ami pont jó, min 1 számmal nagyobbat.

A neten 20+ csizmát vettem 3 ezerért neki, váltónak.

Szerintem egy gyereknek fontosabb, hogy a szülei neveljék fel és szeressék mint az, hogy mi van rajta.

2023. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/224 anonim ***** válasza:
94%

Te beteg vagy. Ragaszkodsz a magad kis fantazmagóriájához a szerinted normális életről. Most ez van, ehhez kell alkalmazkodni. Nekem lenne pénzem cipőt venni, de nem herdálóm a pénzem. Van 1 csizmám meg egy tornacipőm és egy papucsom, ezzel elvagyok évek óta. Tudom, a gyerekek kinövik, de nekik sem kell 5-6 pár cipő évente, ez nem normális gondolkodás, főleg, ha nem telik rá.

Az egész családod rámenne egy ilyen húzásra, a hazassagod és a nagyobb gyerekeide is, a kicsi is biztosan sérülne.

Ha ki akarod húzni a dugót, akkor menj el te.

2023. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/224 anonim ***** válasza:
100%

7 oldalon keresztül megy a szenvedés és még mindig nem válaszoltál rá, hogy a férjed miért nem vált egy jobban fizető állásra?? Manapság egy 25 éves szingli pasi is szégyelli, ha minimálbért keres,mert azzal nem lehet csajozni/jövőt építeni, de a te férjed meg 3 gyerek mellett megelégszik ezzel a szar fizetéssel? Mit tud az a munkahely,hogy megéri szenvedni meg eldobni az egyik gyereket érte?? (Azt ne mondd,hogy hivatás, tele vagyok rendőr ismerőssel és egytől egyig mindegyiknek van másodállása,hogy tudjanak enni is a fizetésükből...) Komolyan nem értem, hogy hogy lehetnek ennyire pénzügyi analfabéták az emberek. Lidl pénztárban meg gyárban is dupla ennyit keresne és máris megoldódna a problémátok. Vagy tényleg mehetne külföldre, ahogy többen írták. Ausztria/Németország húsipar nyelvtudás és tapasztalat nélkül nettó 2 ezer euro/hó, sok helyen a szállást is fizetik. Minimum havi 300 ezerrel több pénzetek lenne.

Ne legyél már ekkora szociopata, hogy előbb jut eszedbe az örökbeadás, mint a férjednek a jobban fizető állás, olcsóbb albérlet keresése vagy a bölcsi+ neked munka.

Ha ez egy komoly kérdés és felmerült benned, akkor jobban járna mindenki azzal, ha mind a 3 gyereket elvennék tőletek, mert egyszerűen életképtelenek vagytok.

2023. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/224 anonim ***** válasza:
90%

Döbbenten olvasom ezt az egészet. Egyszerűen nem akarom ezt elhinni. Hát képzeld...az az egy éves gyerek is "csak" gyerek de nem hülye. Lehet "elfelejtjük" 3éves kor előtt mi volt, de a sejtseinkbe beivódik...Élete végéig cipelni fogja ezt a terhet. Rossz a rendszer is... lehet évekig hánykolódik majd idegenek között az anyja után sírva... Hogy mit mondj a 8évesnek?? Szerinted ő nem magát fogja okolni?? Nem fogalmazódik majd meg benne, hogy mi lesz ha már én se kellek? Te el tudod képzelni ezek milyen súlyos gondolatok???

Nem is folytatom.

Remélem ez egy kamu kérdés. Ha nem...akkor én elsüllyednék a helyedben. Tessék menni dolgozni. Ha már megcsinálni megtudtad, akkor tessék dolgozni is érte!

2023. máj. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/224 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy a férjed Budapesten miért csak ennyit keres? Családi adókedvezménnyel 3 gyerek után a kukásautós keres bruttó 4-500 ezret Bp-n. Aminek a nettója majdnem a teljes lenne így. Én ezt nem értem.


Kérdező ne haragudj, álmodozol a jólétről meg siránkozol, de dolgozni nem mész vissza. A férjed nem törekszik arra, hogy többet keressen. Akkor nem tudom mit vársz. Végrehajtóhoz meg azért került a tartozásotok, mert nem fizettetek...gondolom azt hittetek magától megszűnik ha nem fizettek.


Albérletet lehet olcsóbbat keresni. Max többet kell utazni. A pénzkeresés sok esetben áldozatokkal jár. Mi a férjemmel napi 2 órát utazunk oda-vissza, hogy egy picit jobb életünk legyen, mint az átlag és nem büdös a munka.

2023. máj. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!