Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 8 éves gyereknek mit mondjunk,...

8 éves gyereknek mit mondjunk, hová tűnt a testvére?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, ami nagy felelőtlenség volt, ma már látom. Rengeteg beúszott hitelünk is van, ami szintén nagy hiba volt.

Egyszerűen képtelenek vagyunk hónapról hónapra kijönni a bevételeinkből. Az albérlet, a hitelek és a rezsi szinte mindent elvisz. És még a legkisebb kicsi, de később már ő is nagyon sokba fog kerülni. Egyszerűen könnyebben lehetnénk 2 gyerekkel, így én bármennyire is fáj, lemondanék róla. 1 éves, biztos vagyok benne, hogy hamar családra találna, minket is hamar elfelejtene még és talán esélye lenne egy normális életre, ahol nem kell visszatenni a polcra a sajtot, ha új cipőre van szükség.

A férjem nem szeretné, de próbálom meggyőzni, mert a babánk érdeke is ez.

Viszont a legnagyobb fiunk 8 éves. Mit mondjak neki? Hol a testvére? Nem akarom hogy azt higgye, hogy ő is kikerül a családból, mert ha csak nem csúszunk lejjebb és a gyámügy nem veszi el őket, én nem tudnék tőle megválni.


2023. máj. 13. 11:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/224 anonim ***** válasza:
97%

Annó mikor szarul ment, nekem ugyan az a cipőm volt télen nyáron, a gyereknek megvettem, de én nem teszem tönkre a cipőmet van 10 éves cipőm ami még hordható.

Veszel pár ezerért cipővédőt a cipő orrára így a gyerek sem lyukasztja ki, hetek alatt.

Most van a bölcsis beiratás, te meg ha gyedet kapsz szólsz a meló helyen hogy vissza mész,az + 200 ezer.

És lejjebb kell adni az igényekből sajnos.

Soha nem jutna eszembe a gyerekemet kitenni, inkább mennék 6 helyre melózni hogy megéljünk.

Csináltam is fő állás+ takarítás és gyerek vigyázás.

Jó nem volt játszós szülinap(meg kb semilyen, mert nem is akartam).

Most lehetne a kicsinek, de nekem elég, hogy itthon a családdal sütök egy gyümitortát és ennyi.

2023. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/224 anonim ***** válasza:
98%

Nem is értem a kérdést. Besétálsz a gyámhivatalba, és elmondod ugyanezt, amit itt. A 8 évesnek pedig megmagyarázod, hogy azért kellett a tesót leadni, hogy lehessen csillogó szemű játszóházas szülinapja. Aztán azt majd eldöntitek, hogy ha megint megszorultok, a meglévő két gyerek közúl melyiken adtok túl.

Tök logikus, tényleg nem értem a problémát.

2023. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/224 anonim ***** válasza:
100%

"Cipő évente kb 19-21 pár. A legolcsóbb 5000, a téli csizma 7-10 ezer. A többsége nem örökölhető, de múlt hónapban a középső két pár cipőnek motorozta le az orrát."


Mondjuk akkor a középső nem motorozik és máris meg van oldva. Elkepzelni nem tudom, hogy lehet évi 21 pár cipőt elhordani 4 embernek,mhiszen az ötödik még épp hogy jár. Postás vagyok, horribilis mennyiséget megyek naponta, így is másfél évig tökéletes a cipőm.

2023. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/224 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem valós a szitu, de játsszuk el, hogy az. Hadd vezessem le, hogy az általad írt fizetések mellett miért nem racionális a kérdésed.

Azt írod, 150+260+48 a jelenlegi bevételetek az egyéves gyerek mellett. A ferjed bruttója feltehetően megegyezik a nettóval a 99 ezres családi adókedvezmény miatt, és akkor még ki se használta az egészet, csak 88 ezret. Tegyük fel, hogy a maradék 11 ezer adókedvezményt te használod ki, akkor a 150 ezres gyeded kb. bruttó 265 ezres fizut feltételez. Szóval van egy bruttó 260 és 265-re bejelentett pár.

A bevételük 2 gyerekkel, ha mindketten dolgoznak:

adokedvezmény nélkül 172 es 176 a két fizu, az adókedvezmény 40, csp 25, ez össz 413 ezer.

A bevételük 3 gyerekkel a legkisebb 2 éves koráig, ha az anya nem dolgozik:

150(gyed)+260(apa nettója)+48(csp)=458 ezer. (45 ezerrel több!)

A bevételük 3 gyerekkel a legkisebb 2 éves koráig, ha mindketten dolgoznak és gyed extrát igényelnek:

150+260+48+176 (anya nettója)= 634 ezer. (221 ezerrel több, mint 2 gyerekkel!)

A bevételük 3 gyerekkel a legkisebb 2-től 3 éves koráig, ha mindketten dolgoznak:

25(gyes)+260+48+176+11(családi adókedvezmény, amit korábban a gyedből érvényesített)=520 ezer (107 ezerrel több, mint 2 gyerekkek!)

A bevételük 3 gyerekkel a legkisebb 3 éves korától, ha mindketten dolgoznak:

260+48+176+11=495 (82 ezerrel több, mint 2 gyerekkel!)

Vagyis ha visszamenne az anya dolgozni a bejelentett munkahelyére (ami van neki, hiszen gyeden van) jelentősen növekedne az életszínvonaluk. Ha pedig örökbe adnák az egyévest, jelentősen romlana. Ha most 110 ezer jut a mindennapi megélhetésre (22/fő), és örökbe adnák a legkisebbet, majd visszamenne az anya dolgozni, akkor -45 bevételkiesés, +10 mert nem kell pelenka, vagyis 75 jutna 4 emberre (18750/fő). Csak rosszabb lenne a helyzet, nem jobb. Azért meg senki nem fogja örökbeadni a gyerekét, hogy utána még szarabbul éljen a másik kettővel. Ezért tünik kamunak a kérdésed.

2023. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/224 anonim ***** válasza:
96%

Most nem azért, vesztek basszus 2kg burgonyát,2kg mondjuk sertéscombot, 1-2 csomag tésztát. A 2 kg sertéscombból min 2-3 napig esztek főtt ételt,hol burgonyával, hogy tésztával. És ez kb 4000ft..Jó mondjuk meg kell főzni, de gondolom ha nem dolgozol ennyi belefér.

Szóval azért annyira nem borzasztó a helyzet.

2023. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/224 anonim ***** válasza:
81%
Hálás vagyok a józan paraszti eszemért hogy képes vagyok belátni átlátni az anyagi helyzetemet. Emiatt is vállaltam csak egy gyereket. Akinek kb 3 gyerekre való ruhát és cipőt is megtudok venni ha épp arról van szó. De ehhez kellett egy normális gondolkodású férj is persze. Nem hiszem hogy a nyomorgás csak most kezdődött, előbb kellett volna gondolkodni. Amúgy add le mind a 3 gyereket és akkor senkinek se kell magyarázkodni.
2023. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/224 anonim ***** válasza:
95%
Ja és játszóházban életében se volt még pedig 8 éves múlt a lányom. Utolsó voltam.
2023. máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/224 A kérdező kommentje:

Igen, 22 pár cipő. A kicsi 8 hónapos kora óta jár.

Ennyi cipő kell, összeszámoltam.

Tavasszal sportcipő 3 pár. Nyárra 3 pár szandál (tavaly nyilván 2 kellett). Ősszel már kicsi lesz a tavaszi, újabb 3 pár, plusz 3 pár gumicsizma. 2 pár tornacipő és 2 pár benticipő (az iskolásnak is kérnek). 2 pár ünneplő cipő. Télre 3 pár csizma. Na mennyi jön ki? És ebben nincs benne, ha valami nem bírja ki a szezont. És nincs cserecipő, amíg szárad a másik.

2023. máj. 13. 21:27
 59/224 A kérdező kommentje:
Én nem tudom mit lovagol mindenki a játszóházas szülinapon? Hol írtam én ilyet?
2023. máj. 13. 21:29
 60/224 A kérdező kommentje:
54, azzal nem számolsz, hogy a kicsinek is egyre több minden kellene, ahogy nő? A mi életünk meglehet, hogy már sosem lesz jobb, de az övé még lehet. Élhet normális körülmények között vagy nyomoroghat velünk.
2023. máj. 13. 21:32
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!