Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 8 éves gyereknek mit mondjunk,...

8 éves gyereknek mit mondjunk, hová tűnt a testvére?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, ami nagy felelőtlenség volt, ma már látom. Rengeteg beúszott hitelünk is van, ami szintén nagy hiba volt.

Egyszerűen képtelenek vagyunk hónapról hónapra kijönni a bevételeinkből. Az albérlet, a hitelek és a rezsi szinte mindent elvisz. És még a legkisebb kicsi, de később már ő is nagyon sokba fog kerülni. Egyszerűen könnyebben lehetnénk 2 gyerekkel, így én bármennyire is fáj, lemondanék róla. 1 éves, biztos vagyok benne, hogy hamar családra találna, minket is hamar elfelejtene még és talán esélye lenne egy normális életre, ahol nem kell visszatenni a polcra a sajtot, ha új cipőre van szükség.

A férjem nem szeretné, de próbálom meggyőzni, mert a babánk érdeke is ez.

Viszont a legnagyobb fiunk 8 éves. Mit mondjak neki? Hol a testvére? Nem akarom hogy azt higgye, hogy ő is kikerül a családból, mert ha csak nem csúszunk lejjebb és a gyámügy nem veszi el őket, én nem tudnék tőle megválni.


2023. máj. 13. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/224 anonim ***** válasza:
94%

Neked biztos, hogy nincs gyereked-egy sem.


Aztán köpködhetsz rám úgy ahogy akarsz.

2023. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/224 anonim ***** válasza:
90%
Nemtudom de én nem mondanék le róla. Nem egy esetet lehet hallani hogy mit csinált a nevelőszűlő. Nekem vannak iskolás korú gyerekeim. egyik osztályába jár egy intézetis fiú (5.es). A nevelőszülő nem vitte el orvoshoz mikor fura bőrkiütései voltak és köhögött, enni sem mindig kapott. Biztos nem mindegyik ilyen, de van nem egy példa rá. A ti döntésetek, de én nem tenném.
2023. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/224 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem látok más kiutat. Idegileg is kivagyok az állandó pénztelenség miatt. Szinte folyamatosan sírok és állandóan számolom, mire jut, mire nem. Mennyi jut egy napra, de annyiból sosem jövünk ki. Kölcsönkérünk, de jövő hónapban megint annyival kevesebb. A fiam szégyenkezik az iskolában, mert mindent késve ad be. Osztálypénzzel hónapokra vagyunk elmaradva és hó végén kirándulás. Nem fog menni, betegen lesz. Múlt hónapban a férjem tüdőgyulladással dolgozott, mert nem tehette meg hogy táppénzt kapjon.

Én sem mondanék le, szeretem, de ettől csak jobb lehet neki.

2023. máj. 13. 11:42
 4/224 A kérdező kommentje:
Nem köpködök. Ha akarod elhiszed, ha nem akarod, nem. Nekem semmivel se jobb vagy rosszabb attól, hogy egy vadidegen megkérdőjelezi a gyerekeim létét.
2023. máj. 13. 11:46
 5/224 anonim ***** válasza:
76%
Napi provokatív kamu. És az a vicc, hogy csomóan fognak komolyan válaszolni, megy majd itt a nagy dráma. Pedig már most egyértelmű, hogy kamu.
2023. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/224 anonim ***** válasza:
93%
Még ha szegények vagytok is egy szerető család a vérszerinti szüleivel a legjobb neki. A testvéreinek is.
2023. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/224 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem biztos hogy jobb volna.A gyereked már bölcsődébe adható,te mehetsz dolgozni, anyagilag akkor már beljebb vagytok.

Minden esetre egyetértek az első válaszolóval

2023. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/224 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is kitalált történet, de azért úgy teszek, mintha igaz lenne.

Egy aljas némber vagy. Talán védekezni kellett volna vagy abortuszra menni inkább még korán. Egy kisbaba igen is érzi az anyját, észreveszi, ha az anyja elhagyja. Normális ember egy állatot sem hagy el...Nem kellett volna agynélkül hitelt felvenni és szaporodni. Indokolt esetben felveszik bölcsibe. Add be bölcsibe és takarodj el dolgozni te is.

2023. máj. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/224 anonim ***** válasza:
93%
1 éves a kicsi, megy bölcsibe, te pedig vissza dolgozni.
2023. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/224 anonim ***** válasza:
89%

Én simán elhiszem.

Ismertem egy nőt, barátnőm unokatestvérét, ő a negyediket adta örökbe. Annyi, hogy a nagynényje nem engedte ki a családból és ő fogadta örökbe.

Egyébként mi is így nyomorgunk hónapról hónapra. Most kinőtte az iskolás lányom az ünneplő cipőjét, két napi kajapénz ugrik. Mi felnőttek eszünk vajas kenyeret, a gyerekek szerencsére esznek az iskolában, oviban. A kicsit hála istennek még szoptatom. Naponta eszembe jut, mennyivel jobb lenne nekik másoknál, akik el tudják vinni színházba, nyaralni, belefér néha egy játszóház...de én nem tudnék róluk lemondani. Ez az én önzőségem és messze nem az ő érdekük.

2023. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!