Ha nem mond le az anya az újszülöttről, de otthagyja a kórházban, nem keresi, mikortól válik örökbefogadhatóvá? Illetve hol helyezik el addig? Konkrét szitu lentebb.

Figyelt kérdés

Barátaimmal történik, de nem szeretnék most faggatózni, van elég bajuk. Kb 10 napja hívta őket egy alapítvány, hogy van egy újszülött a részükre. Nagy volt az öröm, mert évek óta vártak rá. Az anyuka megszülte, de otthagyta a kórházban. Múlt héten kellett volna aláírnia a lemondó nyilatkozatot (amitől számítva még mindig lett volna 6 hete meggondolni magát), de eltűnt, nem lehet elérni nem találják.

Ilyen esetben mennyi idő, míg örökbeadható státusza lesz a gyereknek? Hol helyezik el? Most még a kórházban van az örökbe fogadásra váró feleséggel (ő van vele 2 napos kora óta).

Kérem olyan válaszoljon, aki látott már ilyen ügyet közelről vagy mert érintett, vagy mert benne dolgozik.

Nagyon aggódók értük és még jobban drukkolok, de nem szeretném még én is nyomasztani őket…



ápr. 8. 12:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
És a TEGYESZ se hív fel senkit, ha nincs lemondó nyilatkozat. Nem teszik ki ilyennek se a babát-se az öf. szülőket. Kizárólag inkubátorban hagyott babát lehet így örökbe adni. Vagy nyílt örökbe fogadással. Azt el tudom képzelni, hogy az ismerősödék nem avattak be titeket, hogy ismerik a szülőanyukát... és ott még elképzelhető, hogy mégsem jelent meg a szülőanyuka amikor alá kellett volna írni a papírokat. De ebben az esetben biztos nem vihetik majd haza. Nevelőszülőkhöz fog kerülni addig míg örökbe fogadható nem lesz a megkeresés hiánya miatt.
ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Küldtek képet, a feleség épp még most is ott van a babával. Nem kamu. És igen, a szülés után elment a szülőanya. És igen, 2 naposan szóltak nekik. Azt kérdeztem, hogy találkoztak-e vel, és mondták, hogy nem, majd csak a lemondásnál fognak. Lehet, hogy le volt beszélve, hogy mikor írják alá a papírokat. Részleteket nem tudok, mert nem akartam tapintatosságból faggatózni. Nem okoskodást kértem, csak érdekelt, hogy mi lehet ennek a végkimenetele.
ápr. 9. 00:17
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
szted okoskodtam? :) öf szülő vagyok, nyílt öf-sal lett a gyermekem... leírtam, hogy sántít a sztori, mert ez nem így megy.. soha nem hallottam még olyat, hogy nyílt öf-nál csak az aláírásnál találkoznának a szülők.. hisz annak pont az a lényege, hogy a szülőanyuka a neki szimpatikus házaspárnak adja örökbe a gyermekét.. ehhez viszont kell, hogy találkozzanak és beszélgessenek egymással..
ápr. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Attól hogy nem úgy van, ahogy nálatok, még nem kamu. Ebben a k.tt országban már mindenki mindenkit meghazudtol, összeesküvés-elméletet gyárt. De legalább remélem, hogy neked jobb lett tőle a napod, hogy ezt elmondhattad… 🤦‍♀️

Nem hittem, hogy egy ilyen kérdésnél is ebbe fogok belefutni. De ezen az oldalon tényleg csak ez megy…


Ha lesz eredmény, akkor majd leírom okulásul. Addig azoknak köszönöm, akik érdemben próbáltak válaszolni.

ápr. 9. 01:42
 15/21 anonim ***** válasza:
14%
Imádom, hogy egy normális válasznál is ilyen feleletet kap az ember... igazad van... k..tt.. ország.. még ha tudod, hogy is működik a dolog és leírod normálisan, akkor is te vagy a szar... nem tudom minek válaszolgatok még bárkinek is.. :) De remélem te is jól érzed magad attól, hogy nem hiszed el, hogy így működik.. ;) De az már a te problémád... nem az enyém.. :)
ápr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Kamu a kérdés mert olyan nincs hogy már 2napos korábban értesítik az örökbefogadó szülőket, mivel meg kell várni a 6hetet hogy ha az anya jelentkezik e a babáért.
ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Várom a végkifejletet... okulásul...

És akár hiszed-akár nem, az ismerősödéknek szurkolok, hogy rendben legyen minden...

ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Megsúgom, hogy sikerült, náluk van már a gyerek, de mivel még csak messengeren kommunikáltunk, mivel nem vagyok Magyarországon, ezért részleteket nem tudok. Ha találkozunk elmesélik, és én meg el tudom mondani a hitetleneknek.
ápr. 16. 01:57
 19/21 A kérdező kommentje:

A hitetlenkedőknek, a kamut kiáltóknak: a történet folytatása/befejezése:

A szülő anya, gondozatlan terhesség után, kórházban szülte meg a gyerekét, ahol jelezte, hogy le szeretne mondani róla. Ekkor a szülészeten felvették a kapcsolatot az egyik alapítvánnyal, amelyikkel kapcsolatban álltak. Közben az anya aláírt valamilyen lemondó papírt, de meg kellett volna várnia, hogy az alapítvány által értesített pár (az én ismerőseim) megérkezzenek, és együtt is aláírjanak valamit - ha jól értettem, itt hibázott az alapítvány. Ez nem valósult meg, mivel mire ők leértek vidékre, a lány eltűnt a kórházból. A megadott elérhetőségein nem volt, nem tudták elérni. Maga az anya egyébként hajléktalan volt.

Végül mikor az alapítvány munkatársai megtalálták, segítettek neki és egy közeli város hajléktalanszállóján helyezték el ideiglenesen.

Ezalatt a feleség a babával a kórházban várta a fejleményeket. A férjnek vissza kellett mennie ahol éltek, dolgozni. Mikor értesítették, visszament és együtt mentek a tegyeszhez aláírni mindent. Tudtak beszélgetni is, megismerték a rettenetesen szomorú történetét.

Már bő egy hete otthon vannak. Még bő 2 hetük van, hogy leteljen a 6 hét és véglegessé váljon az örökbefogadás.

A lány meg további segítséget kapott az alapítványon keresztül, egy budapesti hajléktalanszálló krízis részlegén helyezték el, ahol talán tud annyi segítséget kapni, hogy el tudjon indulni az életben.

ápr. 19. 00:10
 20/21 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök a fejleményeknek.. őszintén.. De ha visszaolvasod amit írtam és amit te most leírtál (azon kívül, hogy találkozniuk kellett volna előtte is) mindent jól írtam. Amíg nincs lemondónyilatkozat rendesen, addig nem vihették haza. Kellett a szülőanyuka lemondónyilatkozata, együtt az ismerőseiddel. Hogy az ő javukra mond le. Te is leírtad: hibázott az alapítvány. Tehát miért engem állítasz be "gonosznak" ? Igazam lett. De őszintén örülök az ismerősödék örömének. Én tényleg tudom mit éreznek. Sok boldogságot és csodás együtt töltött éveket kívánok nekik. Amit leírtál nem gondolom hogy félniük kéne a "6 héttől". Minden rendben lesz. Még egyszer: Sok boldogságot nekik, az új családtaggal! <3 :)
ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!