Ha nem mond le az anya az újszülöttről, de otthagyja a kórházban, nem keresi, mikortól válik örökbefogadhatóvá? Illetve hol helyezik el addig? Konkrét szitu lentebb.

Figyelt kérdés

Barátaimmal történik, de nem szeretnék most faggatózni, van elég bajuk. Kb 10 napja hívta őket egy alapítvány, hogy van egy újszülött a részükre. Nagy volt az öröm, mert évek óta vártak rá. Az anyuka megszülte, de otthagyta a kórházban. Múlt héten kellett volna aláírnia a lemondó nyilatkozatot (amitől számítva még mindig lett volna 6 hete meggondolni magát), de eltűnt, nem lehet elérni nem találják.

Ilyen esetben mennyi idő, míg örökbeadható státusza lesz a gyereknek? Hol helyezik el? Most még a kórházban van az örökbe fogadásra váró feleséggel (ő van vele 2 napos kora óta).

Kérem olyan válaszoljon, aki látott már ilyen ügyet közelről vagy mert érintett, vagy mert benne dolgozik.

Nagyon aggódók értük és még jobban drukkolok, de nem szeretném még én is nyomasztani őket…



ápr. 8. 12:37
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Nem sértettségből vagy bármi hasonló miatt írom le, hanem mert kérdezted:


“ Tehát miért engem állítasz be "gonosznak" ?”

Nem gonosznak állítottalak be, csak értetlenül álltam a rágalmazás előtt, amivel nyitottál. Idézlek:

“Szóval vagy a te kérdésed kamu, vagy az ismerősödék kamuznak.”


“ Amíg nincs lemondónyilatkozat rendesen, addig nem vihették haza. Kellett a szülőanyuka lemondónyilatkozata, együtt az ismerőseiddel.”

Ezt én is tudtam. Nem ez volt a kérdés.

ápr. 20. 07:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!