Szerintetek van olyan, aki örökbe fogad egy roma, vagy egy fogyatékos babát?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 21:42
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekem mindkettőre van példa az ismerettségi körömben.
2013. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne?
2013. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Örülök, ha vannak ilyenek, de a legtöbben biztos, hogy inkább egy egészséges, fehér babát szeretnének. Érdekel, hogy csak azért fogadnak örökbe beteg, vagy épp roma babákat, mert rájuk kevesebbet kell várni, vagy azért, hogy szeretetet adjanak nekik!
2013. máj. 18. 21:49
 4/45 anonim ***** válasza:
41%
Van a rokonaim között is olyan aki roma, vagyis inkább félvér babát fogadott örökbe. Akkor volt egy kis meghőkölés több részből. A kisfiú lassan felnőtt, és már senki nem bánja. Nagy klassz srác. Nevelés kérdése az egész! És bátran ajánlom, tényleg úgy tudom hogy kevesebbet kell várni rájuk, a sok sznob szülő várja csak a "fehér" csemetét akinek pedig csak a szülőség fontos azok legyenek boldogak minél korábban!:)
2013. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó nem hiszem, hogy sznob kérdés, de mindenki aki meglát minket ne kelljen elmagyaráznom, hogy a gyerek miért "más" mint mi a szülei.
2013. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem senkinek nem kell magyarázni senkit. Nem bűn az ha az ember örökbefogad. Idegen nem fogja megkérdezni, ismerősök gondolom tudják.
2013. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
83%
Azért az ember költözhet is vagy iskola társakat is érdekelhet. Nem gondolnám, hogy mindenhol azzal kellene nyitni, hogy a gyerekemet nem én szültem és biológiailag nem vagyunk a szülei.
2013. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Persze, biztosan vannak. Egy volt csoporttársam szülei direkt fogadtak örökbe nem fehér bőrű gyerekeket (volt afroamerikai, cigány baba, de azt hiszem, még egy ázsiai gyerkőc is volt, akit örökbe fogadtak). Ők így akarták, nekik ez volt a jó.

Hogy sznobnak nevezni azokat, akik fehér babát szeretnének, szerintem, erős túlzás. Nyilvánvaló, hogy a legtöbb örökbefogadó szeretné, hogy ne kelljen kínos magyarázkodásba kezdenie, hogy a baba teszem azt, miért sárga bőrű. Hamar nyilvánvalóvá válik így, hogy a baba örökbe fogadott, és nem biztos, hogy ezt a magánügyet mindenki fel akarná vállalni, illetve reménykedik, hogy olyan baba kerül hozzájuk, akik a legjobban hasonlítanak hozzájuk. Ebben nem értem, mi a sznobság? Elég nagy baj, ha valakinek nem lehet babája, nem kell szerintem, elítélni, mert magához a leghasonlóbb gyermeket szeretné.

A fogyatékos babáknál viszont gyakran az a helyzet, hogy az emberek félnek vállalni a többlet költségeket, a külön taníttatást, stb.

De nyilvánvaló, hogy vannak, akik ezt az utat választják és ez teljesen normális.

2013. máj. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
87%

Jó oké:) Külföldön fekete és ázsiai gyerekeket fogadnak örökbe, még sem probléma.

Látják, hogy nem te szülted, akkor mi van? Nem mindegy?


De nem akarok vitát szítani. Nekem teljesen mindegy ki mit gondolna ilyen esetben. Mi is szeretnénk ajd örökbefogadni, mert a végére nagyon komplikált volt a terhességem. De még csak 8 hós a babám így még hanyagoljuk a témát, mert még nem tuti, hogy akarunk másodikat. De ha oda kerül a sor nem fogjuk beírni hogy roma nem lehet. Pont azért mert a családba is került már ilyen gyerek, és látom hogy semmi, de semmi jelentősége nincs sem annak hogy örökbefogadott, sem annak hogy roma

2013. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
56%

Biztos van, de én egyiket sem vállalnám. Fogyatékost főként.

Romák esetén meg sajnos igenis nyom a latban a vér. Egy pár a falunkban fogadott örökbe picike gyerekként egy roma testvérpárt. Hiába voltak jól nevelve, már gyerekként loptak, a vérükben van.

2013. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!