Szerintetek van olyan, aki örökbe fogad egy roma, vagy egy fogyatékos babát?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 21:42
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Roma szivessen latjuk akar neveloszulonkent is de mi kulfoldon elunk.
2013. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Roma gyereket én is!

Nem hiszek a "vérben", ellenben a nevelésben igen! És az sem érdekelne,hogy nem hasonlít ránk, hiszen már az elejétől elmondanám neki,hogy nem én szültem.

Inkább, mint hogy oviban vágják az arcába és még védekezni se tudjon!

2013. máj. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim válasza:
100%
Az értelemnek van egy magasabb szintje, ahol ezek a dolgok egyáltalán nem számítanak, hogy valaki roma, vagy nem roma! Ha tervezném,, hogy örökbe fogadok egy gyereket, akkor azt nem a bőrszíne alapján tenném, hanem puszta szimpátiából! Az ilyen fontos dolgokban az embernek bekapcsolódik egy olyan érzéke, ami által biztos benne, hogy jól dönt! Mint ahogy előttem is írták, minden csak nevelés kérdése!!!!!
2013. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
49%
Ismerösöm 6 éves roma kislãnyt fogadott örökbe.Egy év után vissza is vitte.
2013. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
73%
Nem nevelés kérdése ezt Czeizel is leirta mãr.
2013. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

24: Egy 6 éves azért teljesen más mint egy csecsemő. Sokszor járok falvakban, van olyan gyerek akinek nem mennék a közelében 6-10 éves korában sem, mert úgy el van rontva hogy csak na. Bár nem csak a cigányság esetében. Inkább egy mélyszegénységi probléma, primitív szülőkkel, primitív "neveléssel"


25: Olvastam erről cikkeket. Nem pont ezt mondta:)

2013. máj. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, nem feltétlenül társulna más cigány gyerekekkel, ugyanúgy vannak fehérek is ilyen bandákban időnként.

A romák között is vannak külön csoportok vagy mik, nem tudom hogy hívják. Pl a Gábor-cigányok, vagy oláh cigányok, több nevet nem tudok. Lényeg az, hogy ők nem keverednek egymással. Vagy azok sem, akiknek mondjuk tanárok a szülei, ők sem csapódnak azokhoz, akiknek lopnak a szülei. De ugyanez igaz a magyarokra is. Ha egy magyar gyerek züllésre hajlamos, vagy ilyen családból jön, akkor megtalálja a maga társaságát, de ha nem, akkor nem fog olyanokkal barátkozni. És itt jön szóba a nevelés, és a szeretet, mert ha jól nevelitek, nem fog rossz társaságot keresni.


Fogyatékos baba pedig nagyon sokmindent jelenthet. Sérültnek számít az is, aki szemüveges. Vagy mondjuk csípőficamos, vagy rövidebb az egyik lába, mint a másik. Vagy van nagyon sok kezelhető betegség. Az autista és a down kóros is lehet akár olyan, hogy csak a szakember veszi észre a betegséget.

2013. máj. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

Igen van olyan, pl én. Most várom a második gyermekemet, aki egy roma kislány lesz, alig várom, alig várjuk!


Kicsit off: Milyen Ceizel cikkről van szó?

2013. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
42%

Czeizel Endrét 1991-ben Gáti Mariann üzletasszony hetven olyan örökbeadóval hozta kapcsolatba, akik többszöri próbálkozás után sem találtak hazai örökbefogadókat születendő gyermekük számára. Czeizeléknél öt ilyen cigányasszony jelentkezett, akiknek az akkor hatályos magyar örökbefogadási szabályok értelmében intézték a külföldi házaspárok javára történő örökbeadást. A professzor e programot azért indította el, hogy abortusz helyett, a születendő magzatok meggyilkolása helyett, olyan pároknak segítsen, akiknek nem lehet gyermekük - meséli a professzor. Mint később kiderült, közülük többen pénzért, Amerikában szülték meg gyermeküket, három külföldre uraztatáshoz pedig Czeizel intézete asszisztált, ám ez - mondja Czeizel professzor - a tudta nélkül történt. Az örökbeadások lényegi részét végső soron - amerikai részről - Gáti Mariann intézte.


Egy híroldal szerint az Amerikába került gyerekek kb. 70%-ánál, 6-8 éves korában nagyon komoly problémák kezdődtek. "Hiába volt a lakásban 3 fürdőszoba, a gyereket csak erőszakkal lehetett megmosdatni. Hiába kapott tetemes zsebpénzt, lopott a közösségben, ahova járt. Meg onnan is, ahova nem járt. Tanulni nem volt hajlandó, erőszakos, durva, hazudozó volt mindenkihez. 'Csak az erőből értett!' Több esetben próbálkoztak a visszahonosítássai az örökbefogadók! Az akkor örökbe fogadott - ma 18 - 20 éves embereknek több, mint fele már büntetett, lumpen életvitelű, rosszabb esetben szakképzett bűnöző." A cikkben a vádak felállítása urán leszögezi az író: "A dolgok természetéből adódóan nem tudok forrást megjelölni."

2013. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
ez egy híroldal felmérése, ami elég egyoldalúnak tűnik, és egyáltalán nincs benne, hogy Czeizelnek mi a véleménye róla.
2013. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!