Egy nagyon bonyolult családi kérdés. Váljak el vagy kockáztassak?

Figyelt kérdés

A történetem nagyon hosszú, próbálok minél több részletet megosztani az érthetőség érdekében. Akinek akad türelme hozzám, nagyon megköszönöm a válaszát.

26 éves nő vagyok, aki külföldre ment férjhez. A férjem 38 éves, elvált férfi egy gyerekkel. Boldogok vagyunk, szeretjük egymást, négy éve vagyunk együtt, és két éve házasok. Az idő előrehaladtával szóba került a gyerekvállalás, és a helyzet a következő:

A férjem már nem akar több gyereket, azt mondja, a válás és az, hogy a gyerekét csak kéthetente láthatja, annyira megviseli, hogy már nincs sem ereje, sem pedig kedve egy kisbabához. Én szeretnék gyereket, bár tény, hogy most egyáltalán nem dúl bennem semmilyen anyai ösztön. Viszont nem akarok negyven évesen arra ébredni, hogy én is kimaradtam valamiből, és megbánni a gyerekmentes életet. Ekkor áltam elő azzal az ötlettel, hogy akkor fogadjunk örökbe egy gyereket, de nem babát, hanem egy idősebb, 10-12 éves kislányt. A férjem is beleegyezett, boldog voltam, amiért viszonylag mindkettőnknek megfelelő megoldást találtunk, de akkor jött az ő családja és az én családom.

Anyósom nem akarja, hogy örökbe fogadjunk, mivel attól fél, hogy az a szegény árva megcsorbítja az unokája örökségét. Nem a kisemmizéstől való félelem él benne, hanem az, hogy egyáltalán az első házasságból való gyereknek osztoznia kellesz egy nem vérszerinti, "jöttmentel" a vagyonon. Most a férjem öccsének a véleményétől is tartanom kell, aki szeret másoknak parancsolgatni, és anyósom azt sem tudja, ha eljön az idő, mégis hogyan közölje kíméletesen a másik fiával a dolgot, mivel az ő gondja is a pénz lesz. Természetesen mondtam nekik, hogy egy fillér sem kell tőlük, de félek attól, hogy a végén az utálatukkal meg fogják keseríteni az örökbefogadott gyerek életét, és elintézik, hogy a férjem oldaláról egy fogpiszkálót se kaphasson, ami engem nem érdekel, de a gyereknek nagyon rosszul esne. Anyósomnak az volt a kikötése, hogy a gyereket vegyem a saját nevemre és csak én fogadjam örökbe. Mondtam, ez nevetséges, épeszű bíróság nem ad oda egy férjes asszonynak úgy gyereket, hogy közben annak a férje a gyerek számára jogilag csak egy idegen. A férjemet az anyósom pedig annyira képes befolyásolni, hogy két nappal ezelőtt majdnem el is váltunk, a végén a férjem adta be a derekát, és azt mondta, felvállalja a gyerek apaságát.

Az én családom: őket nem a pénz, hanem a vérkötelék érdekli. Nem akarják elfogadni, hogy miért nem vállalunk saját gyereket, ha egészségesek vagyunk.

Ismétlem, külföldön élek, itt nincsenek barátaim, nem tudok kihez fordulni tanácsért, a fejem már lassan szétrobban. Gondolnom kell a férjemre, aki nem akar csecsemőt, viszont ott a két család, akik meg fogják keseríteni az életünket, ha örökbefogadunk egy kislányt. Én csak egy gyereket szeretnék, tök mindegy, milyen úton, és azt sem most azonnal, hanem három év múlva, amikor végre már én is eleggé hozzájárultam pénzzel a családi kasszához. Egyszerűen kiborító, hogy már most döntést kell hoznom, mégis mihez kezdjek a jövőben. A férjemet szeretem, és nem szeretnék elválni, de most már tényleg tanácstalan vagyok, félek a jövőtől.


2016. márc. 9. 13:43
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos választ, néhányan tényleg sokat segítetek. Természetesen már a kapcsolat elején is beszéltünk a gyerekekről, akkor még természetes volt a gyerekvállalás. Idővel "alkudtuk" le a dolgot. A férjem azért nem szeretne babát, mert azzal több a gond, a stressz. A sírás, a betegeskedés, a megromlott szexuális élet, nem tudunk egymással elég időt tölteni, stb. Azt mondta, ezt nem lenne képes újra végigcsinálni, és tisztelem annyira a társamat, hogy ne kényszerítsem rá a magam akaratát, mivel nekem tényleg csak az a léyneg, hogy a végén legyen egy gyerekem, vér ide vagy oda. Az örökbefogadott gyermek gondolata azért vonzóbb számára, mert azzal a gyerekkel nagyrészt én fogok foglalkozni és ilyen korban a gyerekek már önálóbbak. Ettől a dologtól eltekintve a férjem tényleg nagyon jó ember, csak az első házassága és a válás annyira megviselte, hogy némely témákban túl érzékeny. A gyerekét csak azért láthatja kéthetente, mert így szól a bírósági végzés. A volt felesége pedig gyakrabban nem akarja, hogy találkozzanak, mert tudja, hogy a férjemnek a fia a legérzékenyebb pontja. Egyébként az ő anyjával közös országban élünk.
2016. márc. 9. 14:20
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sajnos 100% hogy nem a babával lenne a több gond és stressz.. :( De Ti tudjátok.
2016. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%

A férjem azért nem szeretne babát, mert azzal több a gond, a stressz. A sírás, a betegeskedés, a megromlott szexuális élet, nem tudunk egymással elég időt tölteni, stb.

--- KAMU!

Az örökbefogadott gyermek gondolata azért vonzóbb számára, mert azzal a gyerekkel nagyrészt én fogok foglalkozni és ilyen korban a gyerekek már önálóbbak.

-- Ja, köszi, akkor ő csak otthon megtűri. Mennyire önálló egy intézetes kiskamasz?

2016. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó, hogy Te ennyire tiszteletben tartod amit a párod akar, de ne haragudj ez fordítva nem nagyon érződik.

Azért jobb a kamasz intézetis mert azzal inkább te foglalkoznál? Gyereket nem közösen szoktak vállalni a házaspárok? Ha valami probléma adódik majd széttárja a kezét, hogy ez van, oldd meg?

Engem az is bántana hogy ennyire a válására hivatkozik.. Már Te vagy a felesége, rád kell koncentrálnia, és nem a múltban élnie.

Én elhiszem, hogy nagyon jó ember, de hogy Téged az orrodnál fogva vezet az egész családjával együtt, az is biztos.

2016. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

Természetesen semennyire nem önálló egy intézetes kamasz. Úgy értette, hogy nem kel fel éjszaka sírni, ha éhes, ha fáj valamije, azt megmondja, és a lényeg, így többet tudna foglalkozni a saját fiával.

Basszus, kezdem megérteni, hogy csak védem itt feleslegesen. Nem akar ez semmilyen gyereket. Az örökbefogadott is inkább csak az enyém lesz, ő meg jogilag beleegyezik, hogy betömje a számat.

2016. márc. 9. 14:29
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de mindketten ostobák vagytok, ha ezt így gondoljátok.

Nem akar babát, mert sok vele a stressz, nyűg. Egy 10-12 éves "nem kellettem a szüleimnek" kiskamasszal szerinted könnyebb lesz??? Ráadásul a férjednek már van egy gyereke, így még idiótább, ha ezt komolya elhiszi..


Na meg hogy a gyerekkel, akkor javarészt te foglalkozol. Szóval neki qrvára mindegy. Igazán boldog lesz a kislány, hogy egy "szerető" családba kerül. Ne legyél ennyire hülye kérdező.

Ha az vagy, nos akkor neked sem való a gyerek, a férjed meg örülhet ha 2 hetente látja a sajátját. Lehet nem véletlen.

2016. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kérdező...sajnos nagyon jól látod..
2016. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

14napból 1t van a fiával, tényleg bazi sok idejét felemészti.


am egy kamasz (problémás) nem fogja megmondani, hogy bocsika új anyuci fáj a pocakom, megjött a havim stb.

voltál tini???

ja éjszaka nem kell felkelni, max virrasztani, hogy mikor mászik haza egy buliból

2016. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadásról és/vagy saját gyerekről neked nem kell lemondani.. De ebben a férjed nem lesz társ..
2016. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

Engem 9évesen fogadtak örökbe, így felnőttként nagyon sajnálom már őket, de akkor minden felnőtt embert utáltam mert csak korlátoztak. Nem értettem mit akarnak már velwm, ha addig nem kellettem senkinek akkor miért ők lenének a kivételek, semmivel sem tudtak meggyőzni pedig Angol "nagypapához" sokat mentünk látogatóva, szóval volt pénz is utazás is, szeretet is de ettől mégjobban gyűlöltem őket...

Hát jó párszor megszögtem...5évig küzdöttek velem majd elengedtek...

23 évesen lett agyam akkor vettem fel velük újra a kapcsolatot és kértem bocsánatot azóta ők a hívatalos nagyszülei a fiamnak de hidd el mindet csak ne tinit...

Inkább 5-6 évest akkor még van hit és remény a lélekben és szeretet a felnőttek iránt, és kellően önállóak is de nem túlzottan.

2016. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!