Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek helyénvaló ha egy...

Tímea1225 kérdése:

Szerintetek helyénvaló ha egy óvónéni nem ad a gyereknek a szülinapi tortából, azért mert az nem ette meg az ebédjét?

Figyelt kérdés
A keresztfiamról van szó. Nagyon rossz evő. Otthon is keveset eszik, még nálunk sem fogad el semmi ennivalót, pedig egy házban lakunk. Úgy járt ki 3 évet az óvodában, hogy szinte alig evett valamit, de ezt elfogadták az óvónénik. Most költözés miatt óvodát kellett váltani és az itteni óvónénik egyszerűen nem értik meg, hogy ne kényszerítsék rá az evést, mert úgy sem fog enni. Most másodjára fordul elő, hogy azzal büntetik, hogy nem kap desszertet sem, amit viszont, valószínű elfogadna. Egy nagyon visszahúzódó, nehezen beilleszkedő gyerek, szerintem ezzel abszolút nem segítik a beilleszkedését az új környezetbe. Szerintetek?!
2019. okt. 9. 20:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
64%

9 vagyok.

10-zel egyetértek, ráadásul itt maga szituáció is lehetett megszégyenítő, ha mondjuk jó hangosan mondták, hogy példát statuáljanaj vele a többiek előtt. Ez esetben az evéssel kapcsolatos szorongása csak fokozódik.


Szerintem a legjobb lenne kivizsgáltatni, ha nincs szervi ok, akkor gyerekpszichiáterhez vinni, és írásbeli javaslatot kérni tőle a közösségi étkezésben adódó problémákhoz, és ezt a papírt vinni az óvónőhöz.

2019. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
22%
Még annyi, hogy ez nem kényes gyerek, hanem beteg. Csak otthon fogad el ennivalót, a keresztszülőknèl nem mer enni. Komolyabb szorongás vagy más baj is lehet a háttérben, ne az óvónő magánakciózzon, mert ez nem játék.
2019. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%
En kulon kertem a daduskat, az ovonot, daduskat ha nem eszik ne adjanak neki edesseget ha nem eszik ebedet
2019. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk úgy oldották meg, hogy elcsomagolták a gyerek sütijét, és rám bízták, mikor kaphatja meg. De addig nincs édesség, amíg nem evett a fôételbôl. Tudod az a nehéz, hogy ha megengedik 1 gyereknek, hogy csak desszertet kapjon, akkor a többi is vérszemet kap. Otthon elpátyolgatsz 1-2-3, esetleg 4 gyereket, de az oviban huszon akárhány gyereket kell összehangolni. Ott muszáj, hogy legyenek határok.
2019. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém is rossz evő, de nem gondolom felháborítónak az óvónő döntését, ha nem eszik normális ételt, én nem tömök bele valami édességet, mert abban semmi hasznos nincs. Egy óvodában az lenne a legjobb, ha nem adnának tortát, inkább gyümölcsöt.
2019. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%
Ez igaz, de én ezt egy ilyen soron kívüli ünnepségnek képzeltem, nyilván a szülinapos gyerek hozta a tortát.
2019. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
62%

Nem helyes megoldás, mert így a gyerek csalódásként vagy rossz érzéssel éli meg, hogy nem ehetett a tortából. Egyébként az sem helyes, hogyha kap belőle, úgy, hogy ebédet meg nem kér.

Meg kell vele értetni, hogy picit kell enni az ebédből is, mert úgy a torta is jobban esik majd. Nem könnyű feladat tudom, de ez van. Rá kell venni valahogy.

2019. okt. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
72%

Enyém is rosszevő lett így 5 éves korára. Húslevesen és rántott húson, sült húsokon kívül semmi főtt kaját nem akar megenni, pedig korábban szinte mindent megevett.

Nincs süti ha nem eszik a főtt ételből. Van 1-2 kaja amit rühell, azt nem erőltetem, de a többi kajából legalább pár kanállal enni kell, mert olyan nincs hogy valaki semmit ne egyen meg,de a tortát bezzeg betolja. Szerencsére nálunk az oviban nincs tortázás, gyümikkel ünneplik a születésnaposokat, de ha valami desszert van ebédhez odaadják akkor is a gyereknek ha nem evett előtte semmi főtt ételt, szerintem ez nem szerencsés hozzáállás.

2019. okt. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
66%
Helyénvaló, ne "jutalmazzuk" a gyereket a rossz evésért.
2019. okt. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
53%
Én a szituációt sajnálom :( minden kisgyerek eszi a tortát ő meg csak azt látja hogy nem eheti a többiek meg jóízűen lakmároznak. Nekem erre nem lenne szívem, de lehet csak én vagyok rosszul összerakva. A kisfiam csak 7 hónapos, de én már akkor rosszul érzem magam ha olyat eszünk amit ő még nem ehet és kinézi a szánkból :(
2019. okt. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!