Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek helyénvaló ha egy...

Tímea1225 kérdése:

Szerintetek helyénvaló ha egy óvónéni nem ad a gyereknek a szülinapi tortából, azért mert az nem ette meg az ebédjét?

Figyelt kérdés
A keresztfiamról van szó. Nagyon rossz evő. Otthon is keveset eszik, még nálunk sem fogad el semmi ennivalót, pedig egy házban lakunk. Úgy járt ki 3 évet az óvodában, hogy szinte alig evett valamit, de ezt elfogadták az óvónénik. Most költözés miatt óvodát kellett váltani és az itteni óvónénik egyszerűen nem értik meg, hogy ne kényszerítsék rá az evést, mert úgy sem fog enni. Most másodjára fordul elő, hogy azzal büntetik, hogy nem kap desszertet sem, amit viszont, valószínű elfogadna. Egy nagyon visszahúzódó, nehezen beilleszkedő gyerek, szerintem ezzel abszolút nem segítik a beilleszkedését az új környezetbe. Szerintetek?!
2019. okt. 9. 20:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%

Volt/van rossz evő gyerekem. Szerintem 300 oldalas listája van arról, mit nem szetet, mertfurcsa rágni(gomba), vagy mert furcsa az állaga... Esetleg szimplán Juliska meg Petike nem szereti az oviban. Ő olyan dolgokat eszik meg, amit a többi gyerek nem. Volt egy rossz időszaka, amikor csak rántottat evett hetekig, de akkor sem enyhúltem meg, és nem adtam neki édességet, míg nem evett.

Ez nem jutalom, hanem egy kerés.

Engem is úgy neveltek, ha nem eszek rendesen, felejtsem el az édesseget, vagy szülinapi tortát, mégsem lettem lelki sérült nyomi felnőtt, mert ez nem vetette vissza a felnövésemet. Jó igen, csalódott voltam, mikor nem kaptam tortát, de igazából a saját hibám volt és másnapra túl is tettem magam rajta, szóval nem hinném, hogy ettől most lelki sérült lesz, max pár napig emlékszik rá, majd elfelejti.

2019. okt. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem helyénvaló. A szülinap nem a jutalmazásról szól. Én azért viszek tortát a fiam szülinapján, hogy vele ünnepeljen a csoport, nem pedig azért, hogy jól megcivassák vele a válogatós gyerekeket és egy kelkáposztafőzelék után pl megmaradjon a fél torta. Ha minden gyerek kap egy szeletet, álalában akkor is marad belőle. A maradék tortával vajon kit jutalmazanak? Hát nem adják vissza a szülinaposnak.

Egy vegyes csoportban pl, mint nálunk, csak a nagycsoportosok esznek meg egy szelet tortát, a kicsik többsége nem szereti annyira, inkább csak szétkeni a tányéron. Ezt az óvónők mondták, így jelezve, hogy elég egy kisebb torta.

Egyébként az én fiam is rosszul evett eleinte az oviban, mégis kapott tortát. Igaz, hogy a dadus szerint csak egy falatot evett belőle, de boldog volt, hogy szülinapoztak. És ennek erről kell szólnia!

Egyébként már nagycsoportos a fiam és szinte mindent megeszik (nemcsak a tortát)

A büntetés, megvonás nem olyan dolog, amivel az evést jó irányba lehetne terelni.

2019. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
57%
Nem helyénvaló. Nem kell egy gyereknek mindenféle kaját megenni, és nem is annyit, amennyit elé raknak.
2019. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
62%

Nem helyénvaló.


Tudjátok, az nekem a legfurcsább a sok-sok válaszban, hogy azt mondják, hogy akkor kap édességet (jutalomfalatot), ha teljesít (megeszi a főtt ételt). Ebben az a bizarr, hogy ezek szerint a legtöbb gyerek akkor mégsem szereti/imádja azt a fótt ételt, amit kap, hanem megeszi, legyűri, mert akkor kaphat édességet. Nem furcsa? Ebből is lehet ám evészavar később! Nekem a válaszokból az jött le, hogy a legtöbb gyereknek az evés egy szükséges rossz, amit ha kibír, akkor jöhet a jutalom. Pedig ha egy étel finom és ízlik, akkor az akkor is ízlik, ha nincs torta.


A gyerekek ízlése változik. Sokszor, sokat. A legtöbb rossz evő/csipegető gyereknél nem találnak semmi bajt egy kivizsgálás során. Tudom, milyen, amikor egy gyerek alig eszik és azt is, amikor valamit igazán jó étvággyal eszik. Evéssel jutalmazni, büntetni vagy zsarolni, netán egy ünnepségből kihagyni.... hadd nem mondjam, milyen magatartás.


Az édességet mértékkel kell fogyasztani gyereknek/felnőttnek egyaránt. Egyébként a legtöbb köret (burgonya, rizs, tészta), pékárú szénhidrát bomba, a gyümölcsök nagy része pedig tele van cukorral. Csak mondom, de nézzetek meg egy diétás menüt, milyen szigorú.

2019. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
54%
24es, a kérdés nem arról szól hogy ha egy-egy alkalommal nem eszi meg a főételt kaphat-e desszertet, hanem ha szinte semmit se hajlandó megenni csak az édességet. Az ilyen gyerek nem rossz evő hanem válogatós. És ezt a rossz szokást ne jutalmazzuk édességgel. Ismétlem, más a helyzet egy olyan gyerekkel aki negatív tapasztalat miatt nem hajlandó enni, és egy olyan között aki csak finnyás.
2019. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2019. okt. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
En etellel nem buntetnem, foleg ha az az ebedhez jart es a szulo kifizette. Nalunk egyszer volt ilyen es nagyon kiakadtam. Rosszak voltak az udvaron ezert az aznap leves helyett jaro 100%os ivole helyett nekik vizet kellett inniuk. Megcsaptam volna legszivesebben akinek eszebe jutott..a gyerek meg bogott. Oke,lehet utana nem rosszalkodott,de ultesse buntiszekre. Ne a gyumilevet vegye el elole...
2019. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
24%

Ejj, de sok itt a lékagyú. Kisgyerekről van szó, nem egy tudatlan fadarabról. Érzi, tudja, mikor éhes. Azzal, hogy erőltetik az evést, csak mégjobban elmegy a kedve tőle. Egyszerűen vannak nagyétvágyú és kisétvágyú gyerekek. Inkább egyen kevesebbet, mint legyen elhízva és gyerekkorban már előjöjjenek mindenféle egészségügyi problémák.

Nem, nem kell desszerten, édességen élnie a gyereknek, de nyilván nincs minden egyes áldott nap szülinapozás, ezért torta sem. Egy szelet tortától még nem lett senki cukorbeteg. Másrészt, nem hülye a gyerek, ezek után akár már dacból is otthagyhatja az ételt.

Taps-taps, újabb kiváló szakemberek a szakmában!

2020. jún. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Utlsó, ha tudja hogy mikor éhes és amiatt nem eszi meg a főtt ételt akkor nem gondolod hogy a torát se enné? Hiszen nem éhes...vagy az csúszna? logika level 1000...taps taps...
2020. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!