Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lázam van, beteg lehetek,...

Lázam van, beteg lehetek, vigyem a gyereket oviba?

Figyelt kérdés

Tegnap lézeres hőmérővel 37.9et mértek, nem engedtek vért adni, itthon csak a fülhőmérő működik, azon 38.5 volt, most 38.2.


Évek óta allergiás vagyok, szóval az orrfolyás, szemfájás, viszketés, levertség és fáradtság ismerős, a láz új.


Kihagytam emiatt a szülőit, mert sokkolt a hőm, meg a talán covid lehetősége.


A torkom kapar, enyhén köhög, de mivel a torkom is szokott viszketni és vakarom, szerintem csak kidörzsölődött. Orrom is fáj, néha vérzik orrfújásnál. Ami érdekes, hogy magától is folyik, nem csak tüsszögök. Allegrát szedek, nem hat, tegnap fájt a fejem, bevettem fájdalomcsillapítót, azóta jobb.


Az oké, hogy én most vagy karanténozok önkéntesen, vagy tesztre megyek, de a gyerekkel mit kezdjek? Folyton velem van, de neki normális a hője és semmi baja. Csak én tudnám vinni az oviig, új helyen kezd, tehát fontos lenne bemennie.


Mit csinálnál?


Lehet csak sima random betegség vagy allergia, vagy megfázás vagy csak rohadt meleg van.


A doki annyit mondott, hogy önkéntes karantén vagy teszt(nekem kell fizetni, mert nem súlyosak a tüneteim).



2020. aug. 27. 13:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

Allergiát és a rohadt meleget kizárnám, mert egyik sem okoz lázat. Covid teszt 30 ezer ft magánban nem 75 ezer.

Nem tudom mit csinálnék, két hét karantént maximum akkor ha simán kimaradhatok a munkából, vagy nincs munkahelyem, lázasan nem mennék be az óvodába, taknyosan sem, ha covid, a gyereked simán beviszi, nehéz ügy.

2020. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Már a szülői miatt is letoltak, mikor szóltam telefonon, hogy inkább nem megyek, illetve a környezetem is vegyesen reagál, a doki sem volt aggódó, illetve így egy oltást is kihagyom, a gyerekem is összeszokott közösségbe fog becsöppenni 2 hét múlva..


Itt(bp közeli település) sok a vírus nincs is vagy nem vészes felfogású ember.

2020. aug. 27. 14:22
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
NE!!
2020. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Több részből áll a teszt és önmagában egyik sem zárja ki teljesen, ezért kell együtt, plusz a mintaküldetést kifizetni, így 75. 30ért olyat csinálnak, ami max 64%ra tudja megmondani, ha minden részteszt megvan, akkor viszont biztosra tudják mondani.


30 annyira nem is vészes, ha ennyiért csinálnak kombinált tesztet, amit csak egyszer kell elvégezni, és biztos az eredménye, megcsinálnám.

2020. aug. 27. 14:25
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
A pcr teszt, ami 30 ezer ft teljesen elegendő lenne ebben az esetben, egy kórházi bent fekvésnél is ezt csinálják, nem kell túlbonyolítani.
2020. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%
És ha nem covid csak valami jó szar más nyavaja akkor ér megfertőzni első héten másokat? Maradjatok otthon!
2020. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
73%

Ez, hogy lehet kérdés. Természetesen maradjatok mindketten otthon. Felelős szülőként. Ha nem akarsz tesztet akkor 2 hét karantén mindenkinek aki egy háztartásban élő

Te mit szólnál, ha megtudnád az egyik gyerek anyukája lehet, hogy covidos de ő szépen viszi be a gyereket az ovitokba????

Döbbenetes

2020. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%

"Már a szülői miatt is letoltak, mikor szóltam telefonon, hogy inkább nem megyek, illetve a környezetem is vegyesen reagál, a doki sem volt aggódó, illetve így egy oltást is kihagyom, a gyerekem is összeszokott közösségbe fog becsöppenni 2 hét múlva.."


Hogy toltak le? Én is pest megyében lakom, de senkinek sem szóltak be. Az meg, hogy ki mit gondol, nem érdekel. Nekem is megvan a véleményem azokról, akik kockáztatják, hogy más megfertőződjön (bármivel, nem csak a Covid óta gondolom így).


Amint úgy érzem, hogy jobb itthon maradnia a gyereknek, akkor itthon fogom tartani.



A kiscsoportos ovisoknak a szülői értekezletén voltunk 50-en egy pici tornateremben és kb. 10 emberen volt maszk, közben közli a vezető óvónő, hogy nem lehet majd maszk nélkül belépniük a szülőknek az oviba.😂 Szóval nagy katyvasz az egész, éppen ezért úgy gondolom max. az őszi szünetig lesz ovi.

A majd én megmutatom, hogy nincs vírus szülők miatt. Pedig a város több pontján volt már olyan, akik nem önként vonultak karanténba, hanem ellenőrizték is őket.

2020. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
Öcsém..megkérded mit csinálj, és ha valaki azt tanácsolja, hogy maradj otthon, akkor meg beleállsz..megjél akkor vigyed a gyerekedet is oszt fertőzd végig az egész óvodát!!!!
2020. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Na megmondtam, hogy nem vinném be 10ig, azt mondták, hogy “most ezért akkor nem jön be 10ig??” Mondta, hogy nem vagyok igazoltan beteg, felőlem én bevihetem, ha nektek nem baj, aztán hallgatott és beírta, hogy akkor 10ig”
2020. aug. 28. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!