Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nehézségek az óvodában!...

Nehézségek az óvodában! Hogyan oldjam meg? Ki hibázott?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 éves lesz. Már 2 éve jár lassan oviba. Valahol elcsúszott a dolog. Addig kis cuki volt, általános problémákkal. Rendezett a családi hátterünk. Nincs előttük veszekedés, hangoskodás stb. Amikor kezdtünk hétfőn, elmaradt a bemutatás, bemutatkozás. Csak be lett dobva egy vegyes csoportba. A hangadó kisfiú rögtön ellenséges volt vele. Most ballagott el. Ismertem, az előző oviból is magatartásproblémák miatt hozták el. 6 gyetek volt csak, szóval a csapat kialakult. Szerdán lett a fiam bemutatva, másik óvónő jött akkor, szabin volt addig. A probléma már kialakult. A fiam cumizott, én el akartam teteni, mondták ne. Ezért csúfolták, a mai napig megmaradt. Rendezvényeken is, amikor az ölemben ült. Szekálták sutyiban, ő ideges lett, tombolt, egyszer harapott. Nem védem, ő is hibás, de ismerem is. Itthon sokszor beszélgetünk, szabályok vannak, jutalomrendszer, nyugi-idő, stb. Tegnap egy újabb probléma miatt beszélgettünk. Elfolytott zokogás közben mondta el: csúfolják még most is, sok buta játékot akarnak játszani, amit ő nem. "Jobb lesz ha egyedül játszom, anya!" Erre meg azt mondták, antiszociális. Meg arra is, hogy egyedül szeret kezet mosni. Az jött még le, hogy bármit tesz, ő már a rossz fiú, akkor is, ha nem ő volt, vagy ilyesmi. Amit már írtam: ráveszik vagy piszkálják. Én is telenyomtam szabállyal. Mit nem szabad. Szerintem besokallt. Meg már minden mindegy alapon van. Szeret járni, de "nincs barátja". Pedig van, mondja is, meg más szülő is mondja hogy a fiaink barátok. Az egyik óvónőt, aki óvodáztatta nem fogadja el. A kezdetekkor ha nem a társa volt reggel, zokogott. Mindig a szájhúzást kapom, mikor kérdezem mi a helyzet. Vagy azt hogy nincs gond, aztán mégis van. Szóval akkor mi van? Annyit elismernek, hogy nagyon okos. Hol rontottuk el? Óvodaváltás jót tenne? Ahogy visszaolvastam, ezt le se lehet írni, olyan összetett. Azért köszönöm annak, aki próbál segíteni.

2020. szept. 10. 14:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem terveztem bele kötni, de értelmetlen az írásod.

Eleve nem tudom eldönteni, múlt idő vagy jelen idő a történet. Nekem a hétfőn kezdtünk az most szeptember 7 hétfőt jelenti, de ezután arrol beszélsz, hogy valaki most ballagott el.

2020. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez az utolsó éve egy olyan oviban, ahova két éve jár, és végig szenvedett?

Most szerinted amiatt, hogy 2 éve 5 gyerek kicsúfolta?

Nem írtad le, hogy konkrétan mi a probléma a gyerekeddel, csak azt, hogy szerinted miért "problémás".

Nem tudom, hogyan oldd meg, mivel nem értem, mit írtál. De ne úgy, hogy hibást keresel.

2020. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem teljesen érthető, leírtál minden negatív dolgot, ami ért titeket, következményeket, a pedagógusok rossz kommunikációját, következetlen ovikezdést, rosszul kezelt csúfolódást, én biztosan elvittem volna talán még az első évben, mielőtt a gyereknek negatív énképe alakul ki, ki van pécézve, antiszocnak titulálják, nem veszik észre, hogy barátkozik, nem veszik észre, hogy csúfolják. Az mondjuk szerintem oké volt, hogy maradhat a cumi, nagy trauma lett volna, ha egyszerre kezd ovit és akkor kell leraknia a cumit is, de a csúfolást meg kellene tudniuk oldani.


Minden gyerek robban, ha piszkálják vagy összeomlik és sír, a második típust előnyben részesítik, mert kevesebb vele a gond..Vedd ki, ne hagyd benne a rossz gyerek szerepben.

2020. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem is kicsit kaotikus ez az egész történet.


De!


Amondó vagyok, ha beskatulyázva érzi magát a fiad, legyen az bármilyen történés vagy folyamat miatt, akkor keressetek más ovit lehetőségeitekhez mérten (mondjuk 5 éves, lassan itt a kisiskolás idő, szóval érdemes átgondolni ezt a döntést).


Én mindig is kiközösített gyerek voltam! Emlékszem, hogy már oviban elkezdődött ez az egész dolog és cipeltem magammal tovább elsőbe a kiközösítettség, magányos gyerek szerepét. Valahogy rajtam ragadt és végig kísért egész általános iskolában. Nem tudtam miatta barátkozni.


Illetve ne érezd ennyire magadénak a fiad gondját! Hogy fogsz így higgadt, átgondolt döntéseket hozni vele kapcsolatban?

2020. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem senki nem rosszindulatból kötött bele. Én magyar szakos vagyok, de a szöveg közepén már azt éreztem, hogy vissza kell adnom a diplomámat. Akkor nyugodtam meg, amikor láttam a válaszokat, hogy mások se értik. Szívesen segítettem volna, szerintem mások is, ha értjük. Próbáld meg még egyszer. Írd le időrendi sorrendbe, akár pontokba szedve, hogy milyen sérelmek érték a fiad, és pontosan mire vársz megoldást!
2020. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Átírom időrendbe, hogy tudjatok segíteni neki!


Szóval egy cuki gyerek volt ovi előtt, semmi extra, általános aprócska gondok voltak csak vele. Aztán jött az ovi. Bekerült, de nem volt rendes bemutatkozás, ismerkedés, egyszerűen név és ismerkedés nélkül berakták az új, összeszokott közegbe, 5-6 darab vegyes életkorú gyerek közé(gondolom ezt jelenti a vegyes csoport). Volt egy fiú, aki a csoportban a domináns gyerek volt(amúgy is problémás, hírhedt volt), na ő egyből kiszúrta magának a kissrácot és folyamatosan szekálta, csúfolta, magától meg a cumizás miatt is, az óvónő meg nem tett semmit.


Aztán pár napra rá jött a társóvónő, aki levezényelte az új gyerek beszoktatását, megismertette a csoporttal és védelmébe vette, őt szereti a kisfiú, a másik óvónőt, aki hagyta, hogy csúfolják, nem kedvelte meg, fél tőle és nem akar vele bent lenni az oviban, sír miatta.


A szekálást nem sikerült megszüntetni, a kisrácot akkor is csúfolja a domináns gyerek, mikor az az anyja ölében ül, ez sem tartja vissza a fiút, az óvónők nem tudnak mit kezdeni ezzel. Szekálják, megalázó feladatokra veszik rá, amikbe néha belement, majd kinevették, hogy elviszi a balhét. A kissrác a durva szóbeli bántásokra és megalázásra dühkitöréssel reagál, verekszik, csapkod, harap, amit az óvónők nem tolerálnak(nyilván) és panaszkodnak róla anyukának, hogy milyen rossz az ő fia.


Jön az új év. A domináns srác elballagott már, a kisfiú fellélegezhetne, nem tud, szekálják továbbra is az ott maradt gyerekek. A kisfiúnak van esze, mivel a csoport nagyrésze szekálja, szivatja, kirekesztettnek érzi magát, ezért egyedül játszik inkább. Jön az új panasz az oviból, hogy a gyerek nem csak verekszik, de antiszociális is, sokat van egyedül. Néha játszik másokkal is, szóval vannak barátai, tehát ez is azt mutatja, hogy az óvónők nem figyelnek eléggé. Még arra is utalnak, hogy fura, mert egyedül akar kezetmosni(gondolom nem akarja, hogy a többiek szivassák).


Anyuka érdeklődik, otthon minden megvan, de nincs változás, félinformációk, lerázás, panaszkodás van, megoldás, kezelés nincs.


Hiába ment el a fő szekáló, a gyerekről maradt a kialakult rossz kép, nem csak a csoporttársainál, hanem az óvónőknél is, akik közül egyet a kissrác 2 év után is sírva kerül..


Kérdés: Váltson e anyuka óvodát? Ha nem, milyen megoldást tudunk javasolni?

2020. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!