Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért tombol magából kifordulv...

Miért tombol magából kifordulva a gyerek óvoda után?

Figyelt kérdés
Reggel semmi baj nincs vele, szívesen megy, ellenben délután mikor haza kell menni teljesen megőrül, agresszív lesz. Ordít és volt, hogy még ütötte-vágta is az anyját. Sírni nem sír, könnyek nélkül tör rá ilyenkor a dühroham. Az anyának kezd gyomoridege lenni a lányától.

2020. okt. 3. 11:29
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
16%

30: Ó, nehogy azt hidd ám, hogy észreveszik! A lányom aspergeres, de az oviban aránylag jól kompenzál. Az Autizmus Alapítvány diagnózisa láttán is közölték, hogy ők akkor sem hiszik, hogy ez a gyerek autista (hanem továbbra is azt gondolják, hogy bennem van a hiba). Illetve látom a különböző fejlesztéseken, amikre a szülő hozza el magánúton a gyereket, hogy milyen durva problémák nem tűnnek fel a pedagógusoknak vagy rámondják, hogy majd kinövi őket, meg hogy anyuci nem tud gyereket nevelni.

Tuti van valami ezzel a kislánnyal is. De könnyebb anyát hibáztatni...

2020. okt. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Nézd, ami a tényekhez hozzátartozik azért: igen későn jött össze, egyedüli gyerek, a szülei állandóan a sarkában vannak, egy percet sem lehet egyedül, ráadásul tesómék a kegyetlenül minden apróságot túlaggódó típusok. Azért ez ráragad a gyerekre is rendesen.


Hihetetlenül okos alapból, rengeteg minden érdekli, olyan szavakat és kifejezéseket használ, amiket még nála idősebbek sem. Ettől nem zavarja a korosztálya jelenléte, szereti a barátait, mindent büszkén és részletesen elmesél, nagyon nyitott, könnyen barátkozik.


Amúgy pedig igen, a gyerek a szülő tükre, ha tetszik, ha nem (ezt tőlünk jóval okosabbak is megmondták már, elég olvasni Vekerdyt). És van olyan ember, aki nem tud következetesen nevelni, többek közt az én anyám sem tudott. Könnyebb a gyerekre fogni mindent ahelyett, hogy az ember magába nézne.

2020. okt. 4. 12:09
 33/46 anonim ***** válasza:
87%

"Amúgy pedig igen, a gyerek a szülő tükre, ha tetszik, ha nem "


Ez eléggé elavult nézet, ma már egyetlen szakember sem állít ilyesmit, ugyanis a genetikának meg egyéb tényezöknek is nagy szerepe van a gyerek személyiségi fejlödésében.

2020. okt. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
0%
Az anya sürgősen kezdjen több zöld növényi rostot belediktálni a kölkébe, mielőtt késő lesz!
2020. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Jó, és a genetikát honnan hozza a gyerek?


Esznek növényi rostokat, köszi!

2020. okt. 4. 14:28
 36/46 A kérdező kommentje:
30-as : Biztos nincs gyereke a kérdezőnek. --> Ezt meg pláne nem értem, hol lenne ez bárhol is érv bármire. Szerintem neked meg eszed nincs egyszerűen.
2020. okt. 4. 15:24
 37/46 anonim ***** válasza:
48%

Onnan lehet ezt tudni, hogy akkora marha vagy, amit többen is írtak már előttem fel se fogtad. Ha van gyereked, akkor magadtól jutottál volna a megoldásig, mert amit a kérdésedben kiírtál nem valami kirívó eset gyerekeseknél.

Majd ha lesz gyereked megtapasztalod és azt is milyen jó lesz, hogy majd benned keresik a hibát agytröszt.

2020. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Ó micsoda indulatok, érdekes, rajtad kívül mindenkivel jót lehetett beszélgetni. :)


Igenis sok esetben a hiba a szülőben keresendő, bár elhiszem, hogy fáj ezzel szembenézni. Ha nem fájna, nem reagáltál volna ekkora indulattal.

2020. okt. 4. 15:47
 39/46 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hibás az óvónő, hibás a kaja, hibás az egész óvoda de szuperanyu az tökéletes. :)
2020. okt. 4. 15:48
 40/46 anonim ***** válasza:

Jézusom..majd megtudod egyszer. Jusson eszedbe, hogy gondolkoztál gyerek előtt és gyerek után.

Én is azt gondoltam ha hisztiző gyereket láttam, hogy nem normális, na meg a szülei se.

Azóta okosodtam picit. :-D

2020. okt. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!