Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg túllépi a hatáskörét...

Tényleg túllépi a hatáskörét az óvónő vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Régebben is szeretett beleszólni olyan dolgokba,amikhez véleményem szerint nincs köze.

3éve,amikor átmentem egy nagy multihoz dolgozni és fél 5 után értem a lányomért(elvileg 18 óráig lehet menni!)kedélyeskedve beszólt:"Mi van,anyuka eltévedt?"vagy "Miért nem maradt a Burger Kingben,hamarabb itt lenne a gyerékért!".

Az ügyeletről nem is beszélve,sajnos nem tudtuk máshogy megoldani,főleg az elején,utána törekedtem arra,hogy ha csak 1-2napról volt szó,akkor azokra kértem a pihenö napom,szabadságom stb.

Viszont a nyarakat,csak ügyelettel tudtuk megoldani,persze ez sem tetszett neki,néha nagyon durva hangnemben reagálta le,hogy bizony megy ügyeletbe(sajnos a kereskdelemben nincsen 2,5 szabadság,sem tavaszi-téli szünet stb.).Nem tetszett ha 6 óra után vittem,hogy akkor 4 óra után ott vagyok.Nem tetszett ha később jártam,akkor viszont 5 óránál előbb nem értem oda.

Viszont,most elvesztettem a munkámat,az a részleg bezárt,éjszakázni meg nem tudtam volna.

Ez sem tetszik neki.."Mivel anyuka nem dolgozik..!"Elfelejtette ezek szerint,hogy 2-3éve miket mondott..

Szerintem nincs olyan munkahely,ahol a szünetekben otthon lehet a gyerekkel egy szülő(max oktatási intézményben,de kérdés nyáron kapnak-e bért),időben 4óráig odaér érte stb.

Igen,nem dolgozom,pedig keresek munkát,de kisgyermekesként nincs egyszerű dolgom,de nem adom fel,erre fel,jön egy ilyen nő és belém gázol..Ha bátorságot merítek,megkérdem tőle,mégis mit kellene dolgoznom,hogy neki(k) is megfeleljek?Ha 4 órás vagyok,nem elég az a pénz és akkor szememre hányják,hogy párom tart el,ha sokat,akkor az óvoda ítélkezik.

Szerintem jelentősen túllépi ezzel a viselkedésével azt a bizonyos határt,mivel amíg egészségesen,tisztán,megfelelő ruházatban viszem a lányomat az óvodába,szerintem a magánéletemhez semmi köze.

Nektek volt hasonló nézeteltérésetek az óvodában,iskolában?



2020. okt. 7. 12:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
93%
Soha nem értettem ezt, hogy miért viselkednek így a kedves kollégák. Igaz, én tanár vagyok, de ez kb. olyan, mintha azt kérném, hogy óra vége előtt 10 perccel, vagy napközi elején gyere érte. Van munkaideje, amit bent kell tölteni. Nem mondhatja se azt, hogy vidd haza ebéd után, de azt, hogy ne hozd ügyeletbe, azt meg pláne nem, hogy mikor viszed reggel, és mikor mész érte délután. Tényleg semmi köze hozzá. De egyébként amiket leírták, abból arra lehet következtetni, hogy neki az sem jó, ha van sapka, az sem jó, ha nincs. Én kulturáltan elmondanám a véleményem neki, hátha "veszi a lapot".
2020. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
11# ez olyan, mint a szomszéd, amelyik éjjel kettőkor rákapcsolja a tuc-tuc zenét és ordibálva kornyikál a haverokkal. Ha a kulturált vélemény hatna rá, akkor nem csinálná...
2020. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
92%
Én megkérdezném, ő miért nem maradt eddig ott, ahol volt, az anyja picshájában, mert ott jobb volt neki, nem? :D Fú, én negyed annyira nem lennék türelmes, mint te. Oltsd már be azt a szart, kicsoda ő??
2020. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Hàt te egy nagyon türelmes ember vagy kérdező. Én már a második alkalommal elküldtem volna kukutyinba zabothegyezni és a következő alkalommal hivatalos panaszt is tettem volna.
2020. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
10%
Oké, de most mi a konkrét panaszod rá? Most nem dolgozol. Most mit szólt be?
2020. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
23%

Én is ezt kérdezem 15ös, de csak lepontoztak, mert nem acsarkodok konkrétumok nélkül. Van itt egy nagy panaszáradat, a mondat végét nem is tudjuk, de ide már mindent bele látnak.

Most az a baja az óvónőnek, hogy nem viszed el korábban, vagy mi?

Amúgy a burger kingesnél kellett volna leállítani, itt viszont semmi nem derül ki...

2020. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
42%
15 konkrétan szerintem tökmindegy. A konkrét panasz az, hogy állandóan beszologat. Pont.
2020. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
84%

16-os, a probléma az, hogy az óvónő olyan dolgot kér számon az anyukán, ami munkaköri kötelessége. Neki az a dolga, hogy a gyerekre felügyeljen a munkaidejében, ahhoz pedig semmi köze, hogy a szülőnek milyen háttere van egészen addig, amíg bántalmazás jeleit nem veszi észre a gyereken. Itt egyértelműen nem ez a helyzet.


Hadd segítsek: ez olyan, mintha bemennél a bankba zárás előtt fél órával és az ügyintéző felkerdezne, hogy te mit képzelsz magadról, hogy ilyenkor állítasz oda, biztos ilyen szar és olyan fos a munkád. Szted ezt megteheti? Ja, nem.

2020. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
74%
Hogy-hogy mi a konkrét panasz? Az, hogy sose jó mikor viszi, mikor hozza, és folyton megjegyzéseket tesz arra, hogy dolgozik-e, ha igen hol stb. Az egészhez semmi köze. Annyi a dolga, hogy ott üljön munkaidőben VÉGIG és kész. Semmi köze ahhoz, hogy ki mikor hozza-viszi a gyereket és miért.
2020. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
10%
Konkrétan Mi a kérdésed?
2020. okt. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!