Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg túllépi a hatáskörét...

Tényleg túllépi a hatáskörét az óvónő vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Régebben is szeretett beleszólni olyan dolgokba,amikhez véleményem szerint nincs köze.

3éve,amikor átmentem egy nagy multihoz dolgozni és fél 5 után értem a lányomért(elvileg 18 óráig lehet menni!)kedélyeskedve beszólt:"Mi van,anyuka eltévedt?"vagy "Miért nem maradt a Burger Kingben,hamarabb itt lenne a gyerékért!".

Az ügyeletről nem is beszélve,sajnos nem tudtuk máshogy megoldani,főleg az elején,utána törekedtem arra,hogy ha csak 1-2napról volt szó,akkor azokra kértem a pihenö napom,szabadságom stb.

Viszont a nyarakat,csak ügyelettel tudtuk megoldani,persze ez sem tetszett neki,néha nagyon durva hangnemben reagálta le,hogy bizony megy ügyeletbe(sajnos a kereskdelemben nincsen 2,5 szabadság,sem tavaszi-téli szünet stb.).Nem tetszett ha 6 óra után vittem,hogy akkor 4 óra után ott vagyok.Nem tetszett ha később jártam,akkor viszont 5 óránál előbb nem értem oda.

Viszont,most elvesztettem a munkámat,az a részleg bezárt,éjszakázni meg nem tudtam volna.

Ez sem tetszik neki.."Mivel anyuka nem dolgozik..!"Elfelejtette ezek szerint,hogy 2-3éve miket mondott..

Szerintem nincs olyan munkahely,ahol a szünetekben otthon lehet a gyerekkel egy szülő(max oktatási intézményben,de kérdés nyáron kapnak-e bért),időben 4óráig odaér érte stb.

Igen,nem dolgozom,pedig keresek munkát,de kisgyermekesként nincs egyszerű dolgom,de nem adom fel,erre fel,jön egy ilyen nő és belém gázol..Ha bátorságot merítek,megkérdem tőle,mégis mit kellene dolgoznom,hogy neki(k) is megfeleljek?Ha 4 órás vagyok,nem elég az a pénz és akkor szememre hányják,hogy párom tart el,ha sokat,akkor az óvoda ítélkezik.

Szerintem jelentősen túllépi ezzel a viselkedésével azt a bizonyos határt,mivel amíg egészségesen,tisztán,megfelelő ruházatban viszem a lányomat az óvodába,szerintem a magánéletemhez semmi köze.

Nektek volt hasonló nézeteltérésetek az óvodában,iskolában?



2020. okt. 7. 12:10
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó válaszoló:)Nem,szó sincs bántalmazásról vagy elhanyagolásról.Igaz,azt nem tettem hozzá,hogy most 8-tól uzsonnáig van a gyerek,ergo nem zárásig van,sőt azokon kivül,akik ebéd után viszik haza a gyereket én viszem haza a legkorábban.Így az sem áll,fenn,hogy nem dolgozom,mégis későn viszem el.

#27 Én is megértem,de akkor miért van,az,hogy csak engem piszkál?Mások is vannak,olyan helyzetben,akik ugyanígy járnak dolgozni(nem egy volt kolleganőmet említhetném),de nekik semmi hátrányuk nincs.Gondoltam még a koromra,még csak 30 vagyok,de kb.20-nak nézek ki :D Valószínűleg-mivel a koromat senki nem tudja benn-téves khmm..következtetéseket von le,na jó ezt mondjuk lehet csak bebeszélem magamnak,túltoltam:D

Egyébként az a kérdés az,valamelyik hozzászoló kérdezte: Az,hogy túllépi-e a hatáskörét?Mivel,úgy gondolom-Hiszem,sokan vagyunk így vele,a válaszokat tekintve-a szülő"nevelése" nem tartozik az óvodai feladatkörébe.

2020. okt. 8. 06:56
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

31: "...de akkor miért van,az,hogy csak engem piszkál?Mások is vannak,olyan helyzetben,akik ugyanígy járnak dolgozni(nem egy volt kolleganőmet említhetném),de nekik semmi hátrányuk nincs."


Mert a többieknek már a fellépéséből megérzi, hogy ha így viselkedne velük, leordítanák a fejét. Rólad meg érzi, hogy büntetlenül bánthat.

2020. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
23%

Vékonyabb és alacsonyabb is vagy? Én is pont így vagyok, most leszek harminc és engem is húsznak néznek, kicsi vagyok, vékony, csendesebb, szorongóbb, igyekszem sokat mosolyogni és tűrni, hogy a gyerekemen ne csattanjon semmi..


Nem én vagyok a legfiatalabb anyuka, van egy tőlem 5 évvel fiatalabb, de ő idősebbnek néz ki és kövér is mellé, meg lila a haja, vele nem bunkóznak.


Én úgy tudok ezen javítani, hogy magassarkú bokacsizma, elegáns öltözék, mintha állásinterjúra mennék, megcsinált frizura, táska meg egy nagy vászontáska megpakolva, ballonkabát, ezek öregítenek és tekintélyt sugároznak, ilyenkor sokkal rendesebbek velem(nem csak oviban, hanem mindenhol)

2020. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanilyenek. Már nyomorforgató amiket megtehetnek az óvónők. Már 16.15kor táskával a karukon állnak, mikor 16.30ig nyitva van az ovi. Aki meg nem dolgozik és délbe nem viszi haza a gyereket azt mindennek elmondják. Csak azt nem értem az ilyenek miért lesznek óvónők?
2020. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

#33 Vékony nem vagyok:D Van egy 10 kg pluszba rajtam,de alacsony vagyok 165 cm.Viszont az arcom meg fiatalos nagyon.Vegyes vagyok,de alapjában véve hasonlitunk én is csendesebb vagyok,bár mostanság,ahogyan mondani szokták: kinyílt a csipám!Szoktam én is olyan ruhákat hordani,de jobban szeretem a farmer-póló-bőrdzseki hármast.Persze jogosan mondhatná mindenki erre,akkor hogyan várjam el,hogy komolyan vegyenek?!Óvodán kivül soha nem volt még problémám,mindenhol komolyan vettek,egyenrangú félként kezeltek,kivéve az óvodában.De megfogadom a tanácsod,megprobálok nőiesebben öltözni,hátha kevésbé tűnők fiatalabbnak!Köszi😊

#34 Nekem tesóm mesélte,hogy Tatabányán is ilyenek,amit említettél..Vagy Budapest egyes részein(kerestem az én ovimat,ahova jártam ezer éve)5 óráig vannak nyitva...

2020. okt. 9. 15:00
 36/36 flora08 ***** válasza:
48%

Látom, kicsit régebbi a kérdés, de remélem, szívesen fogadod a válaszom :) Óvónőként mondom, hogy nem reagálod túl. A pedagógusnak semmi, de semmi köze nincs ahhoz, hogy te meddig dolgozol, mikor viszed és hozod a gyereket. Ha én ilyeneket szólnék be egy szülőnek, az óvodavezető leszedné a fejemet...de eszembe se jutna, szerintem pofátlanság. Nekem is rosszul esne, ha valami olyan megjegyzést tenne a szülő, ami az én személyem ellen szól.


Volt egy esetem pár éve, az egyik szülő -minket megkerülve- közölte az óvodavezetővel, hogy el akarja innen vinni a gyereket, de akkor még nem mondta miért. A vezető a kolléganőmet és engem a tíz körmünkről lekapott, hogy ez miattunk van és biztos nem figyelünk eléggé a gyerekre. Mire kiderült, hogy a kedves dajka nénink (már nem vele dolgozunk) minden reggel húzta a száját, meg beszólogatott nekik, mert 7 óra előtt érkeztek minden reggel az óvodába, még mielőtt az óvó néni megérkezett. Tehát a szülőknek nem velünk volt baja :(


Komoly dolog ez, rosszul tud esni a szülőnek, főleg, ha nem tudja másképp megoldani. Persze tudom, van olyan, aki szándékosan jön olyan későn a gyerekért, (elmegy még ide-oda munka után, vagy otthon van a kisebbel, és tudna 5-nél hamarabb is jönni...), de még AKKOR SEM szólok semmit, nincs közöm hozzá! Tudják a szülők, hogy hatig van nyitva az óvoda, fél hatig van a zárós óvó néni, ehhez mindenki alkalmazkodik. Előfordult, hogy valaki később jött, akkor telefonáltak, mert valami váratlan jött közbe. Rendes szülőink vannak :) Van olyan testvérpár, akiért rendszeresen fél hat előtt jönnek, mert ötig dolgoznak a szülők. Nem tudják máshogy megoldani. Amin ki tudok akadni, az a "nemááár, miért jöttél olyan korááán..." És akkor jön a negyedórás könyörgés, hogy de menjünk már. Nekem meg tök kellemetlen a dolog. Mindegy, ez más téma, bocsi:D


Mondanám, hogy beszéld meg vele, de nincs szükséged magyarázkodásra. Maximum annyit mondanék, hogy eddig tart a munkaidőm, így tudok jönni.

2020. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!