Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg túllépi a hatáskörét...

Tényleg túllépi a hatáskörét az óvónő vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Régebben is szeretett beleszólni olyan dolgokba,amikhez véleményem szerint nincs köze.

3éve,amikor átmentem egy nagy multihoz dolgozni és fél 5 után értem a lányomért(elvileg 18 óráig lehet menni!)kedélyeskedve beszólt:"Mi van,anyuka eltévedt?"vagy "Miért nem maradt a Burger Kingben,hamarabb itt lenne a gyerékért!".

Az ügyeletről nem is beszélve,sajnos nem tudtuk máshogy megoldani,főleg az elején,utána törekedtem arra,hogy ha csak 1-2napról volt szó,akkor azokra kértem a pihenö napom,szabadságom stb.

Viszont a nyarakat,csak ügyelettel tudtuk megoldani,persze ez sem tetszett neki,néha nagyon durva hangnemben reagálta le,hogy bizony megy ügyeletbe(sajnos a kereskdelemben nincsen 2,5 szabadság,sem tavaszi-téli szünet stb.).Nem tetszett ha 6 óra után vittem,hogy akkor 4 óra után ott vagyok.Nem tetszett ha később jártam,akkor viszont 5 óránál előbb nem értem oda.

Viszont,most elvesztettem a munkámat,az a részleg bezárt,éjszakázni meg nem tudtam volna.

Ez sem tetszik neki.."Mivel anyuka nem dolgozik..!"Elfelejtette ezek szerint,hogy 2-3éve miket mondott..

Szerintem nincs olyan munkahely,ahol a szünetekben otthon lehet a gyerekkel egy szülő(max oktatási intézményben,de kérdés nyáron kapnak-e bért),időben 4óráig odaér érte stb.

Igen,nem dolgozom,pedig keresek munkát,de kisgyermekesként nincs egyszerű dolgom,de nem adom fel,erre fel,jön egy ilyen nő és belém gázol..Ha bátorságot merítek,megkérdem tőle,mégis mit kellene dolgoznom,hogy neki(k) is megfeleljek?Ha 4 órás vagyok,nem elég az a pénz és akkor szememre hányják,hogy párom tart el,ha sokat,akkor az óvoda ítélkezik.

Szerintem jelentősen túllépi ezzel a viselkedésével azt a bizonyos határt,mivel amíg egészségesen,tisztán,megfelelő ruházatban viszem a lányomat az óvodába,szerintem a magánéletemhez semmi köze.

Nektek volt hasonló nézeteltérésetek az óvodában,iskolában?



2020. okt. 7. 12:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
7%

NEm vagyunk egyformák.

Ha nekem azt mondja, miért nem maradtam a BK-ben, max egyetértek vele, hiszen ez volt az igazság, nem? Tuti nem húzom fel magamat rajta, végülis nem hazudott, csak kimondta azt, amit a kérdező is tud.


Én elhiszem, hogy nem könnyű megoldani, de azért az embertelen, hogy reggel hatkor oviban legyen egy gyerek :(

2020. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
86%
Az is elég embertelen, ha valaki nem tud enni adni a gyerekeknek. Ennek érdekében ugye dolgozik. Amúgy mivel akkor is beszólt, amikor a burgerben dolgozott pont tok mindegy, nem?
2020. okt. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
8%
22, én simán bevállalok bármit, amivel a gyereknek jobb, nem érdekel, nekem rosszabb-e tőle, nekem meg úgy tűnik, a kérdező soha nem a gyerek, hanem mindig a maga érdekében váltott... De mondom, nem vagyunk egyformák.
2020. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
92%

21-es:

Ha olyan munkabeosztásom van, reggel 6.10 körül megyek el az óvoda előtt a buszmegállóhoz. Minden nap látok odamenni akkor gyerekeket anyukával (6-kor nyit az óvoda). Egyik nap meg is figyeltem: egy kislány olyan vidáman sétafikált anyukájával a még sötét és csöndes utcán, hogy öröm volt nézni. Ő biztos nem gondolta, hogy embertelenség történik vele.

2020. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
23 nem tudom ilyen szemmel nem elemeztem ezt a kérdést. 😀 de ha meg így is van. Az ovononek nincs hozza köze.
2020. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és azokét is köszönöm,akik nem értenek velem vagy a többi válaszolóval egyet.Nem baj,így müködünk.Viszont az rosszul esett,hogy csak a magam érdekét nézem...nem így van,de a BK-ban nem kerestem jól,mint a multinál(na nem több százezer forint különbségekről beszélek!).Voltak nehézségek,amiket én akartam megoldani,plusz a havi kiadásokba is beszerettem volna szállni,nem viseltem volna el,ha párom fizet mindent ez csak egy efektive rendesebb munkával értem el,most ez hosszú történet,a lényeg megvolt az oka,miért mondtam fel,miért váltottam munkahelyet..Mondjuk nem értem,hogyan kanyarodott el az eredeti téma,arra,hogy milyen is vagyok,hogy a "magam érdekét nézem"?😅Egyébként a sapkás hasonlat tetszett,konkrétan ez van szerintem.A többiek válaszalára reagálva pedig:Igen,valószínűleg panaszt teszek,bár hezitálok,amiatt,hogy "visszaüthet" a gyerekre..Egyébként,onann tudja,hogy nyáron kérték,hogy visszem-e ügyeletbe meg a lányom is mondta..#2-es válaszoló,nem azon van a hangsúly igazság szerint,hogy azt mondta,amit mondott,hanem az előzményekkel együtt,amit le is írtam.Na mindegy köszönöm mindenkinek mégegyszer!Szép estét!
2020. okt. 7. 17:35
 27/36 anonim ***** válasza:
6%
Értelek, de az a baj, hogy mérlegelni kell. MEgéri kicsivel több pénzért indent felfordítani vagy sem. NEkem nem érte meg. NEked igen. Nekem a gyerekem fontosabb, másnak a pénz.
2020. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszaüt a gyerekre újra jelezhetsz hátrányos megkülönböztetés, a gyermek egészséges fejlődésének akadályoztatása, veszélyeztetés (pl megalázás = énkép rongálás, ami később komoly pszichés problémákhoz vezethet) miatt. Sok sikert, még ma írd meg a panaszt és készíts róla másolatot, fényképet ;)
2020. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
37%

"22, én simán bevállalok bármit, amivel a gyereknek jobb, nem érdekel, nekem rosszabb-e tőle, nekem meg úgy tűnik, a kérdező soha nem a gyerek, hanem mindig a maga érdekében váltott... De mondom, nem vagyunk egyformák."


Ha nincs elég pénz, a gyereknek is szar. Nagyon. Ha korábban megy óvodába, az nem olyan szar, mintha később menne, de sose lenne pénz semmire. Az emberek azért váltanak olyan munkahelyre, ahol rosszabb az időbeosztás, mert többet fizet. A burger king nem arról híres, hogy családos, felnőtt emberek megélhetését remekül biztosítsa. Szoktam ott enni, mikor ki van írva mennyit lehet keresni, és nagy vidáman írják ki, akkor én mindig úgy vagyok vele, hogy jézusom, én az ágyból nem szállnék ki ennyiért. Még jó, hogy mást keres, ha van rá lehetőség. Az, hogy egy fiatal első állásként, vagy másodállásként, vagy tanulás mellett ezt csinálja, az megint más dolog, mint egy családos ember, aki normális pénzt kell, hogy keressen azért, hogy eltartsa a családot. Amúgy nem is értem, hogy miért embertelen reggel hatkor óvodába menni. Az én gyerekem későn kel, de egy rakás ismerősöm van ugyanennyi idős gyerekekkel, ahol a gyerek felkel reggel hatokor meg félhatkor. Óvoda, bölcsőde nélkül, nem jár egyikbe se, mégis így kezd minden napot. Ahogy figyeltem még inkább az a normális, hogy mások addigra már órák óta fent vannak, mire az én gyerekem kilenc, tíz óra felé felkel. Neki biztos rossz lesz átállni a koraira, de a többségnek ebben semmi extra sincs, amúgy is korán kelnek.

2020. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze ahhoz, hogy van e munkád vagy sem. Meg sem említhetné, hogyha tudja épp nem dolgozol, mégis nyitástól zárásig van a gyerek, miért..


Én sem merek ilyen konfliktust felvállalni, csak tűrök, tűrök, aztán kirobban belőlem az egyik beszólás hatására a felgyűlt frusztráció és akkor csak lesnek, miért reagálok túl egy ilyen laza dolgot, csak kicsit bántó dolgot, mint nálad pl az anyuka nem dolgozik.


Nincs köze hozzá, mit csinálsz, nem kérhet számon, meddig van a gyerek, szerinte melyik munkahelyed illik jobban a gyerekneveléshez, dolgozol e, amíg oviban van, hamarabb vagy később vidd el, mert nem az ő dolga.


Nálunk ezt nagyon lazán veszik, látszik a válaszokból is egyeseknél, de teljesen érthető és szerencsére jogilag is rendben van, amit nehezményezel, ha nem is az óvónőnél vagy az intézményvezetőnél, a jegyzőnél igazat fognak adni.


Egyébként szerintem az a korrekt, ha megmondod az óvónőnek első körben, hogy szeretnéd, hogyha a magánéletedet meghagyná neked, ha véleményt vagy tanácsot kérsz, majd szólsz. Mondjuk én sem merném megmondani, iszonyúan félnék, hogy a gyerekemen csattan napközben, ha ilyen primitív és tapló, simán kinézem belőle, hogy a gyerekkel is ilyen, mondja neki, hogy anyukád elvihetne ha már úgy sem dolgozik, vagy látod te vagy megint az utolsó/első anyukád még most sem tud rendes állást találni téged meg lerak itt.. ez meg rosszabb is lehet..


Én nagyon kerülöm és a gyerekem sem engedem olyan emberek közelébe, akik szerintem erkölcsileg elítélhetően viselkednek, lekezelőek velem vagy a gyerekkel.. Ahol nem volt rendben valami, ott váltottunk. Volt egy bölcsi és egy ovis csoport váltásunk is, nagyon megérte mindkettő.


Szerintem a rosszindulat ki fog ütközni, ha nem is ezen a területen előtted szavakban, hanem esetleg a gyereked előtt szavakban vagy tettekben.

2020. okt. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!