Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan kellett volna reagálnom?

Hogyan kellett volna reagálnom?

Figyelt kérdés
A lányom most kezdte az óvodát, de mini csoportban, még csak 2,5 éves múlt. Volt pár nap beszoktatás, s egyik nap, amikor éppen apukával volt, összeveszett egy másik kislánnyal, aki hozott otthonról egy saját játékot, s el akarta tőle venni. Ő persze nem engedte és a lányom megkarmolta az arcát. Természetesen apuka jól ki is oktatta, az óvonéni is beszélt vele, bocsánatot kért, szembesítve lett az esettel. Alapjáraton nincs gond vele, könnyen beszokott. Ma reggel én vittem oviba és összefutottam az anyukával, akinek a kislányát karmolta meg. Mutatta, hogy még mennyire látszik a helye. Mondtam, hogy sajnáljuk, ami történt, és hogy mindig mondjuk neki, hogy mit szabad, mit nem, hogy csúnya dolog mást bántani stb. De úgy tűnt, hogy ez nem elég az anyukának, nem mondott semmit, de az jött le, mintha legszívesebben azt mondaná, hogy "sokra megyünk evvel". Mégis hogyan kellett volna erre reagálnom? Mit kellett volna mondanom vagy tennem? Amúgy elég bunkó volt, kissé lenéző, gondolom, haragszik. De mégis mi a jó viselkedés egy ilyen szituációban?

2021. szept. 22. 07:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is harapták, csikarták meg már a fiam. Pedig még nem is bölcsis. Anyuka jött hogy szánja bánja. Nem pattogtam. Gyerekek. Előfordul. Fordított helyzetben is voltam. Mondjuk ő "csak" lökdösődött. Hiába kértem elnézést, volt olyan anyuka aki rendesen elrángatta a közeléből a gyerekét mert idézem "agresszív kis majom". Szerintem nem kéne ezt eltúlozni. Elnézést kérünk, megbeszéljük a gyerekkel hogy nem szabad. Ennél többet nem lehet tenni. Felesleges rossz érzést kelteni a másikban mert a gyerek gyerekként viselkedik
2021. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
26%

Igaz, félreolvastam bocsánat, az a mondatom nem helyes, ezt elrontottam.

De attól függetlenül se gondolom hol írtam áldozathibáztatást, meg h engedjük a bántalmazást :)

Egyetlen alkalommal összeveszni egy játékon teljesen normális, ha sokszorosan terrorizálja egy ekkora gyerek a társait, akkor sincs értelme megmagyarázni h miért nem szabad, mert még nem érti. Ott nem a gyerekkel kellene valamit kezdeni, mert ilyenkor a szülő és az otthoni környezet a ludas. Hiába beszél bárki a gyerekkel, az otthoni dolgok miatt csinálja, amíg az nem változik, a gyerek sem fog. Ezért nem lehet sokszor semmit kezdeni a bántalmazó óvodásokkal, csak azt h a szülők kirakatják az oviból.

Én ezt az egészet csak arra írtam, hogy a másik anyuka túl sokat képzel bele két 2,5 fél éves gyerek egyszeri harcába. Túltolja és gőze sincs arról, hogy bizony a gyerekek elveszik olykor a másik játékát és verekednek is. Nagyobb balesetek is történhetnek akár, de nem lesz se a szülő se a gyerek egyből agresszor... majd érnek, nőnek és megtanulják h mi az amivel megbantják a másikat, de ez az érési folyamat része. Addig azt lehet tenni, hogy ott akkor elmondja a nevelő h ezt nem szabad, ez fáj a másik kislánynak és szétszedi őket. De hogy még anyuka meg nem tudom ki is leüljön vele tárgyalni...

2021. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%
Lehet itthon is van ilyen, külföldön a gyereket, aki karmolt, csak teljesen rövidre vágott körömmel engedték behozni és ellenőrizték is mindig. Engem ez jobban megnyugtatott, mint az, hogy mondják neki, hogy ne csinálja.
2021. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!