Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » "Nem szeret az óvónéni! "...

"Nem szeret az óvónéni! " -mit mondjak erre a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

A kiscsoportos kisfiamat az utóbbi napokban sírva hagyom ott az oviban... az óvónő szerint nem választottam le magamról :(

A kisfiam azt mondja rossz az ovi,mert xy néni mindig locsolja az arcába a vizet és nem szereti őt az óvónéni ...azt már az első napokban tapasztaltam,hogy a sírásra így reagál az óvónő,hideg vízzel mosdat ... az óvónő közölte is,hogy unja,hogy a kisfiam reggel sír ...de mit csináljak ragasszam be a száját? ha kérdezem a sírás okát,akkor az óvónőt emlegeti :(


2013. okt. 28. 14:18
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
74%

már előre tudom,hogy mit fogok kapni-de én is leirom a véleményem,mert ez egy ilyen fórum.Óvónő vagyok(több,mint 15 éve)-és 2gyermek anyukája.mindig is ez akartam lenni-már 5 évesen tudtam.most itthon vagyok a picivel-de most is hiányoznak-imádom őket.megértem az anyai aggodalmadat-és ezt mindenképp tisztázni kell az óvónővel-ha nem megy,akkor a vezetővel.De!-én tudom,hogy a gyerekek mindig igazat mondanak,de sokszor szeretik felnagyitani a dolgokat-és a saját nézőponjukból elmondani.mondok egy példát(anya,ma a Pistike-nagyon megvert-ilyenkor anya felháborodva esetleg nekimegy a felnőttnek-hogy szegénykét bántották,de azt nem tudhatja,hogy a saját gyerkőc esetleg addig piszkálta Pistit,mig elfogyott a türelem-és jól odacsapott).ez csak egy sarkitott példa-de el tudom képzelni,hogy egy 3éves kisgyermek még nem pont úgy mesél el valamit,ahogy volt.

na,most jön,amiért majd megszóltok.nem egy módszer,de van,hogy egy teljesen "túlpörgött" picinek meg szokták mosni az arcát.én igy csináltam:-magamhoz szoritottam,látod,hogy dobog a szived,kimegyünk a fürdőbe,megmossuk az arcodat egy kis vizzel,hogy megnyugodj.

nem tudom hogy történt a dolog-kérdezz rá mindenképp,de,sokszor egy kisgyerek érezheti úgy,hogy nem szeretik,ha rászólnak.

gondolj bele,bekerült egy közösségbe-rend,szabályok,együtt mozgás,anya hiány-ehhez mind alkalmazkodnia kell-persze hogy menne a saját útján.ilyenkor lehet,hogy rászólnak.-és ő ezt úgy éli meg,hogy nem szeretik.

nem védem az óvónőt-mert aki nem szereti a kicsiket,annak semmi keresnivalója a pályán-nekem is van hasonló kollégám-csak azt mondom nézz utána a dolgoknak.én is ilyen nem alvós-lelkizős vagyok-megértelek,de nem biztos,hogy ki kellene szakitani a csoportból!

kitartás

2013. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nagyon köszönöm a válaszod...és hálás vagyok érte! Persze tisztában vagyok vele,hogy a gyerek felnagyít,amit,ahogyan ő érez. Épp ezért kérdeztem,hogy mit mondjak,mi erre a helyes szülői válasz. Mégis a gyerekben lévő negatív érzéseket valahogy le kellene reagálnom,mert ő meg erre vágyik egy anyukától.

A mosdatást viszont én nem alkalmaznám,mert pl. nálunk volt a családban olyan kisgyerek,aki évekig nem tette a fejét bele a vízbe...mivel nem tudhatom,hogy milyen reakciót válthat ki a gyerekből,így nem alkalmaznám.

Végül arra jutottam,hogy első kanyarban szépen meg fogom kérni az óvónőt,hogy ezt a nevelési mórszert inkább ne alkalmazza a kisfiamnál.

2013. okt. 30. 14:03
 33/36 anonim ***** válasza:
persze-én is ezt szorgalmaztam.te tudod,hogyan határozol.én csak több szempontból irtam le a véleményem.mindenképp meg kell beszélni a dolgot-minden gyerek más-és máshogy reagál dolgokra-és ha tényleg gond van,lehet változtatni
2013. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi újság? Mozdult valamerre a helyzet?
2013. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Remélem! :)

Megbeszéltem az óvónénivel..szépen,kedvesen (mondjuk nagy lelkierő kellett hozzá,hogy kedves legyek). Elismerte,hogy alkalmazta nála,amikor sírt. Nem ígérte meg,hogy ezután nem teszi,viszont remélem,hogy értette a kérést,hogy ne tegye. A kisfiam is megkérte (ezt ő mesélte :) )...neki azt mondta, hogyha nem sír,akkor nem fog ilyet csinálni. Mondjuk azóta is minden reggel van sírás,viszont nagyon hamar abbahagyja,napról-napra csökken az időtartam. Tudom,hogy még egyelőre tart az óvónénitől,de ha az óvónéni nyit felé,akkor gondolom,hogy átbillen.Remélem a legjobbakat,de nyitott szemmel járok. :)

2013. nov. 6. 13:42
 36/36 anonim ***** válasza:
Szorítok, hogy rendeződjön mihamarabb. De ha nem így lenne, vidd el innen a gyermeket. Én legalábbis így tennék.
2013. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!