Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti ebben a helyzetben váltanát...

Ti ebben a helyzetben váltanátok óvodát? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést én írtam ki.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Ma reggel a lányom mindent kitalált fáj a feje, fáj a hasa stb. Mondtam neki bírja ki ezt a napot hamar el fog telni és ebéd után megyek érte.

Elmondtam az óvónőnek hogy a lányom nem szeretne díszíteni. Erre az volt a válasz: Akkor ne csodálkozzak ha a gyerekemet kiközösítik.

Megkérdeztem a lányomat mit szokott csinálni az óvónő mikor ők játszanak. Ő az felelte ha bent vannak ül az asztalnál és figyel, de ha kimennek az udvarra beszélget.

Holnap sem szeretne a lányom oviba menni, mert fél az óvónő veszekedni fog vele.

Megértem az óvónőt mert ez az első éve, de türelmesebb is lehetne.

Ti mit tennétek? 2 hónap és vége az ovinak. Váltsunk ovit?


2014. ápr. 2. 14:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nincs esetleg olyan ismerős anyuka, akinek ugyan abba a csopiba jár a gyereke? esetleg próbálj te nyitni szimpi anyukák felé, hívd át játszani őket, vagy tartsatok pl. szülinapot, ahova elhívjátok őket... :)
2014. ápr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ELolvastam a másik kérdésedet is.

És te láttad/hallottad, hogy a többi gyerek hogy viselkedik a lányoddal az oviban? AMikor érte mész akkor mit szokott csinálni? HOgy van ez, a lányod odamegy egy gyerekhez aki azt mondja neki hogy veled nem játszok, vagy hogy?

Lehet csak azért nem találja a helyét mert elment a legjobb barátnője, a többieknek meg már meg volt hogy kikkel szoktak játszani.

Az fura nekem is, hogy hogyhogy nincsenek közös foglalkozások? És csak 1 óvónő van, nem 2? Fura hogy egész nap a széken ül (?) az óvónő.

2014. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ha zsigerből utálod már az egészet, akkor váltsatok ovit, mert ez nem állapot így valóban...


de:

nem lehet, hogy a lányodnak ma tényleg fájt a feje, és a hasa? csak mert most ez a virus van. se láz, se semmi, még csak rossz közérzet se, csak szédülés, hányingeres hasfájás...mi már másodszor kapjuk el, és most én is épp benne vagyok, szóval simán lehet, hogy tényleg nem csak kitalálta szegény..:-((


2.

nálunk is volt hasonló helyzet, beszéltem gyerelpszichológussal, aki azt kérdezte, hogy nagyon utlom otthagyni másra a gyereket? és hát mit mondjak?? IGEN, rühellem másra hagyni, tehát ergó én adtam át a gyereknek ezt az érzést, hogy az ovi egy rossz hely, ahol csak ki kell bírni a napot, de én jövök, és megmentem. :-/

ami így leegyszerűsítve eég rosszul hangzik, de hidd el, hogy én sem akartam rosszat a gyerekemnek, és én magam se láttam ezt a dolgot, hogy ennyire ilyen vagyok.

Azóta taktikát változtattam, és sokszor elmondom neki, hogy az óvónéni vigyáz rá, míg én dolgozom, és ha BÁRMI baja van, akkor mehet hozzá, és ő segít, én/Apa pedig repülünk érte, ahogy tudunk, és nagyon fog nekünk hiányozni egész nap..:-)

Én a helyedben ezt külön meg is beszélném az óvónővel, hogy legyen ebben egy kicsit segítségedre most az 1x külön is. Akkoris ha még ez az első év, sőőőt!!!


Ezenkívül pedig kicsit "rányomultam" 1-2-3 szülőre, akikel a lányom láttam, hogy esetleg kijön, és elhívtam őket ovi után együtt játszózni...azóta ez a része is lazult...

Nálunk ez bejött, mióta ezt csinálom, azóta a lányom nem olyan félénk, és nem is mondogatja, hogy vele senki nem játszik...pedig hidd el, hogy szó szerint ugyanezért sírdogált az én lányom is, már én is agyaltam(és nem mondom, hogy még most is bennem van), hogy ovit váltunk...ráadásul náluk vegyes a csoport, ami még jobban megnehezíti ezt az egészet, mert a fél csoport el fog menni, nem is tudom mi lesz jövőre...


bocsi, ha sok, és kusza, de siettem..:-)

2014. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kezecske!

Próbáltam már áthívni őket, de nemet mondtak. Másik településen van az óvoda, így a többség ott laki. Van még egy kislány a csoportban aki ebben a faluban lakik, ő hiperaktív sajnos rossz a magatartása. A lányom barátkozott vele de a kislánynak más az érdeklődése.

Mikor érte megyek egyedül játszik. Igen, óvónő van 11-kor érkezik a másik. Ebéd közben megy haza a délelőttös.

Az óvoda és általános iskola ugyanabban az épületben van. egy udvarral. Én ezt sem értem.

2014. ápr. 3. 14:51
 15/15 A kérdező kommentje:
Elnézést elírtam, tehát: Igen, egy óvónő van délelőtt. Délután jön a másik
2014. ápr. 3. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!