Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyerekeket tényleg kötelező...

A gyerekeket tényleg kötelező beadni az ovodaba 4 esen mert csak akkor mehetnek iskolaba 7 évesen vagy mikor kell beadni? És ha nem adom be mehet e suliba majd?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 12:32
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
36%
5 évesen kötelező egy évet oviban tölteni. Más nem kötelező, csak 1 év ovi suli előtt.
2014. júl. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Köszi mert már olyat is hallottam hogy 3 évestől kötelező lesz 2015 től már és ha decemberi születésü akkor évvesztes lesz?
2014. júl. 1. 12:37
 3/46 anonim ***** válasza:
71%
Konkretan az iskolakezdést megelőző egy nevelesi evet kell óvodában töltenie, minimum napi 4 órában. Jegyző hoz intézett kérvényben lehet kérni felmentést alóla, ez esetben a gyereket időről időre "vizsgaztatni" fogjak.
2014. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
69%
Igen, kötelező. Ez alatt az egy év alatt tanítják meg, az iskolába szükséges alapvető dolgokra.
2014. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
57%
Valahol meg kell vizsgálni, hogy iskolaérett-e.
2014. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
46%

Hát azért ez nem egészen így van.


Jelenleg a betöltött 5. életévtől a gyermek tanköteles korú.

Ez azt jelenti, hogy valamilyen intézménnyel kell jogviszonyban lennie. 5 évesen ez nyilvánvalóan óvoda, 6 évesen lehet még ovi vagy már iskola, 7 évesen (amennyiben egészséges gyermekről van szó) jellemzően iskola.


Nem kötelező 4 évesen sehová vinni vagy beadni.

5. éves kora után pedig a lakóhelyed szerint illetékes jegyző fog megkeresni, hogy igazold, hogy a gyermeked jár intézménybe (mert pl. előfordulhat, hogy OM engedélyes magánintézményben tanul vagy speciális intézményben van elhelyezve vagy egyéb ok miatt nem a helyi oviba/iskolába van beíratva). Az igazolás módja pedig csak annyi, hogy kéred a választott intézményed vezetőjét, hogy adja ki ezt a formanyomtatványt, gond letudva.


...nem hiszem el, hogy valóban szülő vagy, ha mégis, akkor kérlek olvass már utna egy ici-picit, itt a net :)


Ugye az nem komoly, hogy a gyermeked (amennyiben egészséges és eltekintünk attól, hogy olyan magas társadalmi szinten vagy, hogy nem okoz gondot akár saját iskolát is létrehozni :)))) 7 éves koráig nem jár sehová?

2014. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
36%
...előző vagyok: a "nem egészen így van"-t a kérdező feltett kérdésére értettem, nem az előbb érkezett válaszokra természetesen :)
2014. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
49%
Nos, utolso, javaslom nézz utana te. Ma Magyarorszagon engedélyezett az otthonoktatas, ami azt jelenti, hogy a gyerek akar a teljes alapszintű oktatásból kimaradhat intezmenyi,ég, amennyiben a szulo biztosítja otthon az oktatását. Csak meghatarozott vizsgalat kell letennie.
2014. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
45%

A decemberi születésűek évvesztesek szoktak lenni, igen.

Hogy el lehet-e intézni, hogy ne az legyen, azt viszont nem tudom.

2014. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Én azt szeretném hogy ne menjen oviba akkorba jegyzőhöz forduljak majd? Sőt itthon tanítani meg meg jobb lenne és akkor iskolába sem kellene járnia mar előre felek tőle ha eljön az az idő nehogy bántsák
2014. júl. 1. 13:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!