Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha kijelentik hogy nem mehet...

Ha kijelentik hogy nem mehet a gyerek de én mégis viszem mit tehetnek?

Figyelt kérdés
2 gyerekem jár oviba már 1 éve idejárnak de soha nem voltam szülőin, mert megkérdeztem és azt mondták hogy gyerekkel nem lehet menni. Elegem van abból hogy lenéznek a faluba és mindenki arról beszél hogy nem érdekelnek a gyerekek mert nem járok el a szülőire ezért úgy döntöttem hogy bizony én 3 gyerekkel fogok odaállitani a következőre. A kérdésem az lenne hogy ilyen esetben mi lesz? Elküldenek? Rendőrt hivnak? Ha esetleg engeik hogy maradjunk akkor a gyerekeimmel fognak rosszabbul bánni? Szerintetek?
2015. ápr. 2. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 A kérdező kommentje:
Nemtudom mennyire lenne kikapcsolódás :D Olyanok közt akik utálnak. De azért egyszer megmutatnám magam. Bár láttak már. Anyáknapja, karácsony , farsang ezeken mind ott voltam mert lehetett vinni a gyerekeket, de ez a szülői...a halálom.
2015. ápr. 2. 19:05
 72/79 A kérdező kommentje:
Nem igazán hiszek hogy találok. Jelenleg a családvédelmis hölgy szokott eljönni néha beszélgetni velem, ő tudja ezeket a problémákat és azt mondta hogy megpróbálhatunk egy baba-mama klubot összehozni, a környező falvakból hivnánk anyukákat. Nagyon remélem hogy összejön :)
2015. ápr. 2. 19:07
 73/79 anonim ***** válasza:
Szurkolok neked.Legtöbbször át tudom érezni más baját,én őszintén Megmondom bele is bolondulnek,ha a Férjem leszarna minket.Nehezen dolgoznám föl,bár valószínűleg egy idő után lehet beadnam a válást.
2015. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
90%

48-as vagyok ismét.

Ha ilyen merev az óvoda, ilyen borzalmas a faluközösség és ekkora gond, akkor csak azt nem értem:

- miért nem keresel az élethelyzetednek, időbeosztásodnak, igényeidnek megfelelő intézményt?

- igen, még adott esetben úgy is, hogy 2-3 vagy x kilométert kell érte arébb menni?

Ugyanez lehet kérdés a leírásod alapján "belterjes", kibeszélős faluval is- ha ennyire lenéznek, ennyire nincs választási lehetőség normális intézményekre, akkor én eljátszanék a költözés gondolatával is.

Igen, tudom, nekem csak egy gyerekem van, de mi már bizony váltottunk intézményt, mert hiába volt szép, drága stb. mégis úgy gondoltam, hogy nem mindenben a gyermekem fejlődésének vagy az én elvárásaimnak és igényeimnek optimális volt. Pedig nem ilyen típusú gondok voltak, messze nem.

Egyszerűen úgy gondolom, hogy ha valami valóban ilyen merev és semmimódon nem lehet kompromisszumot kötni, akkor bizony váltani kell kedves kérdező. A gyerekek oktatása, fejlődése, magas színvonalú nevelése gondolom nálatok is fontos és központi téma, ugye?

A lehetőség mindenki számára adott, a képesség nem feltétlenül.

2015. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 A kérdező kommentje:
rinett, a férjem nem szar le minket. csak iszonyatosan sokat dolgozik, hogy a gyerekeknek meglegyen mindene. A kettő nem ugyanaz! Nagyon jó férj és apa, csak kibacottul sokat dolgozik.
2015. ápr. 2. 19:27
 76/79 anonim ***** válasza:
Hát az mondjuk jobb,bár sajnos segíteni akkor nem tud.Én Férjem is sokat dolgozik,de mi a kezdet kezdetén megbeszéltük,hogy mindennap szakítunk időt egymásra,hiszen másképp nem működik egy kapcsolat.
2015. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
85%
Nem gondolod hogy a falubelieknek nem azzal van a gondjuk, hogy miert nem jársz szuloire, hanem teljesen mas miatt néznek le? Normális ember nem néz le egy 3 gyerekekes anyát csak mert nem tudja megoldani a szülöire járást. A stilusodbol ítélve itt mas lehet a gondjuk szerintem.
2015. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
85%

"Olyanok közt akik utálnak."


Miért utálnak? Miért nem számíthatsz se barátra, se szomszédra? Mindig más a hibás?


Nézz magadba, próbálj meg változtatni, hogy ne úgy álljanak hozzád, ahogy...

2015. ápr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
96%

Te vagy az kérdező, aki egy hete meg azon szenvedett, hogy unatkozik otthon és mit lehet még csinálni sorozatnézésen kívül, igaz?

Te voltál az, aki nem sétál a faluban, mert állítólag olyan sok a kóbor kutya, hogy nem lehet kimenni az utcára.


Már akkor is sok segítő válasz érkezett és már akkor is többen jeleztük, hogy nem biztos, hogy az a jó hozzáállás, amit te képviselsz és igenis 3 gyerekes anyaként nem az a megoldás, hogy bedurcizol, siránkozol és nem mész sehova.

Emlékszem ott is jó ötleteket kaptál, hogy könyvtár, klub, baba-mama foglalkozás, tanulás, nyelvtanulás stb. még paprikaspray is volt a kutyák ellen meg gyepmester meg jegyző stb.


Ott is mindenki hibás volt, mindenki b..kó volt veled, csak te voltál a szegény, szerencsétlen, akit mindenki bánt, aki a világvége faluban, a sok kóborkutyától "befalazva" kénytelen sorozatnézéssel elütni az időt és jajj de szenved.


Most meg a többi szülővel, a faluval, az óvodával, meg úgy en block mindenkivel van a baj megint, csak te látod jól a dolgokat.


Biztos, hogy nem neked kellene egy kicsit összekapnod magadat? De most komolyan...

2015. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!