Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan anyuka, aki nem...

Van itt olyan anyuka, aki nem alakított ki barátságot a szülőkkel? Én ilyen vagyok, de nem szándékos. Most emiatt nem kedvelnek engem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a beszédes alkat, és úgy veszem észre, hogy én alig beszélgetek valakivel. Más anyukák meglátják egymást és egyből megy a dumaparti, de én nem tudok így, azonnal nekiállni "ismeretlen" anyukákkal beszélgetni. (kiscsoportos a gyerekem). Amúgy meg kedves vagyok, és illedelmes, fiatalos, és mosolygós is egyben.

Mindig is picit zárkózottabb voltam.

Most lehetséges, hogy nem kedvelnek engem az óvodában?



2015. máj. 13. 19:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Nekem csanás a fiam és nem alakítottam ki egy szülővel sem baráti kapcsolatot. Ahogy látom nincs nagy barátkozás a szülők között. Reggel-délután találkozunk, köszönünk, legfeljebb pár szót beszélünk a gyerekekről (de nem mindenkivel) és ennyi. Gondolom mindenkinek megvannak a saját barátai, nem egymással kell barátkoznunk.
2015. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
7%

Nekem sincsenek barátaim, én sem vagyok beszédes. Engem nem kedvelnek az oviban, de én ezt tudom is.


3 gyerekes anyuka

2015. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
2: miből gondolod, vagy honnan tudod, hogy nem kedvelnek? kaptál visszajelzést?
2015. máj. 13. 19:23
 4/24 anonim ***** válasza:
7%
Igen. Összesugnak a hátam mögött stb. Bár ez falu. Nincs ki vigyázzon a gyerekekre, amikor szülői van, az óvónő meg kikötötte hogy gyereket nem lehet vinni. Szóval én még soha nem voltam szülőin, és azt hiszik hogy szarok a gyerekeimre.
2015. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Én nagyon barátkozós vagyok,szeretek beszélgetni mindenkivel,persze csak aki vevő rá:)Nálunk is van egy teljesen ugyanilyen anyuka amilyen te vagy,az ő kislánya is kiscsoportos,nagyon aranyosak,kedvesek mindenkivel,de nem szoktunk beszélgetni.Ettől függetlenül senki nem nézi le,csak jót tudok mondani róla,jó anyuka és tényleg nagyon kedves:)Nem hinném,hogy ezért nem kedvelnek,ha mégis,azzal sem kell foglalkozni,hiszen mindenki különböző:)
2015. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2%
Én rosszul vagyok a nagyon barátkozós anyukáktól, minden kezdeményezést azonnal leépítek. Én senkinél sem kezdeményezek barátkozást, nincs rá igényem, már megvannak a barátaim.
2015. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

#6, az utolsó mondatodat a minap egy 4 éves kislánytól hallottam, és töle is elég rosszul hangzott. Nem csak azért beszélgetnek egymással emberek, hogy örökké barátok legyenek, hanem "ventillálnak", információt, eszmét cserélnek, szélesítik a tudásukat, látókörüket, kikapcsolódnak, stb.

Kedves kérdezö, lehet, hogy azért vagy eleve csendes, mert félsz a megítéltetéstöl, és az, hogy nem kedvelnek csak a te félelmed.

2015. máj. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen anyukák, mindenhol. Először is: még csak kiscsoportos a gyermeked, idővel boiztosan találsz majd olyan anyukát, akivel kicsit elbeszélgetsz néha, még ha nem is te kezdeményezed majd a kapcsolat (lehet, hogy a gyerekek fogják...). Másrészt mindenhol vannak persze olyanok, akik "nem kedvelik" azt, aki nem pont olyan, mint ők, de azért a döntő többségnek ez bőven belefér, ettől simán elfogadnak ilyennek és élnek tovább.
2015. máj. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%

Sajnállak, 7-es, így jártatok.


Persze, ha kell valami hivatalosat intézni, megbeszélni, azt megteszem, de szigorúan a tárgyra szorítkozva. Itt most a barátságról van szó, abból pedig köszönöm, nem kérek, és rosszul hangzik vagy sem, bizony van olyan, hogy a 4 éves sem kér a te gyerekedből, mert nem szimpatikus neki pl.

2015. máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

9-es: hogy jön ide másik válaszoló gyereke? Szerintem igenis furcsa, hogy négyéves korban annyira zárkózott legyen valaki, hogy kijeletse, márpedig ő nem barátkozik.


10-es: aha, vagy azért, mert ilyen stílusban nyomod a való életben is :) Próbáltad már magadban (is) keresni a hibát? Tanulságos lehet, egyszer próbáld ki. Mondjuk pölö ha visszakézből lep*csázol bárkit, akiről semmit sem tudsz, az esetleg picikét megnehezítheti a jó kapcsolatok kialakítását :)

2015. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!