Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan anyuka, aki nem...

Van itt olyan anyuka, aki nem alakított ki barátságot a szülőkkel? Én ilyen vagyok, de nem szándékos. Most emiatt nem kedvelnek engem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a beszédes alkat, és úgy veszem észre, hogy én alig beszélgetek valakivel. Más anyukák meglátják egymást és egyből megy a dumaparti, de én nem tudok így, azonnal nekiállni "ismeretlen" anyukákkal beszélgetni. (kiscsoportos a gyerekem). Amúgy meg kedves vagyok, és illedelmes, fiatalos, és mosolygós is egyben.

Mindig is picit zárkózottabb voltam.

Most lehetséges, hogy nem kedvelnek engem az óvodában?



2015. máj. 13. 19:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%
Ha esetleg a kedves lepontozók nem visszakézből 0%ra ponzoznak (tehát ítélkeznek holott nem ismernek) na majd akkor én sem fogok! Ennyi.
2015. máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%
Aha, értem. Ha megdobnak kővel, dobj vissza kézigránáttal. Hát akkor: további jó barátkozást Neked :)
2015. máj. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%
Kis csoportban én is így éreztem magam. Úgy éreztem mindenki mindenkivel barát, csak velem nem. Aztán elkezdtem kinyílni, először nem is a szülőkkel inkább a gyerekekkel, velük mindig jobban megértettem magam, jól kijövök velük. Aztán ahogy a szülők látták hogy nekem fontos az ő kis gyerekük is, mivel meghallgatom amit épp nekem mondani akar, így ők is megkedveltek. Nem látom azt hgoy én lennék a sztár, de sokan nyitottak felém. De talán az jelentette a legtöbbet hogy csináltam a lányomnak 5. szülinapjára bulit, ahova meghívta az oviból 11 barátját. El voltak ájulva azok a szülők akiknek a gyerekét meghívtuk. Persze itt is okosan választottam meg hogy kiket hívunk meg. Azóta jól érzem magam ebben a csoportban és bánom hogy lassan vége az ovinak. Nyáorn lesz a lányom 6. szülinapja, nyilván az utolsó együtt töltött szülinap, mert a csoport fele suliba megy szeptembertől.
2015. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. :) Utolsó, igazán kedves vagy :) Igyekszem majd, egyébként engem is kedvelnek a gyerekek, ölelgetnek és igenis váltok pár szót egy-kettő anyukával, de majd igyekszem megnyílni előttük is. Nem célom a tartós barátság, inkább csak hogy ne legyek rosszban senkivel sem. A párom szerint butaság, hogy nem kedvelnek engem, mert abszolút egy kedves helyes nőci vagyok. :)

De tényleg zárkózottabb vagyok, mindig is az voltam, csak azokkal vagyok igazán jóban, akiket közel engedtem magamhoz. Ezen nem tudok változtatni, még így felnőtt koromban sem. Még szerencse, hogy a gyerekem meg pont az ellenkezője, mindenki imádja az óvódban. :)

2015. máj. 14. 09:56
 15/24 A kérdező kommentje:
félreértés ne essék: nem én pontoztam
2015. máj. 14. 09:57
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Megmondom őszintén, hogy nekem se lenne zsigeri igényem beszélgetni a többi anyukával, viszont nem szeretek kilógni a sorból és rosszul esik, ha azt látom hogy már mindenki puszipajtás, én meg csak ott vagyok...úgyhogy én tudatosan csináltam ezt az egészet, főként a kislányom miatt, hogy ovi után is tudjunk esetleg találkozgatni a többiekkel. Már ovikezdés előtt írtam egy kerületi facebook csoportba, hogy lenne pár kérdésem és aki szintén ide fog járni, írjon privit. Egy kedves anyuka válaszolt, és a lányaink jóban is lettek aztán. De szinte minden szülővel el tudok most már beszélgetni, voltak a gyerekek egymás szülinapi zsúrján, sokszor együtt megyünk fagyizni vagy játszótérre, voltunk néhányan egymás lakásán is.

De nem zaklatok senkit, csak annál próbálkozom akin látom hogy nyitott. Egyébként az jó ötlet, hogy először a kisgyerekek felé próbálj közeledni, én is van hogy úgy csináltam, hogy ha a gyerekek együtt öltöztek, akkor pl megdicsértem valamelyik ruháját a kicsinek, arra már általában anyuka válaszolt és ebből már el lehet kezdeni egy beszélgetést. Mondjuk nálunk tök jó fej szülők vannak, talán 3-4 olyan van akit nem kedvelek, ők tipikusan azok a mufurcok akik még köszönni is alig bírnak, de ha valaki kedves azt attól még kedvelem, hogy nem barátkozunk.

2015. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is. Mufurc egyáltalán nem vagyok. :) Én inkább az "ott vagyok" típusú anyuka vagyok. :)
2015. máj. 14. 10:14
 18/24 anonim ***** válasza:
Én is zárkózottabb vagyok, mindig is ilyen voltam. Vannak barátaim, de kevés és az utóbbi időkben nem is lett sok új ismeretségem. Az oviban inkább csak úgy köszönés és pár mondat erejéig beszélek az anyukákkal, míg más anyukák pl. átjárnak egymáshoz a gyerekekkel. Szerintem nem hiszem hogy emiatt nem kedvelnének, nem lehetünk egyformák.
2015. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Hé! Te rólam írsz?

Én sem tudok a nagy büdös semmiről csacsogni. A saját gyerekem érdekel, másé nem nagyon. Én nem kérdezgetek. Frászt kapok, mikor megyek az oviba, anyukák csacsognak, mi már rég túl vagyunk az öltözködésen, köszönésen, jövünk kifele, azok meg csak fossák a szót. Ha szólank, illedelmesen válaszolok, nem vagyok bunko, de nem állok le diskurálni. Alig várom, h együtt legyek a fiammal...

De azt, h nem kedvelnek...azt nem gondolnám, hiszen nem is ismernek.

2015. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Miért lettem lepontozva? Kötelező lenne talán mindenkivel bájologni, csak mert egy helyre járnak a gyerekeink? Mint írtam, nálunk mindenki kedves a másikkal és a másik gyerekével, de senkinek nincs igénye órákat csacsogni a folyosón vagy egymáshoz mászkálni folyamatosan. Miért is kellene?
2015. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!