Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan anyuka, aki nem...

Van itt olyan anyuka, aki nem alakított ki barátságot a szülőkkel? Én ilyen vagyok, de nem szándékos. Most emiatt nem kedvelnek engem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a beszédes alkat, és úgy veszem észre, hogy én alig beszélgetek valakivel. Más anyukák meglátják egymást és egyből megy a dumaparti, de én nem tudok így, azonnal nekiállni "ismeretlen" anyukákkal beszélgetni. (kiscsoportos a gyerekem). Amúgy meg kedves vagyok, és illedelmes, fiatalos, és mosolygós is egyben.

Mindig is picit zárkózottabb voltam.

Most lehetséges, hogy nem kedvelnek engem az óvodában?



2015. máj. 13. 19:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell ott barátkozni, ne keverjük össze a dolgokat. Az ember a munkahelyén sem a barátaival van általában, mégis érdemes mindenkivel jó kapcsolatban lenni, normálisan kommunikálni. Nem kell ezt erőltetni, ha valaki felkelti a figyelmedet, és szorosabb kapcsolat alakul ki, az nem csak azért lesz, mert egy csoportba járnak a gyerekek, hanem mert olyan a személyisége. Én sem barátkozom az oviban, de jóban vagyok mindenkivel, aki normális. Ha valaki később a barátom lesz, az annál jobb. A nagyobb gyerekemnél szereztem így egy barátot, és már nem járnak egy helyre a gyerekek, mégis megmaradtunk egymásnak. 30-ból 1 ember. :)
2015. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ne értem, miért kell egy óvodai ismeretséget barátságnak nevezni. Mindennap együtt öltöztetjük a gyerekeinket, természetes, hogy egy idő után hozzászólunk egymáshoz, nemtom mit kell ezen bármit lihegni. Nem kell ehhez sem extrovertáltnak lenni, sem jópofizni.


Odaszalad hozzám a másik szülő kislánya, hogy "nézd mit rajzoltam" vagy "képzeld, kaptam egy nyuszit húsvétra" vagy "ma megyünk apával emeletes ágyat venni", hát nyilván válaszolok neki....?!?! akkor erre másik szülő is bekapcsolódik a beszélgetésbe, legközelebb már ő mondja az én gyerekemnek, pl hogy "de szép a cipőd, új?" ilyen tök ártatlan dolgokról van szó.


De ha már az a normális, hogy köszönünk aztán keresztülnézünk egymáson, akkor ez a példahelyzet tényleg smúzolás és én vagyok rosszul szocializálva!!!

2015. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
utolsó: én kb. eddig jutok. tovább nem. Nem tudok utána már mélyebb témákról dumcsizni velük. Valahogy picit úgy is érzem, hogy nem tartozik rájuk.
2015. máj. 15. 11:15
 24/24 anonim ***** válasza:
Ja ennél mélyebben nem is kell szerintem. Például a problémáimat vagy aggodalmaimat nem az óvodai anyukákkal szoktam megbeszélni, hacsak nem abban bízom, hogy valamilyen infóval segíteni tudnak esetleg. Például iskolaválasztással kapcsolatban, előkészítők, különórák, úszástanfolyam mittudomén, ilyenek. Vagy ha összefutunk a játszón vagy a fagyizóban, megbeszéljük az évzárót, gyereknapot, ki miről mit tud, mit kapnak az óvónők ajándékba a ballagóktól vagy hasonló. De például hogy tegnap megharagudtam a férjemre vagy x rokonom kórházban fekszik vagy nincs pénzem mittudoménmire, ilyeneket nem velük beszélek meg...
2015. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!