Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Valóban ingyenes lesz az...

Valóban ingyenes lesz az óvodai étkezés ősztől?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 18:55
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Határesetek leszünk... gondolom kérni fogják a kereseti igazolásokat.

Nyáron a sok túlóra miatt megfogjuk haladni az összeghatárt, télen viszont talán járhat esetleg.

2015. júl. 1. 00:40
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
ugy tudom itt nem kérnek kereseti igazolást ehhez,bemondásos alapon van beirva a jövedelem.
2015. júl. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
67%

Önbevallásos lesz, hivatalos munkáltatói igazolást nem kérnek majd. Ergo, annyit vallasz be, amennyit akarsz.

76%-os, ha 3 v. több gyereked van, akkor ingyen lesz az étkezés az oviban, akkor is, ha túllépitek a nettó 90 ezret 1 főre. Nagycsaládosoknak nem lesz összeghatár, nekik automatikusan jár ingyen. Szerintem használd ki, azért mert jól éltek, attól te is igénybe veheted, hiszen az állam így döntött. Úgy vagyok vele, végre valami, amit a magyar nagycsaládosok is kihasználhatnak, nem csak a kisebbség.

2015. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, respect.
2015. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
30%

Alapítványi és magán bölcsikre és ovikra nem hiszem, hogy érvényes, hiszen ezt a döntést az állam hozta, ergo azokra az intézményekre érvényes, amik állami v. önkormányzati fenntartásúak. Mivel az étkezést azok helyett a gyerekek helyett, akik ingyen ehetnek a fenntartó finanszírozza majd, ez pedig az állam v. önkori.

Alapítványi intézmények függetlenek az önkormányzattól, nem hiszem, hogy ott is ingyenes lesz. Ott a fenntartó az alapítvány. Ha az alapítvány hoz egy döntést, hogy ingyen lesz, akkor igen, ellenkező esetben ott fizetni kell, ugyanúgy a magán intézményekben is. Ők külön működési elven vannak, az önkormányzatok nem szólhatnak bele a működésükbe. Bár ezt én gondolom így, hogy így van, szerintem majd az oviban kérdezd meg.

2015. júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
23%
4-5. gratulálok! :) Minek osztod az észt?
2015. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
0%

Te minek dirigálsz itt? A kérdéshez is van hozzáfűznivalód?

Ha nem tetszik a rendszer, költözz másik országba!

2015. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
23%

4. és 5. válaszoló. Vetted? Az is te vagy? :)

Nem kell butaságokat írni, amiről fogalma sincs, ennyi. De megsértődni tud. Előttem leírták többen is a jó választ, vagyis nem, nem mindenkinek lesz ingyen. Most jó? És mi volt amit dirigáltam? Idézd!

Szerintem kérdést tettem fel, hogy minek okoskodik.

2015. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


minden 3 gyerekesnek ingyenes lesz a bölcsödei ovodai ebéd ,illetve minden1-2 gyerekesnek akiknek nem éri el 90000ft az egy főre eső jövedelme .

jogszabály linkje melékelve olvasa el mindenki akit érdekel.

2015. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
15%

4 és 5. Válaszoló vagyok, 76 %-kal. Nem vagyok azonos 8-as és 9-es 76 %-os válaszolóval. 16 -18 -as válaszoló! Ne haragudj, nem értem, miről beszélsz, de ha az élethez is állsz hozzá.... No comment....

Nemcaak irigykedni kell.... Tenni is.

2015. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!