Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Valóban ingyenes lesz az...

Valóban ingyenes lesz az óvodai étkezés ősztől?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 18:55
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
8%

Ezért, kedves nagyeszű, mert ezt írta és ez hülyeség:


"Ja, és kérdező: igen, mindenkinek." (5. válasz)


Az összes többi nem érdekel, amit írt, egyedül ezzel van bajom, meg a te értetlenségeddel. Se az első, se a második válaszoló nem izgat, nem én jöttem azzal, hogy kinek hány gyereke van, te ostoba! :) Ilyen egyszerű lenne, ha megértenéd, amit írnak mások.

2015. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Önbevallás alapján fog menni! Nem ellenőrzi sem a jegyző sem sz óvoda. Alanyi jogon, bármilyen ovodába járó gyereknek jár!

A nettó kereset 89ezerpárszáz ft/ fő ig ingyenes!


Az első kommentelő nálam is kiverte a biztositékot! Én pl egyedül nevelem az egyszem gyereket és képzeld én sem kaptam eddig semmit ingyen! Asszem jol fog esni ez az ingyen étkeztetés.

2015. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
82%

Mit vitatkoztok?

Eddig sem igazságosan mentek a támogatások, ezután sem lesznek igazságosak.

Amíg van feketemunka, amíg számít,mhogy kinek hol van ismerőse, stb., addig miről beszéltek?

És igen, szültek az ismerettségi körömben 3. Gyereket a támogatások miatt, jól kereső családokról beszélek.

És még többen szülnek csak a segélyre gyereket.

Igazság nincs, nem is volt, és nem is lesz.

Az meg,mhogy valaki hány gyereket szül, magánügy, attól nem jár neki tisztelet.

A nyugdíjat, meg hogy keverjük ide? Lehet, hogy egy gyerek többet fog belerakni a "kózösbe", mint másik családnál 5 gyerek ósszesen.

És bár ez sem így működik, de azért ne legyen lelkiismeretfurdalása a gyerektelen pároknak, hiszen nem azért van szarban a nyugdíjrendszer, mert nem szültek gyereket. Dolgozok, vonják a járulékokat, ergo jár a nyugdíj. Az , hogy az állam ezt hogy kommunikálja, és milyen emberek hiszik azt el, hát no komment....

És, igen, elég felháborító egy gyerekét egyedül nevelő szülőnek, hogy éppen kicsúszik a támogatottak listájáról, mikor a 3 gyerekes jómódú családnak meg jár. De ez az állam hibája, nem a nagycsaládosoké.

Szőval ne egymást köpködjük, hanem amikor van lehetóségúnk, akkor válasszunk ésszel.

2015. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim válasza:
Sziasztok. Engem is érdekelne ezzel kapcsolatban pár dolog,csak ,hogy teljesen tisztán lássam a dolgokat. 1. A kisfiam augusztus 31-től kezdi az óvodát (beszoktatas, de csak október elején kezdi tölti a 3 éves kort. Akkor így is vonatkoznak rá az ingyen étkezés? 2. Hárman vagyunk a családban (fiam,párom, én ) , a párom minimálbért keres , nekem csak a gyes van meg a családi és semmilyen szociális juttatást nem kapunk meg nem is kértünk, akkor így is jó? 3. Református óvodáról van szó és volt ahol azt olvastam , hogy ezeknél az óvodáknál felejtős az ingyen étkezés. Igaz lehet? Ez nem magán óvoda és semmilyen pénzt nem kérnek.
2015. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Nem tudom! De állitólag ez alanyi jogon (jövedelemtől függően) jár. Tehát az önkormányzat fogja fizetni utánatok az étkezést. Az önkormányzatnál kérdezz rá. Nem lehet ovi függő, csak magánóvodáknl.
2015. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim válasza:
36%
Egyetértek a 34-es hozzászólóval.Viszont ami felháborit AZ AZ "önbevalló"dolog.Sajnos sokan vissza fognak ezzel élni ez a legnagyobb probléma.Ha valaki AZT nyilatkozza, hogy jogodult rá, akkor attól kérjenek munkáltatói igazolást is!!!!Sajnos még is maradna egy olyan kör akirôl mindenki tudja, hogy nagyon jól élnek, anyuka otthon ücsörög, egész nap csak facebookozik, és közben osztja AZ észt.Ha annyi pénzük van, hogy neki nem kell dolgoznia akkor telne a havi csekk befizetésére.Egyetértek AZ elsô hozzaszoloval is, mert sajnos mi fogjuk ezt is fizetni akik nem vagyunk jogosultak Ra.Azok akik alkalmazottak, de hivatalosan bejelentett jovedelmuk van.Azert fizessek mert en nem hazudok es nem minimalberre vagyok bejelelentve apuci anyuci cegeben?Tisztelet es kivetel a valoban raszorulo csaladoknak.Azoknak en is adnek.Csak sajnos a hazankban nagyon sok a csalo ember.Ezeknek a gyerekei is igy fognak felnoni, es a mi nyugdijunkhoz nem fognak hozzajarulni,mert eleve kevesebbet adoznak majd.Elobb utobb fel fogjak emelni a duplajara mert kevesen valottak be AZ igazsagot.Na akkor fogom a fejehez vagni AZ etelt AZ elkenyesztetett otthonulo anyukaknak.
2015. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:
Állitolag utolag szuroprobaszeruen ellenorizni fogjak a nyilatkozatokat.Tehat mindenkinek jobb ha oszinte!!!!😉
2015. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
Kedves 36-os. Igazad van a nem dolgozó anyukákkal kapcsolatban. Mióta a kisfiam betoltotte a 6 hónapos kort, azóta dolgozom bejaronokent. Nagyon szeretem a munkámat de így még csak a minimálbért sem keresem meg. Innen én jövedelem igazolást ugyebár nem tudok hozni, és nagyon jól jönne az ingyen étkezés. De ha van,ha nincs jövedelem igazolás, akkor sincs meg az összeg ami a maximum. A párom részéről ennek persze semmi akadálya.
2015. szept. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

36-os, azért meglátszik milyen nevelést kaptál, nem valami kulturált módon viselkedsz. Dobálod itt az ételt, mert vannak olyan anyák, akik otthon vannak cseden, gyeden és gyesen. Sokan ezekért a juttatásokért megdolgoztak ám, még a gyesért is. Én is 9 év munkaviszony után szültem, ne haragudj már, ha otthon vagyok a gyerekem 2 éves koráig. Majd te döntöd el nem?

A gyerekeddel is így beszélsz? Nem szégyell téged a gyereked?

Na, meg nem kell irigykedni, ugyanakkor egy kormánydöntés miatt talán nem a jogosultakat kellene bántani, nem ők tehetnek róla, hogy ennyi, meg ennyi a jövedelemhatár. Panaszt az helyi önkormányzatnál tehetsz a jegyzőnél, nem itt a gyk-n személytelenül, név nélkül úgy viselkedni, mint egy tanulatlan, kulturálatlan ember. Pont te beszélsz úgy, mint akik segélyből élnek évek óta! No comment...

2015. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
36-os, azt írod, hogy egyetértesz a 34-es anyukával, közben meg pocskondiázod, meg irigykedsz azokra az anyákra, akik otthon vannak. Mert a 34-es is gyesen van ám, otthon van (bocs 34-es, nem bántásból, csak úgy feltűnt, hogy pont azokat szidja, mint te, akik otthon vannak a gyerekkel, közben meg egyet is ért) érdekes. Szegény 36-os már azt se tudja mit írjon, annyira irigy.
2015. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!