Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Májusi születésű gyerekek...

Májusi születésű gyerekek szülei! Mikor engeditek a gyereket iskolába,6 vagy 7 évesen?

Figyelt kérdés
Kislányom 2011 májusi, így még nem aktuális, de már beszélgettünk róla a férjemmel. Én szeretném ha csak 7 évesen menne iskolába, a férjem elzárkózik ettől, szerinte nyugodtan menjen 6 évesen.
2015. aug. 3. 15:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez még én sem tudom majd februárig eldöl mit látok én és mit látnak az óvónők ,most 5 éves .
2015. aug. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
61%
7-nél már érettebb a gyerek. SOKKAL jobban megy a tanulás. 6 évesen menjen iskola előkészítőbe.
2015. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
70%

Nem az az új törvény, hogy nem lehet az óvodában visszatartani a gyereket?

Miért baj az, hogy a legfiatalabb lenne? Kit érdekel? Nekem két osztálytársam (egy lány és egy fiú) is volt, akik május 30-án születtek, senkit nem érdekelt, hogy ők a legfiatalabbak...

Mellesleg: ha érett az iskolához, akkor az óvodában már csak unatkozni fog...

2015. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 2011 májusában született,és szeretném ha 6 évesen menne iskolába,de lesznek addig iskolaérettségi tesztek még az oviban,meghallgatom majd az óvónők mit mondanak.De ha nincs olyan elmaradása ami indokolná,hogy maradjon még egy évet,akkor nem fogom azért vissza tartani,mert a fél osztály pár hónappal idősebb mint ő,szerintem ez nem számít...
2015. aug. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Az én kislányom is 2011 májusi. Engem is foglalkoztat a kérdés. Az én kislányom alacsony, vékony testalkatú, de igen mozgékony kislány. Ovo néni azt mondta, hogy a Differ tesztje őt is meglepte olyan jó lett. Iskola érett, okos,értelmes kislány. De! Oviba szót fogad, megcsinálja a feladatokat, lelkesen készül a szereplésekre stb. Otthon 5 percet nem ül, foglalkoztató füzetek szóba se jöhetnek stb.Nevelési tanácsadóból az én kérésemre most fognak kijönni "megnézni". Én még úgy gondolom, hogy az iskola nehéz lenne neki, vagy csak nehezen engedem el, nem tudom.Nekem még ő olyan kicsi, nagyon anyás. Ovo néni azt mondta kárára nem válik, ha marad, de ő úgy látja, hogy nincs nagy akadálya az iskola kezdésnek. Annyi van, hogy az oviba félénk, visszahúzódó. Sokat színez, rajzol.Elvan egész nap magában.A foglalkozásokba bevonható, szívesen tanul új verseket, énekeket.Imád napos lenni. Ha szabad játék van, akkor nem tud mit kezdeni magával, inkább leül színezni. Ezért bizonytalanít el az iskola kezdés. Otthon persze tombol, egy energia bomba.Mindig mozog-ugrál,valamit mindig dolgozik, táncol-énekel hangos tőle az egész ház.Be nem áll a szája. Te tudtál már dönteni? A te kislányod milyen természetű? Hátha tudunk egymásnak segíteni a döntésbe.
2017. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Úgy néz ki döntöttünk, aláírtam, hogy mehet suliba.

Óvónéni azt mondta vétek lenne visszafogni. Mindig mindenben benne van, imád szerepelni, gyorsan tanul, minden érdekli, a figyelme szinte egyáltalán nem terelhető el, ha feladat van, csak arra koncentrál.

Testileg erős, "csupa" izom kiscsaj, már 2 éve akrobatikázik.

Nálunk ha jól tudom Marosits féle tesztet csinálnak, az is jó lett neki, év elején csak 3 pontot vesztett a 30-ból.

A logopédus is megjegyezte már, hogy akinek 7 csontfoga van, annak az iskolában van a helye.


Bennem még nagy a kérdőjel, sokat agyalok. Férjem, óvónők, család szerint teljesen érett a sulira, és Ő is nagyon készül már.

2017. jan. 25. 14:23
 17/20 anonim válasza:
Szia! Köszönöm szépen a válaszod, úgy látom a te kislányod érettebb az enyémnél, nyugodtan engedd iskolába, jól döntöttél. Nálunk még a fogváltás sem kezdődött el. (8 hónapos volt, mikor kibújt az első foga.) Logopédushoz mi is járunk, az "l" és az "r" hang nem megy. Az l betűvel szépen halad, már jól megy. A logopédus azt mondta, hogy most már az r hangot fogjuk gyakorolni. Én e miatt sem engedném. A kereszt fiam most 1. osztályos, és az írásban a r betű helyett l betűt ír, mert még most sem tudja kimondani az r betűt. A logopédus is megerősített abban, hogy maradjon még egy évet oviba. Ami még elbizonytalanít a döntésben, hogy nagyon jó tanárnénit "kapna", ha engedném. Ez egy kicsit elbizonytalanít, de ha nem elég érett az iskolára, hiába jó a tanár néni szerintem, csak szenvedne.
2017. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát ez nálunk is fennáll, a suli legjobb tanító párosa lesz szeptembertől elsős. Jövő szeptemberben olyan pároshoz kerülne, akikhez még az ellenségem gyerekét sem íratnám be szívesen.


Neki a cs,s, zs és sz betűkkel van/volt gondja. Ha odafigyel, akkor már nagyon szépen beszél, de ha siet, akkor ezek a betűk nem szépek, nem jó helyen képzi őket.


Hatalmas dilemma ez. Ha rosszul döntünk, sok évre megnehezíthetjük a gyerekek dolgát. Azért nálatok sem rossz a helyzet, én még mennék pár kört, hogy más szakember mit mond. Meg azért szeptember még odébb van, ebben a 7 hónapban is nagyon sokat fejlődnek még.

Kislányod mit szeretne?

2017. jan. 25. 20:22
 19/20 anonim válasza:
Szia! Iskolás lett a nagylány?
2017. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, a kislányom büszke első osztályos kisdiák. Nagyon szeret suliba járni, imádja a tanítónénijeit, szeret tanulni, hétvégén magától leül házit írni. ..

Eddig úgy néz ki jól döntöttünk, remélem később sem fog om megbánni!


Nálatok mi újság, ovis vagy sulis a kislányod?

2018. jan. 3. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!