Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szellemileg elmaradottak...

Szellemileg elmaradottak óvodája hol Budapesten, hogy lehet beíratni a gyereket?

Figyelt kérdés

A fiam 3 éves és nem beszél még teljesen jól, meghalt az apja pár hónappal ezelőtt azóta egy visszafejlődést tapasztaltam nála. Most kezdte az óvodát. Egész nap hallgat bent. Meg sem szólal. Elegem van abból, hogy mindennap engem piszkálnak és szólnak meg a gyerek miatt az óvónénik, munka és a gyerek ellátása mellett teljesen egyedül erre már nincs erőm. Szeretném egy szellemileg elmaradottaknak való óvodába íratni, akkor talán békén hagynak és nem kell azt hallgatnom, hogy a beszoktatás második napján végigszaladta az udvart, nem akar enni ülve, vagy sehogy, nem beszél stb. Kezd elegem lenni a megalázásokból. Nincs erre időm munka mellett meg a gyerek mellett. Nem tudok ennyi megalázást elviselni. Ennél még a halál is jobb. Felvettem tegnap este videóra, ahogy ülve eszik, mert azt állították tegnap, hogy biztosan otthon sem eszik ülve. Azt sem tudom ezt elküldjem-e az óvónéninek.

Amúgy a gyerek nem agresszív, szépen játszik, csak nem akar beszélni és kissé félénk az idegenekkel szemben. Nincs energiám meg időm sem harcolni, dolgoznom kell. Ha nem dolgozok nem eszik a gyerekem, nincs ruhája, nincs semmije. Szeretnék úgy dolgozni, hogy nem kapok minden nap megalázást. Nyugodt életet szeretnék. A csoportban folyamatosan sír 4-5 gyerek, mellette 2-3 folyamatosan bepisil, mivel az óvónő minden szülőnek a többi szülő hallatára elemzi a gyerekét ezért hallom azt is, hogy a folyton bepisilős kislányra kedvesen azt mondja "igaz, hogy bepisilt háromszor, de nagyon aranyos". Lehet nem bírja a gyerek fejét vagy az enyémet, pedig kedves voltam vele. Nem tudom, csak azt, hogy szeretném a szellemileg elmaradottak közé rakatni a gyereket, hátha akkor békén hagynak.


2015. szept. 5. 08:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 20 gyerekre van 2 óvónő, egy pedagógiai asszisztens és egy dajka.
2015. szept. 5. 08:56
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de szerintem te depressziós, vagy hasonló vagy mióta a párod meghalt.

A leírtak alapján a fiadnak semmi pszichés baja nincs ami indokolná, hogy a kisegítő oviba átvidd, nagyon nagy hiba volna, hátráltatnád a fejlődésében.

Lehet, hogy a saját fájdalmad miatt nem tudtál kellő figyelmet fordítani a fiad lelkének ápolására, pedig láthatóan szorong, megviselte az élete eme szomorú változása.

Ha egyedül nem megy, kérd szakember segítségét, vannak nagyszerű gyermepszichológusok akikkel közösen sikerülhet túljutni a krízisen.

Valamint neked is javasolnék szakembert, akár kineziológust, akár pszichológust, ami szimpatikusabb, mert így nagyon rossz irányba tartasz és ennek nem csak te, hanem a kisfiad is kárát látja egész hátralévő életében.

2015. szept. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Orvosi ajánlás nélkül nem tudod megtenni.

Valahogy másik óvodát kellene keresned, mert a leírásod alapján az ottani óvónőkkel gáz van, ha így bánnak valóban a gyerekkel.

Egyébként tudják az óvodában a sajnálatos helyzeteteket?

Nem vagy kissé érzékeny?

2015. szept. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Elég érzékeny vagyok, a gyerekkel sokat foglalkozok, teljesen szobatiszta, szépen épít, rajzol, gyurmázik, naponta viszem játszótérre, sétálni, hegyre stb. bevonom a házimunkába is. A beszéden kívül más problémája nincs, itthon beszélni szokott, csak ott nem hajlandó. Amúgy életvidám, kedves gyerek. Sok mindent szeret és sokfélét játszik, szerepjátékot is stb. Itthon vidám és kiegyensúlyozott, teljesen szobatiszta. Szépen eszik, használ kanalat, villát egyaránt ügyesen.
2015. szept. 5. 09:06
 5/19 A kérdező kommentje:
Tudják, hogy meghalt az apja.
2015. szept. 5. 09:07
 6/19 A kérdező kommentje:
Most épp az bánt legjobban az bánt, hogy tegnap közölte velem az óvónő, hogy biztosan otthon sem akar leülni evés közben és ne is mondjak ilyesmit mert nem hiszi el. Pedig itthon ülve eszik, rendesen és sokat. Fel is vettem videóra. Nagyon elegem van ebből az egészből.
2015. szept. 5. 09:11
 7/19 anonim ***** válasza:

Èn is úgy érzem, hogy te vagy idegileg kimerülve.


Ami nektek most fontos lenne, hogy olyan ovodába kerüljetek ahol külön foglalkoznak azzal ha a családban valami tragédia történt, mert ez kihat mindenkire igen rendesen.

Nálunk pl az ovodában minden szülöértekezleten kijelentik, ha valami történik a családban rögtön akarnak róla tudni, hogy a gyereket megfelelöen tudják kezelni. Itt lehet egy válás, egy halál, vagy egy újabb tag születése, a gyerekekre minden kihat és az ovonönek ezzel külön kell foglalkozni.


Talán a legjobb lenne, ha csinálnál idöpontot a gyerek nélkül és megbeszélnéd az ovonövel, hogy nektek ez egy nagyon nehéz idöszak volt, és még az is lesz. Megértést kérsz, és hogy most te is érzékeny vagy.

2015. szept. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

szerintem neked kéne kezelésre menni,mert hasonlo dolgokat fogsz még kapni az ovonőktől,és te ezekre most tul érzékenyen reagálsz.

most kezdte az ovit a ek,ha eddig nem volt közösségben(bölcsi) akkor meg kell tanulnia a szokásokat,és ez idő.

nem videora kell venni h ülve eszik,hanem elmondani nekik,megértik ám azt is.

kérdmeg őket hogy legyenek kicsit türelmesebbek agyerekkel,és esetleg veled is most.

Ne vidd másik oviba,ott még jobban visszafejlődne,inkább logopédust keress a beszéde miatt hisz ahogy irtad,semmi baj nincs szerintem a fiaddal.most fejlődnie kell nem visszafejlődnie.

2015. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Logopédus már van,jövő héten viszem hallásvizsgálatra. Elmondtam az óvónőknek a problémát, családlátogatásra is kihívtam őket, de semmi eredménye. Beszéltem már velük, az igazgatónőnek is vázoltam a problémát, de semmi eredménye. Ha a fél csoport bepisil az nem baj, ha a fiam állva eszik (ez egyszer fordult elő) akkor hangosan a folyosón elkezdett velem durván beszélni, hogy nem hiszi el, hogy otthon ülve eszik. De ezt miért kell csinálniuk? Nem kértem semmit sem, még az ebédpénzt is fizetem, mert a fizetésem alapján fizetnem kell, a gyerek tiszta, rendezett, ruhái vasaltak, szépen öltözik. Nem bánt senkit sem a fiam. Nem agresszív.
2015. szept. 5. 09:23
 10/19 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy idő amíg megszokja stb. de a többi gyereknek miért adnak időt és neki miért nem?
2015. szept. 5. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!