Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szellemileg elmaradottak...

Szellemileg elmaradottak óvodája hol Budapesten, hogy lehet beíratni a gyereket?

Figyelt kérdés

A fiam 3 éves és nem beszél még teljesen jól, meghalt az apja pár hónappal ezelőtt azóta egy visszafejlődést tapasztaltam nála. Most kezdte az óvodát. Egész nap hallgat bent. Meg sem szólal. Elegem van abból, hogy mindennap engem piszkálnak és szólnak meg a gyerek miatt az óvónénik, munka és a gyerek ellátása mellett teljesen egyedül erre már nincs erőm. Szeretném egy szellemileg elmaradottaknak való óvodába íratni, akkor talán békén hagynak és nem kell azt hallgatnom, hogy a beszoktatás második napján végigszaladta az udvart, nem akar enni ülve, vagy sehogy, nem beszél stb. Kezd elegem lenni a megalázásokból. Nincs erre időm munka mellett meg a gyerek mellett. Nem tudok ennyi megalázást elviselni. Ennél még a halál is jobb. Felvettem tegnap este videóra, ahogy ülve eszik, mert azt állították tegnap, hogy biztosan otthon sem eszik ülve. Azt sem tudom ezt elküldjem-e az óvónéninek.

Amúgy a gyerek nem agresszív, szépen játszik, csak nem akar beszélni és kissé félénk az idegenekkel szemben. Nincs energiám meg időm sem harcolni, dolgoznom kell. Ha nem dolgozok nem eszik a gyerekem, nincs ruhája, nincs semmije. Szeretnék úgy dolgozni, hogy nem kapok minden nap megalázást. Nyugodt életet szeretnék. A csoportban folyamatosan sír 4-5 gyerek, mellette 2-3 folyamatosan bepisil, mivel az óvónő minden szülőnek a többi szülő hallatára elemzi a gyerekét ezért hallom azt is, hogy a folyton bepisilős kislányra kedvesen azt mondja "igaz, hogy bepisilt háromszor, de nagyon aranyos". Lehet nem bírja a gyerek fejét vagy az enyémet, pedig kedves voltam vele. Nem tudom, csak azt, hogy szeretném a szellemileg elmaradottak közé rakatni a gyereket, hátha akkor békén hagynak.


2015. szept. 5. 08:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nagyon inkompetens óvódának tűnik. Nem tudod másikba átvinni?
2015. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Az óvoda még autista gyerekeket is befogad, rájuk sem mondanak semmit sem, engem sem zavarnak, én elfogadom teljes értékű emberként azokat akiknek valamilyen problémájuk van. Sosem tettem különbséget e tekintetben, meg másban sem.

Jövő héten elviszem a fülészetre, aztán elkezdi a logopédussal meg a fejlesztőpedagógussal a munkát és meglátjuk mi lesz. Nagyon bántó és sértő az óvónő hozzáállása.

2015. szept. 5. 09:32
 13/19 anonim ***** válasza:

lesznek ennél rosszabb dolgok is....ne akadj fenn ezen.ovónő vagy te kérdezted tőle miért nem ült le?

talán itt kéne kezdeni(tudom h nem beszél,de lehet ugy kérdezni hogy tudjon "válaszolni")

2015. szept. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ha a másik óvónő mellé ült addig ő is ülve evett. Amint valamiért fel kellett állnia ő is felállt.
2015. szept. 5. 10:03
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Nevelési tanácsadó. Megvizsgálják és valóban kapsz segítséget. Gyógypedagógiai óvodába nem írathatod szakvélemény nélkül és ne is tedd, ha nem indokolt. Viszont a szakvélemény birtokában és függvényében másik ovit választanék a helyedben. Egyértelműen ellenséges az óvónő, de neked is segítségre lenne szükséged, rossz lelki állapotban vagy (érthetően).

Ha a szakvélemény igazolja a gyanút (szerintem nem fogja), akkor írj privit, megpróbálok segíteni.

Gyógypedagógus

2015. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
lehet csak simán félt h "otthagyja" az ovonő,kell neki az oviban egy biztos pont,kérd meg pár napig hadd egyen igy,hogy megszokja...ne rögtön a legroszabb megoldást válaszd.picike még ő,ne várjon el senki tul sokat egy 3 évestől.
2015. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
En azert finoman,de hatarozottan,leallitanam ezt az ovonot! Persze nem a gyerek elott ... megis mit kepzel,magasrol ez az ovono? Nem egy 10 eves gyerekrol,beszelunk hanem egy 3 evesrol! Ne hagyd magad,ilyen szinten megalazni,es nem utolso,sorban a kkisfiadat sem! Meg ilyet?! 😕
2015. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg elég lenne ha átiratnad egy másik oviba, ahol normális óvónők vannak. Ezek idióták!!!

3 éves gyerek, gondolom egy hete jár oviba. B@sszus, ilyenkor mit várnak tole? Hogy el is mosogasson maga után? Nálunk az ovikezdeskor volt olyan kisfiú, aki fel évig le sem ült a többiekkel ebédelni. Az óvónők türelmesek voltak vele, egyszer majd csak leül, és így is lett. Az meg hogy néhányszor bepisilnek, teljesen normális kiscsoport elején, szót sem érdemelne. Ezek kiégett óvónők, a kicsit problémásabb gyerekeket hajtanak el, hogy ne kelljen velük foglalkozni. Meghalt az apja, ezt is tolerálhatnák, de ahhoz is hülyék. A lányom óvodában egy kislánynak fel évre elutazott az Anyukaja, szegény kivolt rendesen, az óvónők nem győztek patyolgatni. Ezek meg...

Megértem hogy kivagy rajuk, keress a gyereknek másik óvodát, normalisat, nem kell gyogyi, mert nincs semmi baja, beszélni is majd elkezd, ha beilleszkedik és talál barátokat.

Bocs hogy így kikeltem magamból.

2015. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Hogy miért nem adnak neki időt és, hogy miért ilyenek veled? A válasz egyszerű, de, hogy nem szidjam csak úgy az óvónőket leírom az én történetem. A mi ovinkban is volt egy ilyen óvónő. (Ugyan ez a fél csoport bepisil-a másik fele meg folyton bőg szituáció) Elkezdte szidni anyukámat, hogy az öcsém folyton fáradt, és nem figyel oda eléggé. Persze nem volt szó semmi olyasmiről, hogy nem teljesíti azt amit mondanak neki, vagy hasonló, egyszerűen csak leült az asztalhoz, lehajtotta a fejét és nem csinált semmit, csak pihent, de sosem próbált elaludni. Miközben, egyébként este 8-kor feküdt és reggel 8-kor kelt. Tudom, hogy milyen harciasak a szülők, ha a gyerekükről van szó, főleg ha az még csak ennyi idős. Anyu is elkezdte korábban fektetni az öcsémet, de mivel csak 5-kor ért oda az oviba, és 7-kor már takarodó volt, így nem igazán örült neki, és persze én sem. Az óvónő még ezután is folytatta, így anyu második legnagyobb támogatójaként (bár még csak ovis voltam) végül finoman azt tanácsoltam neki, hogy mondja a bizonyos óvónő szemébe, hogy "köcsög", már bocsánat a szóhasználatért. Ő persze ezt nem akarta, de egyre hevesebb viták alakultak ki közöttük. Végül aztán egy anyuka elintézte helyettünk: Megmondta neki a véleményét, a legkevesebb visszafogottság nélkül, mire ő vérig sértődött, majd egy héten belül kirúgták. Az ilyen emberek egyszerűen hülyék, ha nem hinnék magukról, hogy milyen okosak még sajnálnám is őket. Azt ajánlom ne vidd sehova a gyermeked, hisz ez az ő szemében a gyengeség jele, és csak még bunkóbb lesz. Megértem a helyzeted, nem lehet könnyű egy ilyen idiótát elviselni ebben a helyzetben. (Egyébként sem könnyű) Legyél vele rideg, ne foglalkozz a véleményével. Pár hét alatt minden rendbe jön, csak mutatkozz erősnek előtte. Ha egy kis ideig minden nap kibírod azt a húsz percet, kis küszködés után abbahagyja. Amikor már teljesen képtelen hülyeségeket fog rád, az az utolsó fázis. Hülyét csinál magából, s ha szerencséd van távozik az óvodából.
2015. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!