Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek igaza van az...

Szerintetek igaza van az óvónőnek?

Figyelt kérdés

Idén kezdődött az ovi, és van 1 óvónő, aki eléggé kukacoskodó, van neki egy stílusa, de ez lényegtelen, nevezzük Zsuzsának. Ma reggel viszem be a gyereket, és egy másik ovónéni odahoz nekem egy fa játékot, hogy ezt a gyerekem eltörte, mert ráugrott, és hogy éreztessék vele, hogy súlya van a tetteinek, úgy döntöttek, csináljam/csináltassam meg. Megkérdeztem, mire fel. Végül kibújt a szög a zsákból, ez a játék Zsuzsa óvónő gyerekéé volt még anno, amolyan relikvia, ezért fontos hogy megcsináltassam, mert az ÉN gyerekem törte el. Én azt gondolom

1. A gyerek az oviban nem az én felelősségem, nem az én jelenlétemben törte el.

2. Ha fontos neki az a játék, miért hozza be 30 gyerek közé, ahol egyértelmű, hogy "nem tudnak rá vigyázni"?

3. Minden játékot, ami tönkrement, megjavíttat valakivel?

4. A gyerek mit tanul belőle, ha én asztaloshoz viszem azt a játékot?

Gondolkodtam, kivel beszéljem meg, és hogyan, hogy ne a gyerekemen csattanjon az egész. Beszéljek az óvónővel, hogy mi ez? Vagy az igazgatóval? Ti mit tennétek? Hozzáteszem, nem egy horribilis összeg lenne, csak maga az elv..... Köszönöm!



2015. szept. 18. 09:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, én keresnék egy normálisabb óvodát. Nekem az a tapasztalatom, hogy a vezetőnő általában védi a beosztottját, hiába látja úgy több szülő is, hogy alkalmatlan, de legalábbis le kellene ülni vele elbeszélgetni az óvónői feladatokról, hozzáállásról, stb. Nálunk ez volt, pedig a vezetőnő azt kell mondjam, jóindulatú, kedves nő volt, de mégsem történt semmi az ügyben. Mi váltottunk másik ovira, nem maradtam ott harcolni. Annyi ovi van még. Most egy olyanban vagyunk, ahol szerintem normálisak, a gyerek is jól érzi magát. Mondjuk ő az előző helyen is úgy ahogy jól elvolt, de én annyira láttam a különbséget, hogy egy kedves óvónő mit jelenthetne az életében, hogy nem hagytam ott, kerestem másik intézményt.
2015. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Most már én is elvinném másik oviba. Nem lesz itt jó sorsa szegénynek.
2015. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!