Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek igaza van az...

Szerintetek igaza van az óvónőnek?

Figyelt kérdés

Idén kezdődött az ovi, és van 1 óvónő, aki eléggé kukacoskodó, van neki egy stílusa, de ez lényegtelen, nevezzük Zsuzsának. Ma reggel viszem be a gyereket, és egy másik ovónéni odahoz nekem egy fa játékot, hogy ezt a gyerekem eltörte, mert ráugrott, és hogy éreztessék vele, hogy súlya van a tetteinek, úgy döntöttek, csináljam/csináltassam meg. Megkérdeztem, mire fel. Végül kibújt a szög a zsákból, ez a játék Zsuzsa óvónő gyerekéé volt még anno, amolyan relikvia, ezért fontos hogy megcsináltassam, mert az ÉN gyerekem törte el. Én azt gondolom

1. A gyerek az oviban nem az én felelősségem, nem az én jelenlétemben törte el.

2. Ha fontos neki az a játék, miért hozza be 30 gyerek közé, ahol egyértelmű, hogy "nem tudnak rá vigyázni"?

3. Minden játékot, ami tönkrement, megjavíttat valakivel?

4. A gyerek mit tanul belőle, ha én asztaloshoz viszem azt a játékot?

Gondolkodtam, kivel beszéljem meg, és hogyan, hogy ne a gyerekemen csattanjon az egész. Beszéljek az óvónővel, hogy mi ez? Vagy az igazgatóval? Ti mit tennétek? Hozzáteszem, nem egy horribilis összeg lenne, csak maga az elv..... Köszönöm!



2015. szept. 18. 09:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

3,5 éves.

És hangsúlyozom, 2,5 hete jár óvodába, gondolom még tombol benne az újdonság élménye, szokják egymást, szokják a szabályokat a gyerekek, és az óvónők is.

2015. szept. 18. 10:42
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

Előző vagyok. Azért kérdeztem, mert más súlya van egy ilyen esetnek mondjuk egy 5-6 évesnél, aki már ismeri az óvoda szabályait, meg egyáltalán sokkal jobban tudatában van saját magának és a tetteinek.


Nem tudnám elképzelni, hogy ilyen szituáció legyen a mi ovinkban. Amikor én beviszek valamit kölcsönbe, akkor azt úgy viszem be, hogy tudom, lehet, hogy sérülten kapom vissza. Azt értem, hogy a szülő felel a gyerekéért, a házirendben is benne van, hogy az óvodai felszerelésre vigyázni kell, de azért el kell különíteni a szándékos károkozást, meg az ilyen amortizációt. A játékok sem örök életűek, eltörnek, megsérülnek, puff. Nem jutna eszembe, hogy a szülővel csináltassam meg.


Amúgy én értem, hogy mit értesz azon, hogy a gyerek az oviban nem a te felelősséged. Ha látják, hogy dobálja a játékot, vagy durvul, akkor csak az óvónő tud rászólni értelemszerűen, hiszen te nem vagy ott. Ő tudja megelőzni, hogy baj legyen.


Egyébként nem világos, hogy miért nem akkor szóltak neked, amikor mentél a gyerekért előző nap.

2015. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen, ez is egy érdekes történés, miért nem aznap szóltak.
2015. szept. 18. 12:02
 14/22 anonim ***** válasza:
17%
Nekem is zsuzsa volt az óvónőm, és elég tapló volt. :D
2015. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%
Direkt ugrott rá a gyereked a játékra? Ha igen, akkor megcsináltatnám. Ha véletlenül törte össze, akkor nem. De megjegyzem, az én lányom 4,5 éves és még soha egyetlen játékát se tette tönkre, se véletlenül se direkt. Én eléggé szégyelleném magam, ha az oviban tenne tönkre játékot és nem várnám meg, hogy megkérjenek rá hogy megjavítsam, hanem saját magam ajánlanám fel (vagy vennék másikat helyette). Például mondjuk azt megtanulhatná a gyereked, hogy vigyázzon a játékokra - nem csak a sajátjára hanem máséra is. Már ha eddig nem tanítottad meg rá.
2015. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%
Egyik előző vagyok, nálunk az 5 éves lányom soha semmit nem tett tönkre, nagyon szépen bánt a játékokkal, könyvekkel mindig is. A 6 éves barátnőjéék szinte semmit nem fogadnak el kölcsönbe, mert az anyukája (jogosan!) fél, hogy a lánya tönkreteszi. Ő olyan, vele előfordul. Nem érzi, hogy hol van az óvatosság határa. A fiam 2 évvel fiatalabb a lányomnál, nem tudom megszámolni, hogy hány játékot, könyvet tett gallyra, olyat, amit a gyerekek születése előtt 30 évig (!) őriztem, kutya baja volt, fiam megszületett, elkezdett vele játszani, puff, ajtót letörte, stb. Minden gyerek más, persze tanítani kell, hogy vigyázzon a körülötte lévő dolgokra, de óhatatlan, hogy néha-néha tönkre ne menjen valami.
2015. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
Kislányom kedvenc egér plüsének a lábát az egyik csoportás kisfiun le tépte én nem a kisfiuval csináltatam meg hanem azonal elvitem a varronőhöz és megcsinálta mivel ez egy alvós mindenes plüss .
2015. szept. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az én lányom egyszer összeveszett egy maciért egy kisfiúval, addig húzták-vonták, hogy leszakadt a keze. A kislányomat annyira bántotta a dolog, hogy sírva fogadott, és ő kért, hogy anya, ugye megvarrod. Az óvó néni meg azt mondta, hogy ugyan, hagyjam, majd ő hazaviszi, és megvarrja.

Mi ennyiben is hagytuk a dolgot, mert láttam, hogy a gyereket nagyon bántotta a dolog.

A szándékos rongálást viszont igenis otthon is meg kell beszélni.

2015. szept. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Veled értek egyet, kérdező, mind a 4 pontban. Nálunk van egy hasonló, aki meg minden apróság miatt "panaszkodik". Szerintem ami az oviban történik, ott kell megoldani. Ha ott tesz olyat, ami nem helyes, ott kell elmagyarázni, esetleg ha olyan eset, akkor megbüntetni.
2015. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Folytatódik a dolog, pénteken úgy mentem a gyerekért, hogy kint az udvaron játszottak, nem volt rajta bugyi. Elvileg az óvónő, a kedves óvónő nem talált hozzá váltóbugyit, a szekrény tetején ott virított. És így kiküldte a gyereket játszani az udvarra, homokozóba, bugyi nélkül.

Ma reggel számonkértem, azt mondta, márpedig 2 felnőtt se találta meg a bugyit, egyébként sincs kapacitása átnézni naponta 5-6 gyerek szekrényét. Kiakadtam, mert ezek szerint alkalmatlan a feladatára.

A játékra az egyetlen épkézláb érve az volt, hogy "de ez az Övé".

Feltettem a nagy kérdést, mi köze van egymához a 2 esetnek, szabályosan kinevetett, hogy semmi, holott szerintem baromira egyértelmű, hogy hosszútállt a gyerekemen.

Kértem időpontot az igazgatónőhöz.

2015. szept. 21. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!