Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy óvónő, dada, esetleg...

Egy óvónő, dada, esetleg konyhai alkalmazott ráüthet a gyerekre és gúnyolhatja?

Figyelt kérdés
Most ment először oviba a kisebb fiam és a nagyobb mondta, h múlt7en az óvónő ráütött a kisebb kezére, ma meg a konyhás. Először verekedett egy másik fiúval, de csak ő kapott, most meg az asztalon volt. Tudom, h nem szép dolog, és mindig mondom neki, h mit szabad és mit nem, de sztem akkor sem kéne egy idegennek ráütnie. Minket sarokba állítottak, ha rosszak voltunk. Legelső nap pedig paradicsom leves volt az ebéd, de nem szereti és mondták neki h meg kell enni elsírta magát. Ekkor az egyik óvónő azt mondta neki, h ezt a hisztit tartsd meg otthonra anyádnak és utánozni kezdte ahogy sír. Tudom, h nem szentek a gyerekeim, de azért vannak határok, mert ahogy visszaemlékszem nekem nincsenek ilyen emlékeim és a kicsi már nem megy szívesen oviba... Mit tegyek? Rákérdezzek?
2015. szept. 28. 17:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem várom meg a szülői értekezletet, már holnap bemegyek az oviba. Ma meg a fenekére ütött a dada, mert szétrombolt egy várat. Ez már felháborító, hogy 1 héten belül 3x csapnak rá.
2015. szept. 29. 16:26
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Izé...nem lehet,hogy a kölyökkel van a baj?


Azért elég fura,hogy a személyzet összes tagja pszichopata,gyermekbántalmazó vadállat nem...vagy csak nekem?

2015. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy tudom h a gyerekeim nem szentek, de ez akkor is elfogadhatatlan. Aki tényleg nem tud máshogy fegyelmezni az nem óvónőnek való. De azért érdekes, hogy itthon pl nem mászik az asztalra. Am meg holnap lesz 2 hónapja, h betöltötte a 3-at és nem hiszem h az a megoldás, h ütve neveljék a gyereket. Meg minek megy vki ilyen pályára, ha nem tudja megoldani a dolgokat normálisan. Egyébként a dadának meg nincs is ilyen iskolázottsága, akkor nem értem mit keres ott. Na mind1.
2015. szept. 29. 17:06
 14/21 A kérdező kommentje:
Ja, és a kutyának vannak kölykei, meg lehet neked!
2015. szept. 29. 17:07
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Helyesbítek,a kölyöknek ÉS neked is lehet bajod,az agresszív válaszaidból ítélve.


A kölyök felénk becéző forma,de ha akarod akkor legyen puja (roma)vagy srác (jiddis).

2015. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát jó hogy bajom van! Neked nem lenne bajod, ha már harmadszor mennének haza a gyerekeid úgy, hogy a kisebbre rácsaptak? Te hogy reagálnád ezt le? Majd ha megengedem, hogy ha kell rácsaphatnak,akkor csinálhatják, addig senki nem nyúlhat a gyerekemhez. Sztem te is felháborodnál egy ilyen eseten. Nem akartalak megbántani, csak tudom milyenek a fiaim és ennyire nem rosszak.
2015. szept. 29. 17:19
 17/21 anonim ***** válasza:

Ezek után végképp mennék a vezetőhöz!


A kérdező nem a gyerek viselkedését vonta kétségbe, elismeri, ha a gyereke rosszat csinált, vagy nem megfelelően viselkedett. Nem mellesleg, egy alig 3 éves kisgyermekről beszélünk, aki nem mindig tudja betartani a szabályokat vagy tudja, mi a helyes viselkedés.

Mi az, hogy a dajka, akinek mellesleg nem ez a feladata, rácsap? A konyhásnéni mit keres a csoportokban?! Hol a bánatban van az óvónő?!


Nem a helytelen viselkedés és annak retorziójával van a baj, hanem a módjával! Az óvónő nem alkalmazhat testi fenyítést vagy büntethet testi szükségletekkel kapcsolatban (pl. nem mehetsz ki a wc-re vagy akkor is megeszed vagy te nem kapsz a szülinapos sütiből stb.)


Ha problémás a gyermek, (aki alig egy hónapja óvódás, könyörgöm...), akkor első körben a szülővel kell leülni beszélni, vagy jobban odafigyelni a gyerekre, nev.tan.-ba küldeni stb. De akkor sem ütlegeljük a 3 éveseket!

2015. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, na mi a helyzet, beszéltél az óvónőkkel?
2015. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hihetetlen milyen óvodák/iskolák vannak. Ahova a fiam jár szerintem ez elképzelhetetlen. Tényleg nagyon segítőkészek, a gyerekek tiszták, ha kell egy nap átöltöztetik őket hatszor. Evés előtt, után, wc előtt, után kézmosás stb. pedig nem magánóvoda.

Egyébként én már akkor szóltam volna az igazgatónak.

2015. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
4-nek a fiúk egymást ütik, verik, fém és fa autókkal vonatokkal,úgy hogy marad nyoma,szegény óvónénik alig bírják némelyik idegbajos gyereket megfékezni, hogy önmagát és a másik gyerekekt ne pusztítsa el,még jó hogy ráütnek, megszorítják a kezüket, mit tehetnének mást,némelyik a földön fetreng nem is tud magáról,úgy produkája magát...
2015. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!