Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit lehet hiányozni...

Mennyit lehet hiányozni hivatalosan az oviból?

Figyelt kérdés
Kislányom most szeptember végén töltötte a 3 évét felvették a város legjobb ovijába.De csak a szülinapja után kezdett el járni,csak 3 napot,mert beteg lett és most meg a húga beteg,így megint nem megy majd,még beszoktatós lenne.Rengeteg a beteg gyerek,felháborító,óvó nénik is.nem szívesen viszem be.Most már mi felnőttek is lebetegettünk.Van-e szabály,ha nem viszem tartósan,törvény szerint még nem lenne óvi köteles,mivel szept. végén született.Tapasztalatok veletek,betegségek,mire számítsak.A kislány átlag feletti teljesítményű,mindene megvan,több is mint amit az ovi tud nyújtani(sajnos).

2015. okt. 7. 16:13
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a szülő a hibás 90%-ban. Fiam beszédfogyatékos és nagy megyeszékhelyen élünk. Na már most, a szitu a következő. Most évszámot nem írok, az mellékes. Anno, október hónapban bementem időpontért a nevelési tanácsadóba (ma tankerületi pedagógiai szakszolgálat). Oké, felvették az adatokat, majd értesítenek. Ez következő év áprilisában meg is történt. Hoppá, korai fejlesztés alanyi jogon jár, csak várd ki míg a gyerek bekerül!! A gyereket vizsgálták így is, meg úgy is, mellékes, volt orrmandula műtét is, gyógypedagógusok azt mondták BTM kategória (ugye ezt a Kérdezőnek nem kell leírjam, hogy mi is), intenzív egyéni logopédiai fejlesztés!!!! Plusz, figyelem, finommotorika fejlesztés. Kérdezem, ezt ki fogja csinálni. Hát, majd az óvónők, meg az óvodai logopédus. Ja, oké. Szeptemberben elkezdődött az óvoda, vittem a szakvéleményt, oké, óvoda vezető kijelentette, nincs az óvodának fejlesztő pedagógusa, majd az óvónők fejlesztik, ahogy tudják, amikor tudják (28-as csoportlétszám), plusz az óvodai logopédus, aki közölte, ő csak csoportba foglalkozik a gyerekekkel, mint kiderült, csak pösze terápiát tart a nagycsoportosoknak, de bevette a fiam, mert volt nev.tanból szakvéleményem. Ja, persze a szakvélemény októberre készült el, röpke 4 hónapjuk volt rá, a nyáron. Na, mindegy, a szülő a hibás. Mert ugye amíg nincs szakvélemény, addig nincs fejlesztés. Nagy nehezen november közepére sikerült egy logopédushoz kerülnie a fiamnak a korai fejlesztőbe, ahol heti 45 percet foglalkoztak vele. Én már korábban kérdeztem a tisztelt gyógypedagógusokat, nem lehetne időpontot kérni a megyei szakértői bizottsághoz, hogy kapjon utazó gyógypedagógust az oviba. Ne, várjunk még, a gyerek fejlődni fog. Velem közölték, hogy szülő már nem kérhet a megyeibe időpontot, csak a nev.tanon keresztül. Oké. Végül a korai fejlesztőben lévő logopédus hölgy kezdeményezésére és a felülvizsgálatkor nagy nehezen elküldték a papírokat időpontért a megyei bizottsághoz. Ez történt idén májusban. Persze, voltunk magánlogopédusnál is, aki lehidalt, hogy a gyerek nem kap mozgásos fejlesztést? Nem, nincs benne a szakvéleménybe. Így magánúton viszem TSMT tornára. Ezt a magánlogopédusunk segítségének köszönhetjük, mert mindenhol tele van a létszám. A májusban kért időpontot szeptemberre kaptuk meg. El is mentünk, fiam beszédfogyatékos, SNI kategórai, röpke 2 év munka és utánajárás és a segítő gyógypedagógusoknak köszönhetően!! Mert én időben elmentem hozzájuk. Szeptember közepén, 1 hónapja voltunk a megyei szakértői bizottságnál és még nincs meg a szakvélemény!!! Amit 3 hét alatt kellene megkapjak!!! Mivel a fiam SNI-s lett, így az óvodai logopédus nem foglalkozhat vele, a korai fejlesztő ez miatt szintén nem, mivel utazó gyógypedagógust kap, csak még az óvoda vezető várja a szakvéleményt, hogy tudjon kérni gyógypedagógust. Na, október közepe van és még nem fejlesztik a fiam!!!! Akinek most még tornát is előírtak!!! Alapozó tornát! Na, kérdező, min ültök ennyit? Megsúgom, hogy 2,5 évesen kértem először időpontot nev.tanba és a fiam most nagycsoportos, 6 éves lesz. Ennyi idő alatt értem el, hogy egy beszédfogyatékos gyerek kapjon utazó gyógypedagógust, mert mindig fél éveket kellett időpontra várni. Ja és még azt le se írtam, hogy még a Beszédjavító Intézetben is voltam, ahonnan el is zavartak a nev.tan. szakvéleményével együtt, amit jeleztem a nevtannak és végül még elnézést kértek, és megnézték a fiam. Röpke 2 látogatás után ők meg azt mondták, hogy diszfáziás és szó szerint a logopédus hölgy sok sikert kívánt a továbbiakban! Szóval, vegyél vissza Kérdező. Na, meg még az is kimaradt, mikor múlt héten bementem a megyei bizottsághoz, ha kész a szakvélemény elhozom, nem kell kipostázni, közölték, hogy teljesen kész, csak aláírásra vár!! Ez kereken 1 hete volt és a postás még ma se hozott semmit!! Szégyen, amit ti csináltok. Tisztelet a kivételnek, az a hölgy, akihez a korai fejlesztőbe jártam a fiammal, ő az egyetlen, aki segítőkész volt!!!

Plusz heti 4 óra fejlesztés van előírva elvileg, de mondták az óvónők, hogy szerintük annyit úgyse fog megkapni, mert egy másik SNI-s kisfiúnak, akinek heti 3 órát írtak ki, heti 1 órát kap az utazó gyógypedagógustól. Úgyhogy, itt 90%-ban a szakszolgálat a hibás, mert nem tudják időben megvizsgálni a gyerekeket, nem tudnak rendes fejlesztést előírni, hogy azt a gyerek meg is kapja!, nem tudják a szakvéleményeket időben elkészíteni és eljuttatni akihez kell! Na, ez a másik oldala.

Amúgy igen, a gyereked kicsit kövér. Szerintem rendes kajával etesd!

2015. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!