Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit lehet hiányozni...

Mennyit lehet hiányozni hivatalosan az oviból?

Figyelt kérdés
Kislányom most szeptember végén töltötte a 3 évét felvették a város legjobb ovijába.De csak a szülinapja után kezdett el járni,csak 3 napot,mert beteg lett és most meg a húga beteg,így megint nem megy majd,még beszoktatós lenne.Rengeteg a beteg gyerek,felháborító,óvó nénik is.nem szívesen viszem be.Most már mi felnőttek is lebetegettünk.Van-e szabály,ha nem viszem tartósan,törvény szerint még nem lenne óvi köteles,mivel szept. végén született.Tapasztalatok veletek,betegségek,mire számítsak.A kislány átlag feletti teljesítményű,mindene megvan,több is mint amit az ovi tud nyújtani(sajnos).

2015. okt. 7. 16:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
39%

A lányom csoportjában is volt olyan aki nem beszélt ovikezdéskor.

Az én lányom se volt kis súlyú szüketésekor,most 19 kg, viszont van posija,csinos! :)

2015. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne haragudj, én is tanárképzőre jártam, de szégyellem, hogy ilyen tanárok vannak, akik a gyerekeket gügyének nevezik, mert esetleg lassabban sajátít el dolgokat, ugyanakkor megkérdőjelezem, hogy milyen gyógypedagógus lehet az, aki a szülőt hibáztatja, mert a gyerek nem beszél. A te lányodnak szerencséje van, hogy a szülés miatti komplikációk nem okoztak bajt. Egy ismerősöm nem lett ilyen szerencsés, miután a lányát oxigénhiány érte születésekor, a lány súlyos autista lett, de biztos azért, mert nem foglalkoztak vele eleget. Ezt te sem mondhatod komolyan.

Elég fura, ha tanár vagy itt kérdezed meg, hogy mennyit lehet hiányozni és eszedbe se jutott eddig az óvoda vezetőt megkérdezni. Nos, én néhány dolgot megkérdőjelezek, hogy milyen eredménnyel is végeztél te, ha egyáltalán tényleg tanár vagy.

2015. okt. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó nálad a pont....én is így gondolom...írtam is! ;) Fura,hogy tanárként nem tudja vagy eszébe nem jutott megkérdezni az oviban...vagy egy ovistárs anyukáját!

A másik meg,ha beteg az egyik gyerek a másikat miért nem akarod vinni??? Nekem még eszembe nem jutott otthonmarasztalni...ha én is beteg vagyok akkor is megy oviba....de nálunk ha a nagy beteg szép lassan az egész család elkapja!

Amúgy meg az alkat nagyrészt genetika....de aki allergiás inkább vékonyka szokott lenni nem??

Na azért remélem a lányom jövőbeli tanárai nem ilyenek lesznek,mint a kérdező!

Én se értem,hogy a szülő miben hibás a gyerek beszéde miatt?? Amúgy meg nem mindenki teheti meg,hogy a gyerekét pl. logopédushoz vagy gyógypedagógushoz vigye!

2015. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
74%

Bocs Kerdezo, de hogy jossz ahhoz, hogy mas ember szuloi kepesseget megkerdojelezd akar tanar vagy, akar nem? Az en fiam 3 eves mult, es nem beszel. Nem azert, mert nem foglalkoztam vele, hiszen az 5 eves noveret megtanitottam mindenre. Nem ismered a csaladok korulmenyeit, csak itelkezel, szomoru, hogy elvileg a ferjeddel ti az ertelmisegi csaladot kepviselitek ilyen hozzaallassal. Lehet, hogy masnak nincs diplomaja, de empatikusabban, itelkezes nelkul viszonyul a tobbi emberhez.


Hogy a kerdesre is valaszoljak, nekem az Onkormanyzatnal mondta az ugyintezo a heten, hogy a 2012. 08. 31. utan szuletett gyerekek nem ovodakotelesek, csak ovodara jogosultak. Az ovodavezeto adhat nektek felmentest. Orvosi igazolassal annyit hianyozhat, amennyit beteg az ovodai ev soran. Ido kell, mire az immunrendszer megerosodik annyira, hogy huzamos ideig birja az ovit. Nalunk a kiscsoportban november kozepen volt az elso teljes het, amit vegigjartunk. Minden betegseg vegigment az egesz csaladon is. Ez van, sajnos nem igen lehet befolyadolni.

2015. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

A szülő hibás sokszor nem azért mert nem foglakozott vele, hanem mert alanyi jogon járna a korai fejlesztés mindenkinek akinek szüksége volna rá, ill. akinek papírja van, ill. aki veszi a fáradságot és elmegy a nevelési tanácsadóba vizsgálatra. Sajnos sok szülő, és védőnő is nem foglakozik vele,még ráér, a státuszlap elvárásai is igen nagy intervallumot enged.Azért vagyok csak mérges, mert ha már egyszer beadom egy jó helyre,akkor el is várnék vmi plusszt a szabálytanuláson és a közös játékon felül, viszont aki nem oviérett még 4 évesen sem(és nem súlyosan sérült,pl.:autista, Down szindromás,egyéb)azt fejleszteni kellene.Ezek a gyerekek veszi el az óvónő, dajka teljes idejét és a többi aki esetleg értelmes és tanulna,fejlődne az nem kapja meg a neki járó figyelmet,foglakozást.

Az hogy a munkámban 100%-an toleráns vagyok, az nem azt jelenti hogy a saját gyerekemnek nem "járom ki" a legjobbat.

Egyébként az empátia nem diploma függő, de anno köztársasági ösztöndíjas voltam, és azért mentem erre a pályára mert tényleg ez érdekelt, csak közben tapasztaltam meg, hogy 90%-ban mindig a szülő a hunyó.

2015. okt. 9. 15:52
 26/31 A kérdező kommentje:

Egyébként nyilván meg fogom kérdezni az ovivezetőt, de mivel eddig összesen a maival 5 napot járt és szülőin erről nem volt szó,nem gondoltam rá.

Az iskolai hiányzás más mint az ovis.

2015. okt. 9. 15:57
 27/31 anonim ***** válasza:

Nem értem a tanulmánnyal miért kell felvàgni?!

Az biztos,hogy az empàtiának és a diplomának semmi köze egymáshoz!

2015. okt. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A státuszt nagy hülyesègnek tartom! Egyrészt a szülő bármit mondhat a vèdőnőnek a gyereke fejlettségét illetően (persze nem azt ami szembetűnő)másrészt a védőnő tènyleg nem foglalkozik ezzel!
2015. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
A 3 éves gyerekeden van 7-8 kiló súlyfölösleg. Inkább ezzel kellene foglalkozni.
2015. okt. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha a szülő tehet róla,és az ő hibája,hogy a 3 éves még nem beszél,akkor meg a te hibád az hogy kövér a gyereked.És nem,nem izmos.Túlsúlyos!És ez nagyobb probléma mint az,hogy egy gyerek fél egy évvel később beszél.
2015. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!