Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit lehet hiányozni...

Mennyit lehet hiányozni hivatalosan az oviból?

Figyelt kérdés
Kislányom most szeptember végén töltötte a 3 évét felvették a város legjobb ovijába.De csak a szülinapja után kezdett el járni,csak 3 napot,mert beteg lett és most meg a húga beteg,így megint nem megy majd,még beszoktatós lenne.Rengeteg a beteg gyerek,felháborító,óvó nénik is.nem szívesen viszem be.Most már mi felnőttek is lebetegettünk.Van-e szabály,ha nem viszem tartósan,törvény szerint még nem lenne óvi köteles,mivel szept. végén született.Tapasztalatok veletek,betegségek,mire számítsak.A kislány átlag feletti teljesítményű,mindene megvan,több is mint amit az ovi tud nyújtani(sajnos).

2015. okt. 7. 16:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy ez esetben, minek írattad be, hiszen ráértél volna jövőre kezdeni vele.

Azt meg nem is értem, hogy "felvették a város legjobb ovijába" : ez a legjobb ovi kevés az átlagon felüli kislánynak....

2015. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező mekkora a kislányod súlya és magassága?
2015. okt. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Illetve miben átlag feletti a teljesítménye?
2015. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
74%

Az én kislányom 5,5 éves nagycsoportos,mini csoportban (merthogy nálunk 2,5 év illetve a szobatisztaság a feltétel,így 4 évet jár oviba,az ovónők szerint ez nagyon jó,szerintem is.....nàlunk nincs bölcsi) kezdte az ovit! Eleinte sokat volt beteg 2 hét ovi 2 hét itthon! De ez teljesen normális dolog! Kis csoportban is volt,középsőben is de egyre ritkábban....hozzászoknak a bacikhoz! A lányom közepes magasságú és vékonyka,van olyan ovistársa aki egy fejjel magasabb (illetve alacsonyabb),van aki súlyban 2x akkora.

A lányom 2 éves se volt mikor puzzle-kat rakott ki (10-12 db-osat),az oviba is mondták,hogy ügyes és jó memóriája van! Szépen is rajzol!

Büszke is vagyok rá! Mint minden szülő a gyerekére,de a rossz tulajdonságait is ismerem! Elfogult nem vagyok!

Hiszem,hogy az oviba sokkal sokkoldalúbb játékok vannak! Nem utolsósorban foglalkozások is vannak (pl.matek,ének,mese,rajz,tesi). Önállóságra tanítják és ott szabályok vannak amiket mindeninek be kell tartani!!!

Pl. az enyém imádja a mini lük játékot (ismered???nem a google-be beírva!) Èn pl. az ovi előtt nem ismertem! Így vettünk itthona is!


Hiányozni lehet ha leigazolod vagy az orvos igazolja le! Előttem már leírták!

Ha megteheted,miért nem magánoviba járatod??

2015. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Nézd meg a házirendet, ha nem vagy biztos benne, akkor kérded meg a vezetőt.

A tv csak az igazolatlan hiányzásokat szabja meg! A mi ovink ebben egész rugalmas (kivéve nagycsoportot, hiszen ott iskolaelőkészítés folyik), tehát ha nincs orvosi igazolás, akkor szülő igazol, viszont ha 3 napnál többet a szülő egyben nem igazolhat le (mert val.szeg ugye akkor a gyerek beteg és akkor kell az orvosi igazolás), csak abban az esetben lehet több, mint 3 napot szülőként igazolni, ha előtte a vezetővel egyeztetve volt (pl ugye sielni mentek, vagy tavaszolni stb, ami ugye általában több, mint 3 nap, de a gyerek nem beteg csak nem tud menni az oviba). Szóval elvileg nálunk az igazolt hiányzás bármennyi lehet, bár őszintén szólva nem azért lett oviba íratva, hogy itthon legyen. Tavaly is max 1 hónapot hiányzott egész évben a betegséggel és a családi okok miatt.

2015. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

A többségnek magunk is tanáremberek vagyunk a férjemmel,így választottuk az ovit.A nyílt napon voltunk és akkor a kislánynak is és nekünk is ez jött be a legjobban.3-4 helyre is elmentünk.Az ott folyó munkát néhány óra alatt nem lehetett megítélni, de jól éreztük magunkat és a városban is jó az ovi megítélése.Most viszont mikor napokat bent töltöttünk a kistesójával együtt a többiek között tapasztaltam meg. tanítói és gyógypedagógiai diplomám is van és elég sokat dolgoztam ovisokkal is mielőtt szültem,van rálátásom a munkájukra.A Bambino lük-öt mi is használjuk már jó ideje,plusszoldalakat is nyomtattam, lamináltam hozzá.Azért írattam be oviba, mert úgy éreztem fejlődni fog,és hogy több idő maradjon a kistesóra,valamint szeretnénk majd harmadikat is.

Sok-sok minden fejlesztő anyagom van, amikkel "játszogatni"lehetett itthon,így ügyes kislány.Magassága 98cm, 22kg és simán megemeli a 12kg-s tesót.

2015. okt. 8. 15:43
 17/31 A kérdező kommentje:
Szeretném magánoviba, de nincs alternatív ovi max. 70km-n kívül. Egyébként most is gyártok az ovinak laminált feladatlapokat,olyat amit a leggügyébb is meg tud csinálni, hogy ne egymást "öljék",hanem értelmesen töltsék az időt,és hogy legyen sikerélmény is.
2015. okt. 8. 15:48
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként ilyet írni leggügyèbb?!!! :\

Sejtettem az vagy,ők sokkal elfogultabbak a gyerekeikkel!

A mini lük nehezebb,mint a bambino.....ezért is ezt vettük meg.

A lányod magassága nem is kiemelkedő (3,5 évesen volt ennyi a lányom),de a súlya...nem csodálom,hogy elbírja a tesóját (az enyém is felemeli)......én 5,5 éves lànyom nincs annyi!!!

2015. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Hát ez van.A Minilük is megvan, de azt nem akarom még, mivel a számok képeit még nem tudja,100%-an,és arra törekednék, hogy egyedül is játszani tudjon. Sokszor a szülő hibázik, DE aki még 3 évesen nem tud értelmesen beszélni,vagy NEm beszél, ott azért volna mit dolgozni a gyereken.Eddig mit csináltak???

Az én lányom azért ilyen, amilyen, mivel születésekor majdnem meghalt, súlyos fertőzést kapott és oxigénben töltött napokat, ezért teljesen kinyírták a bélrendszerét, emésztését...,így 4 ételallergiája is megmaradt.rengeteget diétázott, és sok dolgot nem is ehet, de amit ehetett, abból evett.Pl.: házi készítésű cuccok, májas, sonka...Nagy súllyal is született.Nem kövér, sok izma van, nem pocakos, inkább a combján kicsit vaskosabb, ennyi.Mi sem vagyunk a vékony colos formák, normál testalkat.

2015. okt. 8. 16:36
 20/31 anonim ***** válasza:

Ha tanár vagy a hiányzásokkal tisztában kelle legyél.....de ha nem tudod kérdezd meg az ovit! Nekünk szülőin mindent elmondtak,pedig ez egy vidéki ovi!

Hivatalosan nálunk 3 napot igazolhat a szülő!

A betegség ellen immunerősítővel tudsz tenni....az ovi ilyen elkapják egymástól.

2015. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!