Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egyházi óvoda - csoportszobába...

Egyházi óvoda - csoportszobába szőnyeg - kinek kell fizetni?

Figyelt kérdés
Tegnap az szmk-tól érkezett egy levél, miszerint a gyerekek csoportszobájába új szőnyeg kell, mert a régi tönkrement és kidobták; ezért kérik, hogy aki fel tud ajánlani egyet, vigye be. A levél vége: "a felajánlásból nem sikerül a szőnyeget pótolni, akkor csoportpénzből fogjuk megoldani". Kérdem én, az óvoda nem kap pénzt szőnyegre? Ha nem akarjuk, hogy a gyerekünk a hideg padlón üldögéljen, akkor finanszírozzunk egy szőnyeget?

2015. okt. 14. 22:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem normális, tiltakozzatok. Azért van a fenntartó, kerítsen pénzt ő. A csoportpénz a ti pénzetek, az óvoda arról nem dönthet.
2015. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%
Ez elég általános, nem mindenre jut pénz. Nálunk minden ilyen kérést teljesített valaki (porszívó stb). A csoportpénz pont ilyenekre van, és a termek felszerelését elsősorban mindig a csoport intézi nem az óvoda.
2015. okt. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
lehet ugrálni, hogy a fenntartó dolga, de ha a fenntartónak nincs rá pénze, akkor a gyerekek a földön fognak ücsörögni?
2015. okt. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%
Nos, a fenntartó a minimum feltételeket köteles megteremteni. Ebbe a "ne a hideg padlón üljön a gyerek" nem tartozik bele. Így valóban, nektek kell megoldani. Lehet haborogni, lehet menni a fenntartohoz, nincs olyan törvény, ami szerint nekik szőnyeget kellene venniük. Nálunk is csoportpenzbol lett pl szőnyeg es sotetito fuggony is vásárolva
2015. okt. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Örülj neki, hogy csak szőnyeget cseréltek! Az én gyerekem ÁLLAMI sulijában parkettázni kellett, szekrényeket cserélni, most meg mosdót felújítani. Ès közölték, hogy adjunk pénzt a számítástechnika terem fejlesztésére.
2015. okt. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

EZ nem így müködik.


Bizony a fentartónak kell alapvetö dolgokat beszerezni, és igen egy szönyeg vagy kisszékek az ö feladata.


Ha ez nem megy mert annyira szegény, akkor a szülöi munkaközösség gyüjthet pénzt. Pl lehet karácsonyi akasztokat kézmöveskedni, vagy szülök vagy a gyerekek, amiket pl decemberben eladhatnak a csoport elött, és az ebböl befolyt pénzböl lehet egy szönyeget venni.


Nekünk a szülöi munkaközöségünk(én is tagja vagyok), minden évben rengeteg pénzt gyüjt, pl gyerek bolhapiacot tartunk, és sokszor csinálnak az oviban dolgokat amiket mi elárusítunk. Ez a pénz csak gyülik és ha az ovinak olyan dologra van szüksége amit a város nem finanszíroz akkor ebböl vesszük meg.

2015. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hogy a csoportpénzt milyen címszóval szedték?

Ha gyümölcsre meg kirándulásra akkor tényleg fura.

De ha a felszerelésre, akkor miért ne?

Ha nem havonta kérnek valami extrát, akkor szerintem egy szőnyeg belefér. Kérdés inkább hogy milyen szőnyeget akarnak, csak nem több milliós antik perzsát?

2015. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem csak megkérdezték, mert simán lehet, hogy van valakinek fölösleges szőnyege és akkor megoldódik ingyen, ha nincs, megoldják. Felesleges itt ezen mérgelődni, hogy kinek a dolga, a gyereke mindenkinek fontos és ha erre nem kell költeniük, akkor több jut másra.
2015. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
A szőnyeg egy óvodában nem dísz, hanem felszerelés. Ezért a fenntartónak/működtetőnek (jelen esetben ez ugyanaz) kell biztosítania. Ezt jogszabály írja elő egyébként.
2015. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
15%
Linkeljetek már be egy jogszabályt, ami szerint a szőnyeg felszerelés kell hogy legyen az óvodában. Nem az. Kényelmi eszköz. A gyereknek nem kell a földön ülni. Ülhet kisszeken.
2015. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!