Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egyházi óvoda - csoportszobába...

Egyházi óvoda - csoportszobába szőnyeg - kinek kell fizetni?

Figyelt kérdés
Tegnap az szmk-tól érkezett egy levél, miszerint a gyerekek csoportszobájába új szőnyeg kell, mert a régi tönkrement és kidobták; ezért kérik, hogy aki fel tud ajánlani egyet, vigye be. A levél vége: "a felajánlásból nem sikerül a szőnyeget pótolni, akkor csoportpénzből fogjuk megoldani". Kérdem én, az óvoda nem kap pénzt szőnyegre? Ha nem akarjuk, hogy a gyerekünk a hideg padlón üldögéljen, akkor finanszírozzunk egy szőnyeget?

2015. okt. 14. 22:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Tessék: 20/2012. EMMI rendelet (alapmű)

[link]

Ajánlom figyelmedbe a 2. számú melléklet alapos tanulmányozását! Utána okoskodni és pontozgatni.

Közoktatás vezető vagyok, tudom, hogy mi a felszerelés.

2015. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan itt, sajnos szétesett a táblázat, de ez a KÖTELEZŐ felszerelés a csoportszobában, a 6. pont alatt találod a szőnyeget, ami játékhoz való, nem dísztárgy. Mint láthatod, minden szabályozva van.


II. HELYISÉGEK BÚTORZATA ÉS EGYÉB BERENDEZÉSI TÁRGYAI


Az e pont alatt felsorolt eszközök, felszerelések helyettesíthetők az adott eszköz, felszerelés funkcióját kiváltó, korszerű eszközzel, felszereléssel

A B C

1. 1. Csoportszoba

2. óvodai fektető gyermeklétszám szerint 1 Mozgássérült esetén kemény ágybetétek, decubitus matrac egyéni szükséglet szerint;

látás- és középsúlyos értelmi fogyatékos esetén védőszegély (rács).

3. gyermekszék

(ergonomikus) gyermeklétszám szerint 1 Mozgássérült, látás- és középsúlyos értelmi fogyatékos esetén állítható magasságú, lábtartóval és ülőkével.

4. gyermekasztal gyermeklétszám figyelembevételével Mozgássérült, látás- és középsúlyos értelmi fogyatékos esetén állítható magasságú, dönthető lapú, peremes, egyszemélyes óvoda asztalok.

5. fényvédő függöny ablakonként, az ablak lefedésére alkalmas méretben

6. szőnyeg gyermekcsoportonként, a padló egyötödének lefedésére alkalmas méretben

7. játéktartó szekrény vagy polc gyermekcsoportonként 2, sajátos nevelési igényű gyermek esetén további 1

8. könyvespolc gyermekcsoportonként 1

9. élősarok állvány gyermekcsoportonként 1

10. textiltároló és foglalkozási eszköztároló szekrény gyermekcsoportonként 1

11. edény- és evőeszköz-tároló szekrény gyermekcsoportonként 1

12. szeméttartó gyermekcsoportonként 1

13. 2. Tornaszoba

14. tornapad 2

15. tornaszőnyeg 1

16. bordásfal 2

17. mozgáskultúrát, mozgásfejlődést segítő, mozgásigényt kielégítő készlet 1

18. egyéni fejlesztést szolgáló speciális felszerelések három gyermek egyidejű foglalkoztatásához Ha az óvoda sajátos nevelési igényű gyermeket nevel;

a pedagógiai programban foglaltak szerint.

2015. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes.... Na mindegy, ahogy írtam, nekünk meg kellett venni a sötétítőt is...
2015. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna. Baleknak néztek. Ehhez kell némi állampolgári jogtudatosság.
2015. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ezt szönyeg dolgot még államiban megértem ,de nehogy már egy egyházi oviban az egyház mint fentarto ne tudjon egy szönyeget megveni .
2015. okt. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
11/15, köszönöm szépen, ez nagyon hasznos. Akkor így már reklamálhatna a csoport az intézményvezetőnél...
2015. okt. 16. 09:24
 17/21 anonim ***** válasza:

Mi elég sok mindenre összedobtuk a pénzt, mert ha az önkormányzatra várnánk, akkor még mindig ócska undorító lenne az ovi.

Vettünk már a csoportnak függönyt, szőnyeget, szekrényt és egy csomó új játékot.


Ugyanez suli: tavaszra hő-és napvédő rolót veszünk a gyerekeknek, hogy ne gyulladjanak meg a teremben a betűző napsugaraktól.


Ha az önkormányzatra várnánk, pont addigra kapnánk szőnyeget vagy bármit, amire elballagna a gyerek.


Nekem ez jó, tök jó, hogy a szülők összedobják a pénzt, és így szép a csoportszoba/osztályterem.


3 gyerekem van, nem vagyunk gazdagok, de ne is sok beadandó pénzt képzelj el.

2015. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%
Figyeljetek már,EGYHÁZI az óvoda,nem ÁLLAMI fenntartású!Valószínűleg nem kapnak annyi állami támogatást,ami elegendő lenne,ezért a szülők segítségére is szükség van....
2015. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%
Ne állami támogatásból akarjon már megélni egy egyházi intézmény! Van az egyháznak elég pénze, ha nincs, akkor meg ne tartson fenn óvodát.
2015. nov. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A 18. vagyok:köszi 19. válaszoló!Én is így gondolom,ám meg is kaptam a magamét....0%-on "figyelek"....
2015. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!