Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van joga leönteni a gyerekemet...

Van joga leönteni a gyerekemet egy pohár vízzel az óvónőnek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 11. 19:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
39%

"egyedül a szülőnek van joga, ahhoz,

hogy tettlegesen fellépjen a gyerekkel

szemben,"


Hogy mivan?? Semmivel sincs több joga a szülőnek ilyen téren.

2016. márc. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%
Nincs! Az óvónő elméletileg egy szakképzett ember, akinek a birtokában van az összes nevelési és fegyelmezési módszer, amivel hatékonyan tudnia kell kezelni, akár a problémás gyerekeket is. Természetesen a gyerek fizikai és lelki bántalmazása nélkül! Nem hiszem, hogy van olyan óvónő, aki még nem látott hisztis gyereket! A hiszti kezelésére is megvannak a megfelelő módszerek, amivel az óvónőnek tisztában kell lennie! Ahogy azt is tudnia kell, hogy a hiszti tulajdonképpen egy reakció a gyerek részéről, amikor nem tudja megfelelően kifejezni az érzelmeit és ez frusztrálja őt! A pohár víz ezen nem segít, hiszen ettől ő még nem fogja tudni, hogy most csalódott vagy szomorú és, hogy ezeket az érzéseket hogyan kezelje? A hideg víz (nem nyakon öntöm, hanem megmosom az arcát) pánikrohamnál segít, aminek szintén oka van és, ha megnyugodott meg kell vele beszélni és elmagyarázni! Mert nem hülye, csak kicsi! Ezt kéne felfogni!
2016. márc. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
31%

Nincs. Fognék egy pohár (inkább vödör) vizet és én is az óvónő arcába löttyinteném. És közölném vele, ha még egyszer ilyent tesz, akkor feljelentem.

Nem értem, miért ilyen elterjedt és elfogadott Magyarországon a gyerekeket bántalmazással "fegyelmezni".

2016. márc. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%

És mi van azokkal a gyerekekkel, akik megrugdalják az óvónőket, leköpik őket és megütik őket?


Nem az óvónőt kellene csesztetni ez miatt, hanem nevelni a gyereket. Gondolom, már nem tudta mashogy kezelni a helyzetet, nem bírt a gyerekkel. A hiszti meg egy pohár víz után elmúlik mert megszeppen.

2016. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Egyébként csak a gyerek verzióját ismerem, mert a reggeles óvónő volt és délután Ő már nem volt ott. Azt, hogy mivel érdemelte ki, arra a gyermekem azt mondta, hogy büdöseket "eregetett".Szó nem volt hisztiről, vagy verekedésről. Természetesen meg fogom szerdán kérdezni az óvónőt is, és ezután teszem meg a lépéseket.
2016. márc. 12. 11:55
 16/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem védem az óvónőket, félre ne érts, csak hajlamosak vagyunk mi szülők a gyerkőcnek hinni először és utána bele állni az óvónőbe.

Én szidtam már le óvónőt hasonló dolog miatt, és megbántam, mert kiderült az igazság.


Lehet, nem meri elmondani a gyerek, hogy mi volt, nincs kizárva semmi. De az is biztos, hogy időnként kezelni kell a helyzetet és ha már nincs más megoldás, elveti a súlykot. Eléggé fura, hogy azért mert ő eregetett.

2016. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
34%

Vagyis úgy értem, hogy azért ilyen miatt nem szokták nyakon kínálni vízzel, ....

Nem lehet, hogy csak kivitte a mosdóba hogy hideg vízzel megmossa az arcát egy hiszti után aztán úgy értelmezte a gyerek hogy leöntötte az óvónő vízzel?

2016. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
Hangosan szellentett?
2016. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó:BÜDÖSEKET fingadozott,nem hangosakat.

Kérdező:nekem nem tiszta a sztori.Szerintem valami más is történhetett,nem csak a laza pukizás.

2016. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes higgadtan rákérdezni. A gyerekek is mesélnek olyan dolgokat amik otthon történnek velük, amik elég vadak...érdemes gyököt vonni néha :)
2016. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!