Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van joga leönteni a gyerekemet...

Van joga leönteni a gyerekemet egy pohár vízzel az óvónőnek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 11. 19:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
A Kérdező nem reagál. Innentől számomra KAMU a kérdés.
2016. márc. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nem mostani a kérdés, de azért leírom a véleményemet. Én ugyan nem vagyok sem óvónő, és gyermekem sincs, viszont visszagondolva a gyerekkoromra és a szülők, rokonok által meséltekre, én is hajlamos voltam a hisztire, de nem is akármilyenre. Konkrétan képes voltam olyan szintig hisztizni, amikor már nem vettem levegőt, és még a fejem is pirosodni, lilulni kezdett, amire az egyetlen megoldás az volt, hogy én is kaptam egy pohár vizet az arcomra, hogy kibillenjek abból az állapotból. (Igaz, ezt otthon és nem óvodában)

Szerintem hiába van az óvónő kezében az összes ismeret, hogy hogyan kezelje a hisztis gyerekeket, vagy éppen hogyan büntesse, vagy jutalmazza őket, ha kap egy olyan gyereket, akivel semmit nem lehet kezdeni hiába van róla 5 tankönyv is, mi a teendő. Egy ilyen esetnél, amikor már a gyerek hányásig(erre is láttam példát), vagy fulladásig hisztizi magát, akkor bizony hiába ülne le vele beszélgetni az óvónéni, hogy nyugodjon meg a gyerek, csak azért hisztizik mert nem tudja kifejezni mi bántja, vagy mi a baja és ez összezavarja?? Ugyan már..A gyerek meséjére meg, hogy csak azért kapott nyakon öntést,mert "eregetett", annyi a gondolatom, hogy nem mindent kell elhinni, na meg nyilván nem úgy fogja előadni a gyerek, hogy ő jöjjön ki rosszul és esetleg otthon is bünti várja. Kérdezd meg az óvónőt, hogy mi történt, persze normális hangnemben, és ki fog derülni az igazság. Ha jogtalan lett volna, akkor a délutános óvónéni sem mesélte volna el, hanem lapítottak volna, míg ki nem bukik a sztori. (Csak mert írtad, hogy nem tudtad aznap megkérdezni, mert a délelőttös óvónéninél történt az incidens, aki addigra már nem volt ott. Tehát gyanítom vagy a délutános mesélte, vagy a gyerek, de már rögtön azután, hogy megérkeztél érte.)

2016. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Van amikor az is lehet hatékony kezelés ha leönti egy pohár vízzel. Nem sósavval öntötte le... Nem lesz semmi baja, de pl hisztiből talán kizökkenti.
2016. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%
Velem ez történt: 25 gyerekkel egyedül vagyok az öltözőben. 1 fiú a mosdóban éppen kezet mos... Másik éppen WC-zik. Utána megy kezet mosni,és hallom ám, hogy visítoznak, kiabálnak. Bemegyek hozzájuk, és látom, hogy a fogmosó poharukba vizet töltenek,és azzal locsolják egymást..Már tiszta víz minden.Először rájuk szólok, de semmi.Utána többször, semmi.Erre kiveszem a kezükből a vízzel teli poharat, de véletlenül ráömlik egy csepp az egyikre. Bocsánatot kérek... Másnap megjelenik apuka,és felháborodva kérdezi, hogy miért nem ihat a gyereke,az óvodában,és különben is miért fröcsköltem le a gyerekét. Megmutatom neki a kancsót,ami tele van vízzel,és mellette a gyerekek poharait. Elmagyarázom neki, hogy bármikor bárki ihat ebből,és utána még elmesélem neki mi történt.Másnap az egyik Anyuka megsúgja nekem, hogy Apuka a többi szülővel azt levelezte, hogy szegény gyerekek nem ihatnak vizet.Pár nap múlva főnöknőm behívat az irodába. Már sejtem miért...Apuka fel volt háborodva, amiért nem engedtem szegény gyereket vizet inni,és még jól le is fröcsköltem...
2016. jún. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!