Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki nem dolgozik, az kiveszi...

Aki nem dolgozik, az kiveszi a gyereket nyára az oviból?

Figyelt kérdés

Most kérték emg, hogyha tehetem, és nem gond, akkor maradjon itthon a nyáron, mert vége a szorgalmi időszaknak, és összevont csoportok van.

Nem gond,én szívesen itthon fogom, szerwtek vele lenni, de a kisfiamnak még fog szakadni a szíve, ha nem mehet. Imádja az ovit, a gyerekeket, itthon egyedül van, nincs kistesóm,csak anya, én még már nem tudom úgy lekötni, kevés vagyok neki.



2016. jún. 9. 09:40
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Jó fej vagy 8-as. Itt lakunk a semmi közepén,vidéken. A kimegyünk az udvarra vagy a játszótérre programokon kívül nincs más. Kistesója nincs. Olyan rokon vagy barát ahol kisgyerek van nincs . Mielőtt alaptalan idióta módon ítélkezel, kérdezz,vagy gondolkodj. Egy 3,5 évesnek már kevés az anyja, ez tény. Az óvónő se idegen, a gyerekek se. És ne merészeld ismeretlenül kétségbe vonni az anyai kompetenciáimat!


A többieknek köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 9. 12:30
 12/30 anonim ***** válasza:
80%
Igaz nálunk van egy 8 hónapos kistesó, de én már a j.héten nem viszem a nagyot. Pedig közben itthonról dolgozom, de mivel ismeretlen óvónénikkel lenne ügyeletben, így nem akartam. Persze nem könnyű lefoglalni, de valahogy meg kell oldanom. Van medencénk, kerti játékok, ill. egy barátnőm, akinek a fia csoporttársa az enyémnek, velük is próbálunk közös programokat szervezni. Én ismerem a fiam, nem igazán szeretne ismeretlenekkel együtt lenni.
2016. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindenütt egyértelmű ám, hogy idegenekkel lenne a gyerek. Nálunk van 2 csoport, 5 óvónő meg 3 dadus. Mindenki ismer mindenkit, egyáltalán nem okoz traumát a gyereknek, ha éppen a egyik óvónő nincs bent.

Nálunk egy fokkal jobb a helyzet, mint kérdezőnél, de kb 2 hét alatt mi is végig tudjuk járni a környékbeli kisgyerekes helyeket és játszótereket 15 km-ben belül.

2016. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk felújítják az ovit, mindig lesz egy használaton kívüli csoportszoba, így megkértek hogy ne vigyem.

Egyébként vittem volna, havi 1 hetet, délelőtt. A barátai miatt. Budapest belvárosában élünk, van bőven program, de a lányom nem az a típus aki eljátszik idegenekkel :-(

2016. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
42%
Azért érdekes hogy itt minden válaszoló gyereke imád oviba menni. Én az elmúlt két évben három ovit jártam meg, és szinte mindenhol üvöltöttek a gyerekek amiért otthagyták őket...
2016. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
71%
Nekem tavaly kiscsoportos volt a gyerekem nem szeretett oviba járni,így nem ment nyáron,nem is akart,örült neki,hogy otthon lehet velem,nekem sem volt teher.Aztán most középsőben már imád járni (igaz óvónő váltás volt) délig jár amúgy,és én írtam,hogy megkérdeztem tőle,szeretne-e nyáron menni,ő pedig igent mondott (2 csoportos oviról van szó,4 óvónővel,családias hangulat,mindenki ismer mindenkit) na most,ha a gyerek menni akar,akkor miért tartanám itthon? Azért a napi 3,5 óráért nem leszek szar anya,még akkor sem ha az előző válaszom 0%-ra lett lepontozva...
2016. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%
Igen, nyáron itthon leszek, nem mennek oviba.
2016. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
13%
15: ezek alapján te még egy oviban sem jártál. 3 óvoda MINDEN csoportjában MINDEN gyerek ÜVÖLT.... nagyon hihető vagy :-)
2016. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
63%

Nincs annál természetesebb, mint hogy beszoktatás elején, főleg, ha nem bölcsi után, hanem otthonról kerül oviba a gyerek, sírdogál sajnos. Ez nehéz időszak gyereknek-anyának egyaránt. Gyerektől függően pár nap vagy hét, de legkésőbb egy-két hónap után viszont a gyermek megtanulja, hogy anya nem "otthagyta", hanem elvitte oda, és jön is érte, a közbeeső időben pedig olyan dolgokat lehet csinálni, olyan gyerekekkel tud együtt játszani, akikkel otthon nem. Ha a nevelési év végén egy oviban minden gyerek üvölt, annak kizárólag az óvónők lehetnek az okai, nem maga az óvoda intézménye.


Amúgy én azt a népszerűtlen elvet vallom, hogy aki bármilyen körülmény miatt nem tudja lekötni 3 hónapon áta kisgyermeket, és emiatt feszültség van otthon (mert az unatkozó dackorszakos nagy valószínűséggel "rosszalkodni" fog, amiből csak a veszekdés van), ja, és program és lekötés alatt nem a TV nézést értem, akkor annál már sokkal jobb pár órára az oviban programot biztosítani neki, és még ott az egész délután, amit meseolvasással, közös főzéssel, sütéssel, egyebekkel még a legeldugottabb faluban is értékes együtt töltött időként lehet eltölteni. Ez mindenkinek jobb, és senki ne érezze rossz anyának magát, ha így tesz.

2016. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
52%
Azért nem vagytok semmik, nem elég hogy hiába nem dolgoztok, év közben berakjátok óvodába, de még a nyarát is elveszitek...persze, hisz minden gyerek imád oda járni, sírva könyörög hogy mehessen, és még véletlenül se azért megy hogy nektek ne kelljen a programok kitalálásával foglalkozni igaz?
2016. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!