Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyereketek ovijában sem...

A gyereketek ovijában sem értelmesek az óvónők? Mi a vélemény?

Figyelt kérdés

A barátnőm szakmai képzéseket tart óvónőknek és tanítóknak. Mi most keresgélünk ovikat a környéken, és a tanácsát kértem.


Azt mondta, ha már találunk egy olyan ovit, ahol az óvónő viszonylag kedves, akkor azzal elégedjünk meg. Tapasztalata szerint mindegyik butácska, nem fogunk velük kijönni, ha megoldandó probléma merül fel.


Ne értsetek félre, tisztában vagyok vele, mennyire kevés az óvónő szakra a ponthatár, és hogy az hányas érettségikkel jön ki annyira. De ez szerintem csak azt jelenti, hogy nem jeleskednek a tanulásban, mert mondjuk nem szeretnek olvasni, nem pedig azt, hogy buták.



2016. júl. 29. 16:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem tökéletesen igaza van.

Az egy dolog, hogy nem Nobel-díjas tudósok, ezt el se várom.

De a többség sajnos elég rosszindulatú, szinte ellenségként kezelik a szülőket. Kibeszélik őket, leszólják, mindenben hibát találnak. Ha van a gyereken sapka, az a baj, ha nincs, az a baj.


Barátnőm kislánya retteg az egyik dadustól. Gondolom oka van...


Ha az óvónők viszonylag kedvesek, az már főnyeremény. Komolyan.

2016. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
68%
Ez annyira jellemző, van egy nagyképű, aki felsőrendűnek tartja magát és onnantól kezdve mindenki buta. Inkább azt kellene értékelni, hogy a szakmájában milyen valaki. Pl. én nem adnám le egy lehet, hogy nagyon értelmes, de gyerekekhez nem értő emberhez a lányomat.
2016. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
A barátnőm nem tart mindenkit butának, akkor nem volna a barátnőm. Csak az óvónőkre mondta ezt. Azt mondja, képtelenek koncentrálni, nem tudnak csoportban dolgozni, butaságokat mondanak (pl. előítéletesek), és ez olyan ironikus egy óvónőtől.
2016. júl. 29. 17:00
 4/44 anonim ***** válasza:
77%
A barátnőd a butácska, nagyképű, általánosító bunkó!
2016. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
73%

"mindegyik butácska," -gratulálok ennek a s2eggfejnek.

A kérdésed is ostoba.

Nem fogtok kijönni sehol senkivel, ez látszik.

A 2-nek igaza van, olyanhoz adja a kisgyerekét a normális ember, aki szeretettel bánik vele.

2016. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
43%
Megmondom őszintén én is aggódom, annyi rosszat olvastam itt az óvónőkről. A fiam eddig csanába járt, ott minden gondozó maximálisan kedves, gyerekszerető ember volt. Mi szülők is mindegyiket szerettük, tökéletes volt velük a kapcsolatunk, a gyerekek is nagyon szerették őket.
2016. júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Utolsó két válaszoló! Leírjátok a gyereketek óvónőiről alkotott tapasztalataitokat?


Azt nem tudom értelmezni, hogy jött ki az, hogy mi nem fogunk sehol senkivel kijönni, de ez is egy vélemény. Talán kicsit túlzó így információk nélkül.:)

2016. júl. 29. 17:07
 8/44 anonim ***** válasza:
82%

Fiamnak 2 óvónője és 1 dadusa van.

Kéééépzeld, egyik sem buta, teljesen intelligens nő. El lehet velük beszélgetni, kedvesek, segítőkészek, a gyerekek szeretik őket, nagyon jó feladatokat találnak ki a gyerekeknek. Minden nap elalváskor mesét olvasnak. Tudnak helyesen írni, értelmesen fogalmazni.


"mindegyik butácska".... Szerintem meg a barátnőd egy beképzelt, öntelt liba. Mi ez az általánosítás?

2016. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
43%
*intelligens nőK
2016. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
91%
6. vagyok. Hozzáteszem engem a legkevésbé sem érdekel milyen eredménnyel érettségizett az óvónő, nem elvárásom, hogy szuper intelligens legyen, de azt igenis elvárom, hogy szeretettel, türelemmel, kedvesen bánjon a gyerekemmel, ne terrorizálja (volt itt a kérdés például, amiben a gyerekeket nem engedték ki alvás alatt wc-re és szerencsétlenek ott sírtak, na azt nem tűrném) és normálisan tájékoztasson, amiről kell.
2016. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!