Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyereketek ovijában sem...

A gyereketek ovijában sem értelmesek az óvónők? Mi a vélemény?

Figyelt kérdés

A barátnőm szakmai képzéseket tart óvónőknek és tanítóknak. Mi most keresgélünk ovikat a környéken, és a tanácsát kértem.


Azt mondta, ha már találunk egy olyan ovit, ahol az óvónő viszonylag kedves, akkor azzal elégedjünk meg. Tapasztalata szerint mindegyik butácska, nem fogunk velük kijönni, ha megoldandó probléma merül fel.


Ne értsetek félre, tisztában vagyok vele, mennyire kevés az óvónő szakra a ponthatár, és hogy az hányas érettségikkel jön ki annyira. De ez szerintem csak azt jelenti, hogy nem jeleskednek a tanulásban, mert mondjuk nem szeretnek olvasni, nem pedig azt, hogy buták.



2016. júl. 29. 16:47
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
25%
Én is egyetértek a kérdezővel szóval nekem az még hogy buta nem is érdekelne vigyázzon a gyerekre foglalkozzon vele aztán kész.A gondom az hogy arogánsak szemtelenek nagyképűek és többet foglalkoznak a szülőkkel mint a gyerekekkel.Nyaliztatnak maguknak stb.A gyerekek között pedig különbségeket tesznek nem is kicsit .Tisztelet a kivételnek vannak kedves aranyos barátságos ovónénik is akik a munkájukkal foglalkoznak .Csak sajnos őket hamar kigolyózzák.
2016. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
(Nem velem vitatkoztok vagy értetek egyet, én nem ismerek óvónőket személyesen.)
2016. júl. 29. 17:18
 13/44 anonim ***** válasza:
44%
A középsulis osztályomból többen is mentek óvónő szakra fősulira, de csak egy lány akart valóban ezzel foglalkozni. A többiek csak azért mentek, hogy legyen egy diplomájuk, meg azért, mert "fizetésért játszanak". Ilyen óvónőt nem szeretnék a gyerekemnek.
2016. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
78%
Én utálom ezt a fajta kijelentést mert buta akinek a felvételije nem 400 pontos. Amúgy szerintem nem bejutn nehéz fősulira hanem elvégezni1s bent maradni. Lányom két óvónője szamailag is toppon van és emberileg is csillagos 5 mindkettő. Nem mindig az a jó szakember aki mindenből kitűnő.
2016. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
76%

Álljunk már meg egy szóra. Mi az, hogy mindegyik butácska és hogy tudjuk mennyi a ponthatár és kik kerülnek be? Eszem megáll komolyan mondom. Mitől ilyen szakértő a barátnőd? Mert butácska óvónőket képez? Óvónőnek lenni az egyik legnehezebb munka szerintem. A gyerekek őszinték és ha nem tudja lefoglalni jól a gyerekeket, azt a gyerekek jelzik is!


Egyébként a mi ovinkban értelmesek, kedvesek voltak az óvónők!


Egy anyuka, aki nem óvónő, de felháborít ez a kérdés!

2016. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
28%
ÉN nem vagyok elragadtatva sem hasra esve a tudásuktól én a gyerekemet nézem és nem igazán hoz sok tudást haza .Itthon sokkal többet tanítok neki.Azt viszont észre vettem hogy önteltebbek mint egy egyetemi docens.
2016. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
25%
A pénzért meg kell dolgozni,csak nem nekik.
2016. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
22%
Sajnos pontosan ezt tapasztalom, amit a barátnőd mondott.
2016. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
13%
Előző én is.Sőt bunkók is.
2016. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
25%

Hát ezeken a válaszokon jót nevettem:D

A kérdező sehol nem írt olyat,hogy azért lennének buták,mert nem lett jó az érettségijük,sőt a barátnője se a tanulmányi átlaguk alapján mondta rájuk azt,hogy buták.

Erre sokan azon pattognak,hogy nem a tanulmányi átlaguk/ponthatárok alapján kell megítélni őket:D

Sőt,a kedves kérdező még igyekezett is úgy fogalmazni,hogy senkit ne sértsen meg,csak elmondta a barátnője álláspontját és véleményeket/tapasztalatokat kért ezzel kapcsolatban a többi anyukától,erre mindenki úgy ugrik a torkának,mint az éhes vérszemet kapott farkasok.

Értem én,hogy stresszes világban élünk,de ettől még lehet kulturáltan válaszolni,anélkül,hogy egy ismeretlen embert minősítünk a számunkra ismeretlen személyisége alapján.

(tisztelet a kivételnek és bocsánat az offért)

2016. júl. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!