Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi az a betegségi határ...

Mi az a betegségi határ amivel már nem viszitek a gyereket oviba?

Figyelt kérdés
2016. szept. 18. 17:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
19%

Volt főnököm mesélte:

- Bevittem a gyereket bölcsődébe. Egy másiknak folyt az orra, így udvariasan próbáltam a gondozónőnek szólni, hogy talán mégsem kellene taknyos gyereket bevenni... Aztán szólt, hogy az a gyerek allergiás és amíg az a bizonyos pollen száll a levegőben, addig folyni fog az orra. Elég kellemetlenül éreztem magam utána.

2016. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
Arról az apró tényről mindenki megfeledkezni látszik, hogy a vírusok legtöbbje a tünetek megjelenése előt pár nappal már fertőz, úgyhogy a legnagyobb gondosság mellett is elkapja, ameyik gyereknek épo gyengébb az immunrendszere...
2016. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%

Hőemelkedés, hányás, "mélyről jövő" hurutos köhögés, náthánál rossz közérzet vagy sűrű zöld orrfolyás, ismeretlen kiütés.

Fiam januárban kezdte az ovit, már második héten kicsit köhögött. Kérdeztem az óvónénit, köhögött-e napközben, erre ő azt mondta: "az egész csoport köhög". Mikor meséltem az orvosnak, ő azt mondta: "az egész város köhög". Január második hetétől június közepéig folyamatosan hol kevésbé, hol jobban náthás volt.

2016. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hőemelkedés, láz, hányás, hasmenés,erős fülfájás, torokfájás, kedvetlenség. Kislányom nagyon jó evő. Ha nem eszik, akkor beteg lesz. Orrfolyással, köhögéssel nem tartotta otthon a doktornő, én meg dolgozom, nem tudok ennyi időre szabira jönni, mert ugye annyi nincs. Az orvos azt mondta, hogy a taknyosság az októbertől márciusig eltart, erre nem tudja kiírni.


Nem tudom hányas válaszoló írta, hogy ő mindenre otthon tartja. Jó neked, hogy csak iciri-piciri orrfolyással viszed be az oviba a gyerekedet. De azt tudod, hogy aki nem tudja kire hagyni a gyereket, annak maximálva vannak a táppénzes napjai? Soha nem vittem a fertőző, beteg gyerekemet oviba, ha kétségem volt, levittem az orvoshoz, az én lányomtól nem nagyon kapott el senki semmit a 3 év ovi alatt, pedig vittem úgy, hogy folyt az orra!

2016. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hányás,hasmenés,láz,köhögés.

Orrfolyással viszem,ha nagyon folyik akkor is.Sose szóltak érte,van olyan gyerek bent mindig aki köhög is.

Nem szeretem vinni ha taknya-nyála egybe (5 éves mondjuk fújja rendesen) de ha ilyesmivel folyton otthon lennénk akkor kirúgnának,azt éhen halnánk :(

2016. okt. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!