Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Azokat kérdezem ahol van egy...

Azokat kérdezem ahol van egy óvodás és újszülött. Meddig maradt ki az oviból a nagy? Mennyi időt vártatok h a kicsi megerősödjön?

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 19:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Csak itt az a helyzet,hogy a nagy meg nem jar kozossegbe..legalabbis a legutolso hsz. Alapjan meg csak most kezdene...igy azert szerintem mas,mintha mar ovis/sulis lenne
2017. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ha még csak most kezdené, akkor ne kezdje szerintem se, ráér majd szeptemberben. Így csak az rögzül benne, hogy mennie kell otthonról, mert már ott a tesó. Még ahhoz is hozzá kell szoknia, hogy tesója van, megviseli azért a lelki világuk, nem kell még mellé az ovis beszoktatás is.

Az más ha már előtte is ovis volt, mert úgy tényleg ne maradjon ki, ha már megszokta.

De újszülött mellett nem jó ötlet az ovikezdés.

2017. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
33%

Ez oltári nagy hülyeség. Én vasárnap jöttem ki a kórházból és kedden már vittem a nagyobbat bölcsibe.

3 éves kortól egyébként meg kötelező az óvoda, nem tarthatod otthon.

2017. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ez nem így van, hogy betölti a 3at aztán kötelező az ovi. Az év szeptemberétől kötelező, melyben a 3-at betölti augusztus 31-ig. Tehát ha a kérdezőnek most tölti/töltötte a 3-at, akkor majd szeptembertől lesz oviköteles. És még akkor is kérvényezheti a szülő, hogy maradjon otthon.
2017. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.23-as nem igazán vagy jól tájékozódva.. 24-es igen igazad van, köszönöm.
2017. márc. 2. 20:08
 26/27 anonim ***** válasza:

Ha még nem ovis, akkor nem vinném, de nem azért nem vinném, mert a gyerekorvos azt mondta. Ugyanúgy össze lehet szedni mindenféle betegséget a boltban, játszótéren (nagy ott is benyelheti és tovább adhatja a kicsinek), sőt még az egészséges rendelésre is van olyan kedves szülő aki berongyol a durván beteg köhögő tüsszögő csemetével a picurkák közé.

Másfelől egy év elején 3 évet betöltött gyereket én sem vinnék oviba azonnal, sokkal jobban jár ha szeptemberi friss csapathoz csatlakozik, mint a már szeptemberben indult összeszokott kiscsoporthoz. Én sem viszem most még a középső fiamat oviba - napokban töltötte a 3at - szeptemberben kezdjük majd az ovit.


Ha már jár közösségbe én nem szakítanám ki.

Nálunk 3 gyermek van kis korkülönbséggel, az első terhességem nyugis volt, a második végére veszélyeztetetté váltam, így a finishben (mivel nem volt segítségem párom dolgozott, nagyszülők nem voltak a közelben) a nagyot bölcsibe kellett beszoktatni, ami szerencsére nem viselte meg, sőt imádta, nem volt sírós a beszoktatás, kb 1,5 hetet járt mire megszültem a koraszülött kis tesót március elején, miután megszültem is járt mivel szertett volna menni tesóból volt elég délutánra estére reggelre és ott voltak a hétvégék. Harmadig terhességem zavartalan volt, nyugiban ment le a terhesség, szülés, aztán szülés után jöttek a galibák míg a pici 1 hós volt kb többet voltunk kórházban mint otthon 2szer is voltunk bent 1 hetet kórházban :-( A nagyok akkor is jártak rendesen - a nagy oviba, a középső meg bölcsibe. A középsőt jóval a szülés előtt elkezdtem beszoktatni, januártól-márciusig külsős foglalkozásokra jártam vele a kiszemelt helyre, majd márciustól (2 éves korától) fokozatosan beszoktattam először csak fél-1-2 órát majd fél napokat járt, végül szülésig teljesen beszokott. Mivel a második terhességem vége nem úgy alakult mint terveztük, emiatt is voltunk vele úgy hogy a középső gyermeket is mindenképpen már bölcsibe szoktatjuk a szülés előtt, meg aztán már igényelte is a közösséget. Nem volt baj senkivel sem, egyik sem akart csak a tesó miatt otthon maradni, meg igazából a tesó sem volt nagyon otthon az első hónapban.


Nem volt féltékenység, persze az a majdnem 1 hónapos kórházi lét senkinek sem esett jól.


Mikor beindul a kicsi kúszik/mászik na majd akkor indulhat el a féltékenykedés, ill nem tetszés, kb akkor tudatosul bennük, hogy ő is konkurencia, meg belemászik a területükre és elviszi a féltett kincseiket. De igazából nálam ezen is átlendültek 1-2 nap alatt, talán a hasonló neműeknél van olykor rivalizálás, de pl.: a legkisebb lány, mint a hímestbójást úgy vigyázzák, nála valahogy több mindent elnéznek. A nagy nyáron lesz 5, a középső most volt 3, a legkisebbik 9 hós lesz. A legkisebbik kislány a nagyok fiuk.

2017. márc. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Előző hozzászóló is én voltam...


De gondoltam azt még leírom, hogy nővéreméknél hogy ment ez a dolog.

A nagy most februárban töltötte be a 3at, októberben kezdtél el a bölcsis beszoktatást és pontosan aznap szülte meg az öcsikét mint a bátyust 3 éve most februárban. Szombaton szült és kedden engedték haza, nem is emlékszem pontosan hogy kedden ment-e még bátyus bölcsibe, talán aznap még ment aztán 1 hétig otthon akarták fogni, mert azt tanácsolták nekik a bölcsiben, hogy ezt így kéne csinálni, meg párja is kapott szabit el lettek volna vígan 4en. De már a nagy csütörtök/péntekre nagyon unta magát és könyörgött had menjen már bölcsibe, hiányoztak a pajtásai. Így hétfőn végül vitték is. Mondjuk nem sokat járt mert utána beteg lett a nagy, de a kicsi nem kapta el.


Nálam a nagy volt beteges, de a középső csak egyszer nyelte be tőle, de akkor már közel 9 hós volt, most a nagy és a középső is folyamatosan jár/járt közösségbe és a lányom még egyszer sem volt idáig komolyan lebetegedve max kis nátha orrszívás volt. Mondjuk még szopizik a középső 18 hós koráig szopizott, a kicsi most lesz 9 hós és még szopik, de egyik sem volt csak anyatejes mindhárman kaptak tápot is mellé (mivel sosem voltam tejcsárda), és persze 5-6 hótól indult a hozzátáplálás ezek mellé.

2017. márc. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!