Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van bármiféle törvényi szabály...

Van bármiféle törvényi szabályzás arra, hogy ha a kisebb tesóval otthon vagyok, akkor a nagyobbat köteles vagyok ebéd után hazahozni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szeretik az óvodák ha a nagyobb tesó egésznapos, amennyiben a kicsivel otthon vagyok, de úgy néz ki, hogy jövőre ott kéne altatnom. Kérésemre ott maradhat? Kérvény vagy bármi úton?
2017. júl. 29. 09:51
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
66%

Ha a szájhúzogatás a probléma, miért is a nem szájhúzogatós félnek kellene ezen javítani magyarázkodással?


Én nem magyarázkodnék annak, akinek előíteletei vannak ismeretlenül.


Arról nem os beszélve, hogy mindenki értékrendje más. Most mondjam neki, hogy azért nem viszem el korábban a többieknél a gyereket, mert magammal akarok foglalkozni és leborotválni a fanszőrzetem, vagy intimtornára járok, vagy kondizni, hogy visszanyerjem az alakom, hogy a férjemmel jobb legyen a szexuális életünk?


Ezt mind osszam meg egy idegennel, hogy az elvégezze a munkáját, amiért fizetést kap, hogy szegénynek miért nem könnyítem meg a dolgát? Még jó, hogy nem magyarázkodunk a pincérnek arról, hogy miért csak 5%ot jattolunk.

2017. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
64%
Nem "jár" egész napos óvoda. A törvény napi 4 óra kötelező óvodai foglalkozást ír elő. Elvileg helyhianyra hivatkozva lehet kérni, hogy a gyereket vigyék el ebéd után - de törvény nincs rá és nem is kötelezhető erre a szulo
2017. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként volt szerencsém hasonló észkombájn gondozókhoz a bölcsiben. Azt mondták, a gyerek azért nem eszi meg a főzeléket, mert nem ismeri. Majdnem idegbajt kaptam, mikor meghallottam az okfejtést. Véletlen sem azért nem eszi meg, mert nem bírja a pépes ételeket, akárhogy is nyomtam bele hozzátáplálásnál, mind kilökte, a boltit, az éttermit, a rokonét, az enyémet is. De nyilván az én hibám.


Utána jött az, hogy a gyerek erőszakkal reagál a rossz dolgokra. Soha nem ütöttem meg, senki nem ütötte meg, de szerinte az otthonról hozott példát mutatja. Amikor elküldött beszélgetni a bölcsipszichológussal, az meg nevetett, hogy mit gondol a gondozó, nincsenek önálló gondolatai a gyereknek?


Attól, hogy valaki gyerekekre vigyáz, nem lesz értelmes. Sőt. Senkit nem érdekel, mit gondolnak a szülőkről, mit vesznek észre, ha úgy látják, hogy valami nem oké, jelezzék a felettesüknek, aki majd elbírálja, hogy megalapozottnak látja e a gondot. De jár ám pszichológus és gyógypedagógus is alkalmanként az oviba, aki valóban hozzáértő.

2017. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
18%

Ezt mind osszam meg egy idegennel, hogy az elvégezze a munkáját, amiért fizetést kap, hogy szegénynek miért nem könnyítem meg a dolgát


Miért te meg nem azért kapod a "fizetésed"(családi) hogy a gyerekeddel foglalkozzál? Mégse teszed. De szép értékrended van hogy a férjeddel való szex meg az erre szertartásosan rákészülés fontosabb mint a gyereked.

2017. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
55%

Nah,megjött frigidanyucicuka is. Persze,ha a pasi csak arra kell,hogy megcsinálja a gyereket,akkor igazad van. Már bocs,kedves #24,de sajnálom a férjedet,ha ezt komolyan gondoltad.

Egyébként óvónője és óvodája válogatja. Van,ahol azt hiszik,a szülő van értük,van,ahol tudják,hogy az óvod van a gyerekekért,és nem teher a gyermek. A fiam járt ilyenbe is meg olyanba is. Sajnos több időt az idiótábbikba.

Saját sztori: költözés uán márciustól be akartuk adni a gyereket a körzeti oviba.

Vezetőnő:nincs hely,jöjjön a gyerek szeptembertől.

Férjem:ok,viszem a munkahelyem szerinti oviba,de akkor tuti NEM jön ide egyáltalán.

Érdekes,abban a pillanatban lett hely a körzeti oviban.

Ezt mivel magyarázzátok azon kívül,hogy HAZUDOTT AZ ÓVODAVEZEZŐ???

2017. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
79%

Soha nem értettem, hogy miért jó, ha a gyermeket alvásidöben kicincálják az oviból, majd a holt fáradt kölyköt utaztatják, hogy otthon bedugják az ágyba. Eközben a kicsi napirendje is borul, healszik menet közben a kocsiban 5 percet, ami után otthon nem tud visszaaludni. Jön a hiszti, a nyügösség, sirás.A lustaanya meg versenyt fut reggel az idövel, mert maradt kb 3,5 orája délelött mindenre. Bevásárlás, főzés, takarítás, kicsivel foglalkozás... aztán lehet rohanni a nagyért...Ez szimpla gyerekkinzás, semmi több. Velem is próbálkoztak, fél évig csináltam is, aztán közöltem, hogy kiveszem innább akkor a nagyot is az oviból, mert ez az egész nonszensz..most uzsi után rögtön elhozom a kipihent gyereket és a kipihent kicsivel együtt töltünk minőségi időt délután ugy, hogy mindenki jól érzi magát.

Az óvónőnek nincs joga kirakni senkit ebéd után. Értelme ennek akkor van, ha a nagy már nem alszik délután és az ovi ,1percre van. Nekem kocsival volt fél órára.

2017. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
64%

Jól is néznénk ki, ha a családi azért lenne, hogy gyereket szüljek. Ennyi a tizedét sem fedezi.


Én úgy látom a családit az államtól hálájuk jeléül kapjuk, hogy saját cehre nevelek egy új magyar állampolgárt, aki majd az adójával hozzájárul az ő fizetésük kipengetéséhez.


Ennyi pénzért fene se dolgozna, ez hálapénz, mert szülök és gyarapítom a nemzetet legjobb tudásom szerint felnevelt gyerekekkel.

2017. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
44%

Van,ahol azt hiszik,a szülő van értük,van,ahol tudják,hogy az óvod van a gyerekekért,és nem teher a gyermek.


Igaz ha már lepasszolós anyucicukának az :-D

2017. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
17%

Ennyi pénzért fene se dolgozna, ez hálapénz, mert szülök és gyarapítom a nemzetet legjobb tudásom szerint felnevelt gyerekekkel.


Ezen röhögök..nem, te az állam pénzén,(ingyen ovi) az óvodával és iskolával felneveltett gyerekekkel gyarapítod a nemzetet. Tőled max azt tanulják meg hogy az állandó sima szeméremtest fontosabb mint a gyerek. De nem vitatkozom, dolgoztam óvodában láttam épp elég ilyen lepasszolt gyereket sírni az anyja után, de nem lényeg az a fontos anyuci mindig kipihent legyen, hiszen nem azért szült hogy a gyereknek a legjobbad adja.

2017. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
62%
59%-nak valami komoly önértékelési problémája lehet, hogy az anyaszerepen kívül másban nem tud kiteljesedni és ezt csak nyomja, nyomja, nyomja...
2017. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!