Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van bármiféle törvényi szabály...

Van bármiféle törvényi szabályzás arra, hogy ha a kisebb tesóval otthon vagyok, akkor a nagyobbat köteles vagyok ebéd után hazahozni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szeretik az óvodák ha a nagyobb tesó egésznapos, amennyiben a kicsivel otthon vagyok, de úgy néz ki, hogy jövőre ott kéne altatnom. Kérésemre ott maradhat? Kérvény vagy bármi úton?
2017. júl. 29. 09:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
72%

Az államnak annyi pénze van, amennyit én és a többi dolgozó ember odaadunk adó formában, hogy a fizetésükért cserébe úgy használják, hogy a javunkat szolgálja.


Nem kapok én semmit ingyen, mindenért szépen fizetek halálomig.


Gondolom mindig is gyenge voltál közgázból és államigazgatásból..

2017. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenki valaszat. Az a helyzet, h kiscsoportban vittem reggel, hoztam delben. Kocsival, mert nincs kozel az ovi. Viszont eselyes h egyeb okok miatt nem fogom tudni megoldani jovore h ez a rendszer maradjon, mivel a ferjem fogja hasznalni az autot, ergo o vinne reggel munka elott es hozna este munka utan. Buszkozlekedes nem tul jo, plusz tobb atszallasrol beszelnenk. En sem vagyok elragadtatva a gondolattol, de ugy nez ki, egyelore okosabbat nem tudok.

Koszonom meg egyszer mindenkinek.

2017. júl. 29. 21:57
 33/41 anonim ***** válasza:
48%

29-es,már nem azért,de az óvoda,sőt az összes közszférában dolgozó bére szerinted honnan van?

Ide varázsolja a jó tündér?

Ez mind más dolgozó emberek adójából van.

A válaszoló nem ingyen kapja az óvodát,hanem fizet érte jó sok pénzt.

Nekem konkrétan 100 ezret vonnak le minden hónapban,az a minimum,hogy járhat a gyerek ingyen oviba...

2017. júl. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. Kettő óvódás korú. Én vegyesen oldottam meg a dolgot. Volt olyan amikor ebéd előtt elhoztam őket, volt amikor uzsonna után. Több okűm is volt erre. A kicsi nagyon orán aludt el, és rendszeresen nyűgös volt délután mind a három, mertnem pihentek. Másik a két nagy maga kérte, hogy a barátaival szeretne játszani délután és szeretnek az ovi udvarára kimenni. A másik főiskolára járok minden második pénteken így akkor a férjem megy a gyerekekért. Én azt azelvet vallűm, a gyerekek igényeit kell figyelni mit szeretnének. Amikor azt láttam, hogy nagyon bújnak és nagyon elfáradtak akkor nem vittem őket itthon voltunk együtt. Én délelött végzem a házi munkát és ha mgyek értük akkor utána teljesen rájuk tudok figyelni és azt csináljuk amit szeretnének. Pl játszóterezés, görkorizás stb. Én nagyon utálom, hogy általánosítás van, mert van, hogy bent volt a gyerek az oviba egész nap. Másrészt könnyebb 1-2 gyerekkel orvoshoz is vinnü ha beteg mint 3 gyereket ciggelni a gyerekorvoshoz.
2017. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
Az óvoda terhelt intézmény, minél jobb, annál túlterheltebb. A gyerek nyilván legyen otthon délután, ha úgyis otthon van a szülő. Ha bármi nyomós ok van ez ellen, azt illik kulturáltan megbeszélni az óvónőjével. Ha a szülő erre nem képes, no comment.
2017. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
71%os, ha tőled havi 100 ezret vonnak, akkor te nyilván dolgozol, így természetes hogy jár gyereked. De aki otthon van, csak lusta foglalkozni a gyerekével, az ne háborogjon szerintem. Az óvónők megdolgoznak a fizetésükért míg az ilyen lepasszolgatós szülők nem dolgoznak meg a gyesért, mert napi 5 nap 8-16 óráig mással neveltetik a gyereküket hogy nekik ne legyen velük gond.
2017. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Ezt sosem értettem, hogy az óvónők miért pattognak, hogy ebéd után vigyék haza a gyereket a nemdolgozó szülők. Értem én, hogy nem szeretnek dolgozni, de annak a gyereknek, akinek a szülőjének nyűg, hogy otthon van a kicsi, biztos, hogy jobb helye van az oviban, mint otthon.
2017. aug. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Mert ugye más oka nincsen, hogy nem viszi el ebéd után, kedves utolsó válaszoló.... minek a körülményeket elemezni ugye? Csak túlbonyolít mindent... hiába, egyszerű embereknek szép az élet
2017. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Természetesen nem mindenkinek nyűg a gyerek, sajna én sem tudom hazavinni ebéd után a gyerekem, mert dolgozom. Viszont óvónők szájából hangzott el nemegyszer, hogy szidják a szülőt, aki otthon van, hogy miért nem viszi el ebéd után a gyerekét.
2017. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon vagyok még de a lányom szeretett bent lenni délután mert játszhatott a barátaival. Engedtem neki így 4re jártam érte és a fiamért is. Másik én déllelött mindent megcsináltam délután csak a gyerekeké voltam. Harmadrészt a pici is így tud velem csak ketesben lenni.
2017. aug. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!